آرشیو روزنامه شماره ۴۴۳۹ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۴۴۳۹

 • سخت‌افزارهای تازه مایکروسافت

  دنیای اقتصاد: مایکروسافت روز گذشته در نیویورک مجموعه‌ای از محصولات جدیدی را معرفی کرد که پرچمدار محصولات این شرکت طی دو سال آینده خواهند بود. رویداد امسال سرفیس یک ویژگی دیگر داشت و آن هم همزمانی با آپدیت جدید ویندوز ۱۰ است و به این ترتیب این رویداد به یک رویداد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تبدیل شده است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های رویداد مایکروسافت نسبت به سایر رقبا لو نرفتن اطلاعات رویداد است. حتی الان تا چند ساعت تا شروع رویداد عکس و تصویر واطلاعاتی از هیچ دستگاهی لو نرفته و فقط حدس کاربران و کارشناسان به گوش می‌رسید. این درحالی است که از ماه‌ها قبل همه محصولاتی که قرار است در رویداد اپل یا گوگل معرفی شود با همه جزئیات مشخص است و تصاویر محصولات هم به دست همه می‌رسد و عملا رویدادها فقط جنبه نمایشی پیدا کرده‌اند.
 • اینترنت بلاک‌چین در راه است

  فارس: برخی اقتصاددانان می‌گویند اینترنت در آینده‌ای نزدیک ساختاری کاملا متفاوت از امروز پیدا خواهد کرد و دنیای مجازی جدید بر مبنای فناوری بلاک‌چین شکل می‌گیرد. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، مهم‌ترین مزیت اینترنت بلاک‌چین کوتاه شدن دست شرکت‌های فناوری بزرگ از داده‌های خصوصی کاربران است و آنها دیگر قادر نخواهند بود امنیت و حریم شخصی کاربران را نقض کنند و به اطلاعات خصوصی افراد دسترسی یابند.
 • اپل کارت دانشجویی را منسوخ می‌کند

  مهر: دانشجویان سه دانشگاه می‌توانند کارت شناسایی دیجیتال خود را به اپلیکیشن «کیف پول اپل» اضافه کنند و با کمک آن وارد خوابگاه شوند یا بهای ناهار خود را بپردازند. به گزارش دیلی‌میل، دانشجویان برخی کالج‌ها می‌توانند با کمک اپل‌واچ یا آی‌فون خود وارد ساختمان‌های دانشگاه‌ها شوند. به نظر می‌رسد با گسترش چنین روندی کارت‌های دانشجویی فیزیکی منسوخ می‌شوند.
 • درخواست جهرمی از قوه قضائیه برای رفع موانع بازار موبایل

  خبرگزاری مهر: وزیر ارتباطات با اشاره به تاثیر کاهش نرخ ارز در بازار گوشی تلفن همراه گفت: بر اساس برآوردها، از روز گذشته قیمت گوشی ۲۰ درصد کاهش یافته و به‌طور کلی، این بازار دارای ۳۰ درصد حباب قیمت است.
 • تاثیر قانون منع به کارگیری بازنشستگان بر وزارت ارتباطات

  ایسنا: با توجه به قانون مجلس درباره ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان، یک معاون و دو مشاور بازنشسته از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌روند. رسول سراییان معاون فناوری اطلاعات وزیر ارتباطات از جمله افرادی است که جای خود را به یک مدیر دیگر می‌دهد. بر اساس اعلام وزارت ارتباطات بیش از ۸۰ درصد مدیران استان‌ها جوان هستند که در دوره وزارت واعظی، این جوان‌سازی انجام شده است. قانون اخیر مجلس در ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان بسیاری از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را شامل می‌شود. به موجب این قانون، تمام بازنشستگان باید ظرف دو ماه از سازمان‌ها بروند؛ مگر آنان که مستثنی‌ شده‌اند، آنهایی که می‌مانند هم شرایط خاصی برای حقوق و مزایا، ساعت کاری و پست خود دارند.
 • ترامپ با مدیران ارشد شرکت‌های فناوری دیدار می‌کند

  مهر: مشاور اقتصادی دونالد ترامپ اعلام کرده رئیس‌جمهوری آمریکا در اواخر ماه جاری با مدیران ارشد شرکت‌های فناوری دیدار می‌کند. هنوز موضوع محوری این دیدار مشخص نیست. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی‌نت، به نظر می‌رسد مدیران ارشد اجرایی شرکت‌های بزرگ فناوری خود را برای ملاقات با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، در واشنگتن آماده می‌کنند.
 • موبایل ۲۰ درصد ارزان می‌شود

  ایسنا: رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور و رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی استان البرز گفت: امیدواریم در این شرایط که شاهد کاهش قیمت ارز هستیم، اوضاع اقتصادی و معیشتی واحدهای صنفی و فروشندگان تلفن همراه که در ماه‌های اخیر در رکود بسیار زیادی بوده‌اند، بهبود پیدا کند و بتوانند واحدهای صنفی خالی از اجناس را رونق ببخشند. محمد مهدی غفوریان در گفت‌وگو با «ایسنا» افزود: با کاهش چند درصدی که قیمت ارز داشته است انتظار داریم در روزهای آینده شاهد کاهش قیمت تلفن همراه و لوازم جانبی و قطعات باشیم. با کاهش قیمت پیش‌آمده، عده زیادی مشتاق واردات تلفن همراه شده‌اند که امیدواریم سیر نزولی قیمت ارز ادامه داشته باشد تا این مشتاقان تصمیمات خود را عملی کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر