آرشیو روزنامه شماره ۴۴۴۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۴۴۴۶

 • سیلیکون‌ولی علیه تبعیض جنسیتی

  ندا لهردی
  دنیای اقتصاد: حضور کمرنگ زنان در صنایع بزرگی مانند تکنولوژی سال‌هاست که مورد بحث بوده است و گهگاهی رسانه‌ها به سراغ آن می‌روند. در این میان کارشناسان و فعالان حقوق زنان بارها و بارها غول‌های تکنولوژی را به اعمال تبعیض جنسیتی در روند استخدام و به‌کارگیری کارمندانشان محکوم کرده‌اند. از طرفی عده‌ای به موضوع عدم به‌کارگیری زنان در مشاغل مدیریتی در شرکت‌های بزرگ تکنولوژی اشاره می‌کنند که در سال‌های اخیر اهمیت بیشتری پیدا کرده است. حالا گویا این موضوع آنقدر جدی شده که هوش مصنوعی را هم درگیر خودش کرده است، تا جایی که شرکت آمازون مجبور شده است که یکی از پروژه‌های هوش مصنوعی خودش در این زمینه را متوقف کند. متخصصان تکنولوژی یادگیری ماشینی در شرکت آمازون به تازگی متوجه شده‌اند ابزار هوش مصنوعی که برای استخدام افراد در این شرکت به کار می‌رود، نسبت به زنان تبعیض جنسیتی قائل می‌شود.
 • مسیر جدید بازار تاکسی آنلاین

  دنیای‌اقتصاد: یکی از امکاناتی که شرکت‌های تاکسی اینترنتی در جهان را نزد مسافران بسیار جذاب کرد ویژگی به نام «کارپول» است. کارپول به معنی سوار شدن دو یا سه مسافر در یک سفر با هم است چیزی که برای مسافران ایرانی (‌که کلا سرویس تاکسیرانی به این شکل کار می‌کند‌) بسیار معمول ولی برای مسافران تاکسی در کشورهای دیگر بسیار جدید است. شرکت ویز (‌Waze) هم که حالا همه می‌دانیم از یک شرکت ارائه دهنده نقشه روی موبایل به سمت یک سرویس تاکسی اینترنتی در حال شیفت کردن است سرویس کارپول را در شهرهای آمریکا به راه انداخته است.
 • کمبود عرضه دلیل اصلی افزایش قیمت موبایل

  ایسنا: معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه بازار تلفن همراه بازاری کاملا وابسته به ارز است، گفت: بیش از ۳۰درصد افزایش قیمت گوشی تلفن همراه در بازار به دلیل کمبود عرضه است. فلاح جوشقانی درباره تعرفه‌های تلفن همراه، اظهار کرد: در حوزه اینترنت همراه و صدا، دو اپراتور ایرانسل و همراه اول افزایش قیمت داشتند، اما اپراتور رایتل تغییر تعرفه نداشته که بررسی اولیه ما حاکی است که این اپراتورها در چارچوب مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات این اقدام را انجام دادند. گزارشی را آماده کردیم و طی دو هفته آینده در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارائه می‌کنیم. وی با بیان اینکه اپراتورها موضوع افزایش تعرفه‌ها را با توجه به مسائل موجود مطرح می‌کنند، افزود: اکنون حداکثر به‌طور میانگین حدود ۱۰ درصد افزایش هزینه در اپراتورها داریم که در چارچوب مصوبات و مقررات بوده است.
 • سرقت یک میلیارد دلار ارز دیجیتالی توسط هکرها

  ایسنا: گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد هکرها و مجرمان سایبری توانسته‌اند در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی یک میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده به سرقت ببرند. این روزها که بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیار داغ شده است، وب‌سایت‌ها، حساب‌های کاربری و پلت‌فرم‌های بسیاری برای استخراج بیت‌کوین یا بیت‌کوین ماینینگ ایجاد شده است تا بتوانند با استفاده از آنها به خرید و فروش و مبادلات تجاری کلان اقدام کنند. از طرفی دیگر، استقبال بی‌نظیر کاربران جهانی از ارزهای رمزپایه فرصت خوبی را برای هکرها و مجرمان سایبری فراهم آورده است تا بتوانند با هک حساب‌های کاربری آنها و نفوذ به پلت‌فرم صرافی‌های ارزهای دیجیتالی، از طریق حملات سایبری گسترده مبالغ هنگفتی را به سرقت ببرند.
 • دوربین میله‌ای

