آرشیو روزنامه شماره ۴۵۰۰ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۴۵۰۰

 • تعیین تکلیف گوشی‌های جامانده از رجیستری

  مهر: وزیر ارتباطات گفت: امکان فعالسازی گوشی‌های خاموش و جامانده در طرح رجیستری، در کارگروه سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در حال بررسی فنی است.
 • وجود آنتی ویروس‌های جعلی در بازارهای اندرویدی

  مهر: مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای وضعیت آنتی ویروس‌های اندرویدی منتشر شده در مارکت‌های ایرانی را بررسی کرد. بررسی‌ها نشان داد عمده این اپلیکیشن‌ها جعلی هستند. مرکز ماهر با همکاری مارکت‌های توزیع‌کننده‌ اپلیکیشن‌های اندرویدی، درحال شناسایی و مقابله با دسته‌های مختلف از آنتی ویروس‌های اندرویدی منتشرشده در مارکت‌های ایرانی است.
 • فعلا گوشی مجهز به شبکه ۵G نخرید

  ایسنا: بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه فناوری به کاربران توصیه کرده‌اند با وجود اینکه شرکت‌های تولیدکننده موبایل درصدد هستند گوشی‌های مجهز به فناوری ۵G تولید و عرضه کنند، فعلا به خریداری این محصولات اقدام نکنند. با توجه به افزایش روزافزون محبوبیت فناوری‌های نوین و گسترش تلاش و فعالیت‌ شرکت‌های مختلف تکنولوژی و اپراتورهای بین‌المللی برای برقراری و توسعه زیرساخت‌های لازم برای فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G، می‌توان گفت که یک ماراتن و رقابت تنگاتنگ میان این غول‌های تکنولوژی درگرفته است و هر یک از آنها در تلاشند نخستین اپراتور و شرکت مخابراتی باشند که امکان دسترسی و بهره‌برداری از جدیدترین نسل از اینترنت ۵G را در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می‌شود.
 • درخواست هزینه یکسان‌سازی تعرفه‌های موبایل

  ایسنا: این روزها بازار سودجویی و دریافت هزینه‌های مازاد بر خدمات داغ شده است و هر یک از سودجویان از راهی برای کلاهبرداری و فریب کاربران استفاده می‌کنند. اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه از ابتدای مهرماه به یکسان‌سازی تعرفه‌های خود اقدام کردند تا به این ترتیب هر دقیقه مکالمه درون و برون شبکه، در هر یک از اپراتورها به‌صورت تک نرخی محاسبه شود؛ به گفته آنها، این روش جدید قیمت‌گذاری موجب سهولت و شفافیت بیشتر در محاسبه هزینه مکالمات مشترکین می‌شود. درواقع در حالی که تا پیش از این، تماس‌های اپراتورهای همراه با سایر اپراتورها، هزینه متفاوت و بعضا بیشتری در مقایسه با تماس با شماره‌های همان اپراتور داشت، اما با یکسان‌سازی تعرفه، این تفاوت حذف شد.

بیشتر