آرشیو روزنامه شماره ۴۳۶۷ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۴۳۶۷

 • تلاش چین برای جذب استعداد‌های سیلیکون‌ولی

  دنیای اقتصاد: دولت چین و بسیاری از کسب و کارهای برتر این کشور، مدت‌هاست تلاش دارند که مهندسان بالارده، محققان و دانشمندان و دیگر فعالان حوزه دیجیتال و الکترونیک را جذب کشور خود کنند. به خصوص متخصصان چینی که در شرکت‌های آمریکایی فعالیت دارند، هدف اصلی هستند که چینی‌ها به شیوه‌های مختلفی تلاش بر وسوسه و جذب آنها دارند. مقامات آمریکایی نیز به این رویکرد چین آگاه هستند و به هیچ عنوان دل خوشی از آن ندارند. اوایل سال جاری، یک مشاور عالی‌رتبه دولت چین به راه‌اندازی مرکزی در خاک آمریکا اشاره کرد که قرار است در آن متدهای ترویج رویکردهای چین در مورد تکنولوژی‌های روز دنیا معرفی شود. Ye Tianchun در مصاحبه‌ای گفت: «قرار است در این مرکز فرصت‌های جدید برای همکاری را بررسی کنیم.» چین برنامه‌های بلندپروازانه‌ای در سر دارد تا در آینده به قطب اصلی تکنولوژی در دنیا تبدیل شود. از تکنولوژی هوش مصنوعی گرفته تا بیوتکنولوژی و روباتیک و حتی به گفته رئیس‌جمهور این کشور «تبدیل چین به قطب نوآوری در سراسر جهان».
 • صدور احکام شرکت‌های متخلف واردکننده تلفن همراه تا یک ماه دیگر

  مهر: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: در حال بررسی تخلفات شرکت‌های وارد‌کننده گوشی‌های تلفن همراه هستیم و پس از دریافت مدارک لازم، احکام این شرکت‌های متخلف تا یک ماه دیگر صادر می‌شود. محمدعلی اسفنانی در یک برنامه تلویزیونی افزود: تا یک هفته گذشته ۴۰ شرکت وارد‌کننده گوشی‌های تلفن همراه مورد بررسی قرار گرفتند که تخلف یکی از شرکت‌ها به میزان ۵ میلیارد تومان محرز شده است. وی گفت: این شرکت ۱۳ هزار گوشی تلفن همراه وارد کرده که هر کدام را ۴۰۰ هزار تومان گران‌تر فروخته است.
 • «اینستاگرام» فیلتر نمی‌شود

  محمد مصدق، معاون اول دادستان کل کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درخصوص فعالیت برخی از افراد تحت عنوان سلبریتی در فضای مجازی و جمع‌آوری پول به بهانه کمک به افراد بی‌بضاعت که منجر به کلاهبرداری‌های متعددی شده است، گفت: فیلترینگ شبکه اجتماعی اینستاگرام در دستور کار دادستانی کل کشور قرار گرفته است.
 • شناسایی بدافزار حمله‌کننده به تجهیزات اینترنت اشیا

  دنیای اقتصاد: بات کاوشگر ارز دیجیتالی که برخی از دستگاه‌های اینترنت اشیا را هدف قرار می‌داد، کشف شد. بدافزارهای کاوشگر از منابع سیستم کاربران، برای کاوش ارز دیجیتالی بدون اجازه کاربر استفاده می‌کنند و به کاوش ارزهایی از قبیل Monero و Ethereum می‌پردازند.
 • نتیجه اندازه‌گیری تشعشعات آنتن‌های BTS تهران اعلام شد

  مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد نتیجه اندازه‌گیری میزان تشعشعات رادیویی آنتن‌های BTS تهران گفت: بررسی‌های انجام شده در سطح شهر تهران نشان می‌دهد میزان تشعشعات رادیویی آنتن‌های مخابراتی این شهر مطابق استاندارد تعیین شده است. وحید مختاری با بیان اینکه بررسی‌های انجام شده در سطح شهر تهران نشان می‌دهد میزان تشعشعات رادیویی آنتن‌های BTS پایتخت مطابق استاندارد تعیین شده است، گفت: رگولاتوری به‌طور مستمر و در فاصله‌های زمانی معین در نقاط حساس شهرها از جمله تهران با استفاده از ایستگاه‌های ثابت و سیار، میزان تشعشعات رادیویی را اندازه‌گیری می‌کند و نتایج این اندازه‌گیری به سازمان انرژی اتمی ارسال شده و در آنجا بررسی و تحلیل می‌شود.
 • دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی آنلاین صادر و ارسال می‌شود

  گروه بنگاه‌ها: با مشارکت «بیمیتو» و «الوپیک»، دفترچه بیمه تامین اجتماعی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق بیمیتو صادر و توسط الوپیک تحویل داده شد. در مراسمی با حضور محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی ربیعی، وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی و سیدتقی نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی، از مراحل صدور آنلاین دفترچه بیمه، تمدید اعتبار، تجدید دفترچه و ارسال آنلاین توسط شرکت بیمیتو رونمایی شد.

بیشتر