  ایسنا: شرکتی به نام «اوپی» یک دوربین دوگانه منعطف تولید کرده که نیاز به مونوپاد و دیگر تجهیزات عکسبرداری را رفع کرده است و قابلیت تصویربرداری با کیفیت ۴K را دارد. اوپی روی یک میله قابل انعطاف نصب شده و می‌توان آن را با خود به هر جایی برد.
 • قطع همکاری گوگل با پنتاگون

  ایسنا: گوگل از این پس اعلام کرده است که از همکاری با پروژه وزارت دفاع آمریکا برای سرویس‌های مبتنی بر پردازش ابری کناره‌گیری کرده است. گوگل به‌تازگی و رسما اعلام کرده است که قصد دارد از پروژه همکاری با پنتاگون آمریکا به‌منظور توسعه خدمات پردازش ابری که به ارزش ۱۰ میلیارد دلار بوده است، کناره‌گیری کند. این شرکت علت چنین اقدامی را تناقض اهداف پروژه مذکور با ارزش‌های گوگل معرفی و اعلام کرده است. این پروژه که با هدف تسریع تبادلات داده و اطلاعات میان وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا و افسران نظامی طراحی شده بود، حالا به نظر می‌رسد که با کناره‌گیری گوگل این پروژه به کلی لغو خواهد شد. با این اقدام گوگل، معلوم نیست کدام شرکت تکنولوژی در رقابت توسعه فناوری تبادلات سریع داده مبتنی بر پردازش ابری برنده خواهد شد و کدام شرکت بالاخره وارد همکاری با وزارت دفاع آمریکا می‌شود.
 • ایجاد بازار منطقه‌ای ۵/ ۱ میلیاردنفری در حوزه ICT

  مهر: وزیر ارتباطات خواستار ایجاد بازار منطقه‌ای ۵/ ۱ میلیارد نفری در حوزه اینترنت و ارتباطات با همکاری مشترک ایران، روسیه، ترکیه، جمهوری آذربایجان و هند شد. محمدجواد آذری‌جهرمی در حاشیه اجلاس وزیران اتحادیه منطقه‌ای کشورهای مستقل مشترک‌المنافع در زمینه ارتباطات (RCC) با کنستانتین نوسکوف وزیر توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات جمعی فدراسیون روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد. وی در این دیدار با تاکید بر اینکه اقتصاد دیجیتال چهره جهان امروز را تغییر داده است، گفت: فناوری ارتباطات در گذشته مسوول برقراری ارتباط سخت‌افزاری میان افراد و بخش‌های مختلف بود ولی امروز به مدد پیشرفت صنعت، نقش فناوری اطلاعات در تمامی ابعاد زندگی اجتماعی از جمله کشاورزی، سلامت و انرژی بسیار اثرگذار شده است. وزیر ارتباطات با اعلام پیشنهاد تشکیل یک بازار منطقه‌ای ۵/ ۱ میلیارد نفری در حوزه اینترنت و ارتباطات تصریح کرد: این بازار منطقه‌ای می‌تواند میان ایران، روسیه، ترکیه، جمهوری آذربایجان و هند بر مبنای پول ملی این کشورها تشکیل شود. جهرمی گفت: در قدم اول باید زمینه ایجاد این بازار و حمایت از بخش خصوصی و شرکت‌ها برای ورود به آن میسر شود تا در مراحل بعدی نظام اداره این بازار به‌طور کامل به شرکت‌ها و فعالان بخش خصوصی منتقل شود.
 • اجرای طرح رجیستری مودم‌ها بعد از موبایل

  فارس: معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه طرح رجیستری تلفن همراه به پایان رسید، گفت: مرحله بعدی برای مودم‌ها و مسیریاب‌ها انجام می‌شود. حمیدرضا دهقانی‌نیا در مورد اینکه آیا رجیستری (ثبت مشخصات) موبایل به پایان رسیده، گفت: رجیستری موبایل تمام شد، اما برای مودم‌ها، دانگل‌ها (مودم‌های کوچک) و روترها (مسیریاب‌ها) در حال هماهنگی است که به زودی اجرا می‌شود. وی تاکید کرد: عمده این دستگاه‌های الکترونیکی وارداتی هستند که به زودی با اجرای رجیستری آنها، قاچاق در این زمینه حذف خواهد شد. وی تاکید کرد: در حال حاضر با اجرای رجیستری، قاچاق گوشی تلفن همراه در واقع حذف شده است.
 • یک روبات در پارلمان انگلیس

  مهر: قرار است برای نخستین بار در سه‌شنبه هفته آتی یک روبات در پارلمان انگلیس حاضر شود تا قابلیت‌های روبات‌های مجهز به هوش مصنوعی در عرصه‌های مختلف مانند کمک به سالمندان و آموزش کودکان را نمایش دهد. روبات Pepper بخشی از یک پروژه تحقیقاتی بین‌المللی است که با هدف توسعه نخستین روبات‌های هوشمندی اجرا می‌شود که به افراد سالمند کمک می‌کنند. روز سه شنبه آتی کمیته آموزشی پارلمان انگلیس از پپر سوالاتی می‌پرسد که به توسعه هوش مصنوعی مرتبط است. همچنین وزرای این کشور نتیجه همکاری این روبات با دانشجویان دانشگاه Middlesex را بررسی می‌کنند. این همکاری مربوط به تحقیقات درباره استفاده از روبات‌ها در آموزش کودکان دبستانی است. همچنین در این دیدار قابلیت‌های روبات برای وزرا نمایش داده می‌شود و آنها شیوه کمک پپر به سالمندان را مشاهده می‌کنند.
 • صدور گذرنامه با ارز دیجیتالی در ونزوئلا

  ایسنا: گزارش‌ها حاکی است که شهروندان ونزوئلایی باید به منظور پرداخت هزینه صدور و تمدید گذرنامه از ارز دیجیتالی اختصاصی دولت این کشور استفاده کنند. با توجه به آنکه ونزوئلا اخیرا به شدت با سقوط و کاهش شدید ارزش پول ملی و تبعات منفی آن دست و پنجه نرم می‌کند، با گسترش استفاده و محبوبیت ارزهای دیجیتالی در جهان به فکر عرضه و توسعه یک ارز رمزپایه با عنوان پترو افتاد که در حقیقت به پشتوانه ذخایر نفتی این کشور روی کار آمد. حالا دولت ونزوئلا به منظور گسترش استفاده شهروندان و افزایش درآمد از طریق این ارزمجازی اعلام کرده است که ونزوئلایی‌ها باید تمامی هزینه‌های مربوط به صدور و تمدید گذرنامه برای خروج از کشور را از طریق این ارز دیجیتالی بپردازند. دلسی رودریگز، معاون ریاست جمهوری ونزوئلا، اخیرا اعلام کرده بود که پترو از این پس به‌عنوان یک واحد پولی رسمی در این کشور شناخته و تبادل خواهد شد. وی همچنین هزینه صدور گذرنامه را ۲ پترو و هزینه تمدید آن را نیز یک پترو عنوان کرد. نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور این کشور نیز به تازگی اعلام کرده بود خرید و فروش نفت نیز با این واحد پولی صورت خواهد پذیرفت.
 • قابلیت‌های جدید نسخه‌ موبایلی آفیس

  ایسنا: مایکروسافت اعلام کرده که قصد دارد در ماه جاری میلادی به نسخه‌های موبایلی اپلیکیشن مایکروسافت آفیس قابلیت‌های جدیدی اضافه کند. نرم‌افزار مایکروسافت آفیس که یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین برنامه‌های کاربران رایانه و موبایل است، حالا بر اساس اعلام رسمی مایکروسافت به‌عنوان شرکت توسعه‌دهنده آن، نسخه‌های موبایلی آفیس یعنی اندروید و iOS در ماه جاری میلادی (اکتبر) میزبان قابلیت‌های جدیدی خواهد بود که به کاربران اجازه می‌دهد کارهای موردنیاز خود را با استفاده از این اپلیکیشن، سریع‌تر و راحت‌تر انجام دهند. کاربران گوشی‌های اندرویدی تنها در برنامه‌های اکسل (Excel)، وان نوت (OneNote) و اوت‌لوک (Outlook) شاهد تغییرات و امکانات جدیدی هستند، این در حالی است که کاربران iOS علاوه بر این برنامه‌ها، در ورد و پاورپوینت نیز شاهد این قابلیت‌های جدید خواهند بود.
 • حذف هوشمندانه محتوای توهین‌آمیز در اینستاگرام

  ایسنا: اینستاگرام به‌ تازگی اعلام کرده که با بهره‌گیری از هوش مصنوعی می‌خواهد محتوای خشونت‌آمیز و توهین‌آمیز را از تصاویر و نظرات کاربران حذف کند. با توجه به محبوبیت گسترده اینستاگرام و استقبال کاربران از این شبکه اجتماعی، گاهی خیل عظیمی از انتقادها از رشد صعودی و مخرب محتوای توهین‌آمیز در تصاویر و ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده و همچنین نظرات و کامنت‌های مخاطبان در فضای مجازی به گوش می‌رسد که همگی موجب شده است اینستاگرام به فکر یک چاره بیفتد. این شبکه اجتماعی به منظور جلوگیری از انتشار محتوای خشونت‌آمیز و توهین‌آمیز در پلت‌فرم خود، حالا اعلام کرده است که از فناوری‌های نوین همچون یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی بهره برده است تا بتواند به‌صورت کاملا خودکار و هوشمندانه تمامی تصاویر و نظراتی را که دارای محتوای نامناسب و خلاف قوانین و مقررات اینستاگرام است، تشخیص دهد و در صورت لزوم آنها را حذف کند.
 • گوگل به دنبال راه‌اندازی موتور جست‌وجوی قابل سانسور در چین

  ایسنا: به نظر می‌رسد به‌‌رغم تکذیب‌های پیاپی گوگل، این شرکت آمریکایی درحال توسعه یک موتور جست‌وجوی اختصاصی با قابلیت سانسور و فیلترینگ هوشمند برای چین است. چندی پیش بود که اخباری در فضای مجازی از بازگشت دوباره شرکت گوگل به بازار چین و احتمال همکاری آنها برای توسعه یک موتور جست‌وجوی اختصاصی که مورد تایید دولت چین باشد و به‌صورت هوشمندانه نتایج جست‌وجو را برای کاربران چینی سانسور کند، منتشر شد که بعد از آن بارها ازسوی مقامات گوگل رد و تکذیب شد. با توجه به وسعت چین و جمعیت بالای آن، بسیاری از غول‌های تکنولوژی همواره نظر و توجه خاص و ویژه‌ای به آن دارند و حضور در بازار این کشور برای آنها به معنای موفقیت و دستاوردهای بزرگی خواهد بود.
 • فیس‌بوک پست‌های مرتبط با هک اخیرش را مسدود می‌کند

  ایسنا: اخیرا فیس‌بوک از هک ۵۰ میلیون حساب‌کاربری خود خبر داده بود و سایت‌های زیادی به این موضوع پرداختند، اما ظاهرا نظرات و پست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی توسط کاربران در مورد هک اخیر ارسال می‌شود، چندان خوشایند فیس‌بوک نبوده و تصمیم گرفته ارسال این پست‌ها را متوقف کند. امکان مشاهده حساب‌ کاربری افراد ازسوی دیگران یکی از قابلیت‌های ویژه فیس‌بوک است که در اختیار کاربران قرار داده است. هکرها با سوءاستفاده از همین ویژگی توانستند کنترل ۵۰ میلیون حساب‌کاربری را به دست بگیرند.
 • پتنت اپل برای یک قاب موبایلی مغناطیسی

  ایسنا: شرکت «اپل» از ثبت یک حق اختراع خبر داد که با استفاده از نیروی الکترومغناطیسی قوی، از گوشی در برابر شکستن هنگام افتادن، محافظت می‌کند. در آینده‌ای نزدیک دیگر شاهد شکسته شدن نمایشگرهای محصولات «اپل» بر اثر سقوط نخواهیم بود. زیرا این شرکت پتنت یک «قاب» را به ثبت رساند که می‌تواند از «آیفون» و «آی‌پد»در برابر سقوط محافظت کند.
 • هشت مدل از تلویزیون‌های هوشمند سونی آسیب پذیرند

  مهر: مرکز مدیریت راهبردی افتا اعلام کرد:پژوهشگران امنیتی به تازگی متوجه آسیب‌پذیری ۸ مدل از تلویزیون‌های هوشمند سونی شدند. این تلویزیون‌ها نسبت به ۳ باگ آسیب‌پذیرند که یک مورد آن بحرانی است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز افتا، با افزایش تعداد تلویزیون‌های هوشمند، آسیب‌پذیری‌های موجود در آنها نیز افزایش یافته است.
 • عینک‌های واقعیت افزوده سبک می‌شوند

  مهر: محققان قصد دارند با کمک فناوری‌های نوین عینک‌های واقعیت افزوده سبکی بسازند که تصاویر را به‌طور مستقیم به چشم کاربر می‌تابانند.
 • سریع‌ترین دوربین دنیا ساخته شد

  ایسنا: گروهی از محققان دوربینی ساخته‌اند که می‌تواند در عرض یک ثانیه، ۱۰ تریلیون فریم را ضبط کند. به گزارش «ایسنا» و به نقل از گیزمگ، تماشای ویدئوهای «حرکت آهسته» ( Slow-motion) همواره سرگرم‌کننده بوده است. این سبک فیلم‌برداری در هر ثانیه هزاران فریم را به ثبت می‌رساند.
 • اینتل پردازنده‌های نسل نهم خود را معرفی کرد

  آی‌تی ‌ایران: شرکت اینتل در رخداد سخت‌افزاری پاییزی خود از نسل نهم پردازنده‌های دسک‌تاپ خود رونمایی کرد. اینتل در این مراسم از پردازنده مدل i۹-۹۹۰۰K پرده‌برداری کرد و البته این شرکت ادعا کرده این چیپ بهترین پردازنده گیمینگ تولید شده در دنیا است. گفته شده سرعت این پردازنده ۸ هسته‌ای ۶/ ۳ گیگاهرتز است و می‌توان این سرعت را تا ۰/ ۵ گیگاهرتز هم ارتقا داد. در کنار این پردازنده Core i۹، اینتل از پردازنده‌های Core i۵ و Core i۷ نسل نهم هم رونمایی کرده است. پردازنده i۷-۹۷۰۰K ۸ هسته‌ای با سرعت ۶/ ۳ گیگاهرتز با قابلیت افزایش تا ۹/ ۴ گیگاهرتز و پردازنده i۵-۹۶۰۰K ۶ هسته‌ای با سرعت ۷/ ۳ گیگاهرتز هم دیگر پردازنده‌هایی هستند که اینتل در این مراسم آنها را معرفی کرد.
 • نسخه ارزان‌تر لپ‌تاپ Blade ۱۵ معرفی شد

  فارنت: شرکت ریزر به تازگی در کنار گوشی ریزرفون ۲، از نسخه ارزان‌تر لپ‌تاپ Blade ۱۵ رونمایی کرد که برای اولین بار از حافظه ذخیره‌سازی دوگانه پشتیبانی می‌کند. شرکت ریزر که محصولات حوزه گیمینگش شهره خاص و عام است، به تازگی از نسخه جدید لپ‌تاپ Blade ۱۵ رونمایی کرده است که وجه تمایز آن نسبت به نسل قبلی پشتیبانی حافظه ذخیره‌سازی دوگانه است؛ به‌این معنی که علاوه بر سازگاری با هارد درایو، می‌توان برای دسترسی به فضای ذخیره‌سازی بیشتر، از حافظه SSD نیز در این محصول استفاده کرد.
 • ریزر گیم‌پد موبایلی و ایرفون نویزکنسلینگ جدید رونمایی کرد

  فارنت: گیم‌پدهای موبایلی در نوع خود یک دستگاه جالب توجه هستند و می‌توانند یک انتخاب جذاب برای گیمرها به حساب بیایند. ریزر توجه ویژه‌ای به این قضیه داشته است. از نظر شرکت ریزر معرفی گوشی ریزرفون ۲ نمی‌تواند به تنهایی مایه خوشحالی طرفداران بازی‌های ویدئویی باشد و در کنار این گوشی لوازم جانبی مرتبط با این صنعت را هم در مراسم معرفی گوشی دخالت داده است؛ لوازمی مانند گیم‌پد موبایلی و ایرفون قادر به تکمیل ماجرا هستند. گیم‌پد موبایلی Raiju مهم‌ترین مورد موجود در بین لوازم جانبی معرفی شده است تا تجربه سنتی بازی با دسته را برای گیمرهای گوشی به ارمغان بیاورد.
 • نوآوری یک شرکت ایرانی در صنعت چاپ آنلاین

  گروه بنگاه‌ها: چاپ آقا یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های آنلاین فعال در صنعت چاپ، با هدف رقابت در بازار کسب و کارهای آنلاین در سال ۹۴ به‌عنوان یک شرکت دانش‌بنیان کار خود را تحت لیسانس شرکت آلمانی FLYERALARM آغاز کرد. رضا مفید، مدیرعامل چاپ آقا فرآیند کاری این شرکت را تشریح کرد و گفت: سرعت بالای تحویل سفارش‌ها در کنار ارائه محصولات چاپی با قیمت و کیفیت مناسب، بررسی قبل از تولید با نرم‌افزارهای تخصصی، کنترل کیفیت، خدمات قبل و پس از فروش و ارسال محصول از مهم‌ترین ویژگی‌های این شرکت است.
 • سامسونگ گلکسی A۹ رونمایی شد

  آی‌تی ایران: نخستین گوشی با چهار دوربین. این چیزی است که سامسونگ حالا جلوی روی ما گذاشته با عنوان گلکسی A۹؛ گوشی میان‌رده‌ای که روی قابلیت‌های عکاسی‌اش متمرکز است. مثل بسیاری از دیگر محصولات سامسونگ این گوشی نیز وامدار محصولات دیگر شرکت‌هاست از جمله هوآوی p۲۰ Pro و LG ۴۰ گوشی‌هایی که سه دوربین پشتی دارند و یک سنسور اصلی. در گوشی A۹ شاهد یک دوربین ۲۴ مگاپیکسلی با دیافراگم f۱.۷ هستیم که کنار یک دوربین ۱۰ مگاپیکسلی با دیافراگم f۲.۴ تله‌فتو قرارگرفته که زوم اپتیکال ۲X ارائه می‌دهد. همچنین یک دوربین ۸ مگاپیکسلی f.۲.۴ با سنسور زاویه باز و یک دوربین ۵ مگاپیکسلی f۲.۲ با سنسوری برای افکت‌های Live Focus مجموع ماژول‌های دوربین این موبایل را تشکیل می‌دهند.
 • موبایل مخصوص بازی‌های رایانه‌ای

  مهر: به زودی موبایلی برای بازی‌های رایانه‌ای عرضه می‌شود که یک دستگاه خنک‌کننده جداشونده دارد. این دستگاه نمایشگر ۶ اینچی آمولد و باتری ۴ هزار میلی آمپری دارد. موبایل ROG Phone متعلق به شرکت ایسوس از ۲۶ مهرماه در سراسر آمریکا با قیمت ۸۹۹ و ۱۰۹۹ دلار عرضه می‌شود. این موبایل یک تلفن هوشمند بازی‌محور است که ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای دارد. ROG Phone مجهز به تراشه اسنپ دراگون ۸۴۵ و کارت گرافیکی Adreno۶۳۰ است که برای بازی‌های رایانه‌ای ارتقا یافته است. دستگاه مذکور نمایشگر ۶ اینچی آمولد با وضوح ۲۱۶۰ در ۱۰۸۰ پیکسل، RAM ۸ گیگابایتی، حافظه ذخیره ۱۲۸و۵۱۲ گیگابایتی دارد. همچنین پشت ROG Phone دو دوربین ۱۲ و ۸ و جلوی آن یک دوربین ۸ مگاپیکسلی قرار دارد. باتری دستگاه نیز ۴ هزار میلی آمپری است. ROG Phone همچنین یک خنک‌کننده جدا شونده Aero Active دارد که با پورت USB-C به کنار موبایل متصل می‌شود. این درحالی است که ایسوس تصمیم دارد در سه ماه چهارم ۲۰۱۸ میلادی طیفی از اکسسوری‌های مربوط به بازی‌های رایانه را عرضه کند، از جمله Mobile Sesktop Dock که موبایل را به یک مانیتور K۴ و ماوس و کیبورد متصل می‌کند.
 • آی‌او‌اس ۱۲ امکان دانگرید نمی‌دهد

  دنیای‌اقتصاد: هر کاربری که آی‌فون یا آی‌پد خود را به نسخه آی‌او‌اس ۱۲ ارتقا دهد، دیگر راهی برای برگشت به نسخه قبلی نخواهد داشت. از معرفی نسخه جدید سیستم عامل آی‌او‌اس چند هفته‌ای می‌گذرد و اگر به هر دلیلی فکر می‌کنید که با نسخه ۱۱ راحت‌تر بوده‌اید، خبر بد برای شما این است که دیگر امکان دانگرید ندارید زیرا اپل دیگر نسخه قبلی ۱/ ۴/ ۱۱ را به رسمیت نمی‌شناسد. اپل برای تایید‌سازی/ به رسمیت شناختن نسخه‌های سیستم عامل‌های خود، نسخه‌ای کپی شده از آن را می‌سازد.
 • اعتراض کاربران به فیس‌بوک

  ایسنا: عرضه نسخه مخصوص سیستم‌عامل iOS اپلیکیشن فیس‌بوک لایت که قرار بود به زودی منتشر شود، تنها در یک کشور، صدای کاربران سایر کشورها را درآورده است. بسیاری از اپلیکیشن‌های مختلف همچون شبکه‌های اجتماعی از نسخه لایت (Lite) نیز علاوه بر نسخه اصلی بهره می‌گیرند که برای آن دسته از کاربرانی که سرعت اینترنت کشورشان پایین است یا حافظه گوشی بسیار کم و محدود است، توسعه داده شده است تا آنها نیز بتوانند از قابلیت‌های اصلی و محوری بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های متعدد استفاده کنند و اخبار و گزارش‌های موردنظر خود را در فضای مجازی به اشتراک بگذارند. پس از آنکه اپلیکیشن فیس‌بوک لایت برای کاربران iOS تنها در ترکیه منتشر و عرضه شد، بسیاری از کاربران و علاقه‌مندان به دریافت و استفاده از این اپلیکیشن که در سایر کشورها سکونت داشتند، به این مساله اعتراض کردند و از این شبکه اجتماعی خواستند هرچه سریع‌تر در کشورهای دیگر نیز آن را عرضه کند. فیس‌بوک نیز در پاسخ به خیل عظیمی از کاربرانی که از این قضیه شکایت داشتند، اعلام کرده است که در آینده‌ای نزدیک فیس‌بوک لایت را در کشورهای متعدد بیشتری از جهان عرضه و منتشر خواهد کرد.

بیشتر