آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۹ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۴۲۷۹

 • بحران انباشت زباله‌ الکترونیکی درکشور

  امروزه حجم پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی با توجه به پیشرفت تکنولوژی و عطش انسان برای استفاده از آن بیشترین رشد را دارد و حجم بالای تولید آن با توجه به داشتن بازه‌ گسترده‌ای از ترکیبات زائد خطرناک، موضوع پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی را به معضلی زیست محیطی تبدیل کرده است. اگرچه به گفته یک کارشناس پسماند این نوع از پسماندها سمی‌تر از پسماندهای خانگی هستند اما متاسفانه وجود مشکلات متعدد در تفکیک و بازیافت پسماندهای خطرناک در ‌ایران مانع طرح مسائلی مانند پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی است.‌
 • لپ‌تاپ اوایل سال آینده ارزان می‌شود

  ایسنا: رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با اشاره به اجرایی شدن کاهش نرخ تعرفه واردات لپ‌تاپ در سال ۱۳۹۷ از ۱۵ به ۵درصد این کاهش تعرفه را موجب کاهش قیمت این کالا تا اردیبهشت ماه سال آینده دانست. مهدی میرمهدی کمیجانی با بیان اینکه توافقاتی مبنی بر اجرای کف تعرفه برای لپ‌تاپ انجام شده، گفت: از سال ۱۳۹۷ واردات لپ‌تاپ با تعرفه ۵ درصد انجام و آن تعرفه ۱۵درصدی که قبل از این اجرا می‌شد، ملغی خواهد شد. وی با بیان اینکه با این اتفاق جلوی کم‌اظهاری و قاچاق لپ‌تاپ گرفته خواهد شد، بیان کرد: متاسفانه برخی با استفاده از عنوان تولید ملی، جیب مردم را خالی می‌کنند.
 • بازبینی در تعرفه‌ مکالمه و اینترنت تلفن ثابت

  فارس: مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: در بخش مکالمه و اینترنت تلفن ثابت جای کار وجود دارد و باید یک بار دیگر به کمک رگولاتوری با توجه به هزینه‌ها تعرفه‌ها را بررسی کنیم که اگر در بخشی نیاز به تعدیل یا افزایش است، انجام شود.
 • شرایط فروش سیم‌کارت‌های خارجی در کشور اعلام شد

  مهر: کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات دستورالعمل جدیدی در مورد ضوابط فروش سیم‌کارت‌های تلفن همراه خارجی در داخل کشور، تصویب کرد. کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات در جلسه شماره ۲۷۰ خود با توجه به گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره مباحث و مسائل مربوط به اجرای مصوبه شماره ۸ جلسه شماره ۱۶۷ خود، ضوابط و دستورالعمل فروش سیم‌کارت‌های تلفن همراه خارجی را در داخل کشور اصلاح و به‌روزرسانی کرد.
 • ماه صاحب اینترنت «۴G» می‌شود

  مهر: دو شرکت تصمیم دارند در سال آتی میلادی شبکه اینترنت «G ۴ » را در ماه احداث کنند. با کمک این شبکه می‌توان ویدئوهای باکیفیت از ماه به زمین فرستاد. دو شرکت وودا فون و نوکیا قصد دارند سال آینده شبکه اینترنت G ۴ را در ماه نصب کنند. شرکت اکتشافات فضایی PTScientists این ماموریت را برنامه ریزی کرده که نخستین فرود یک شرکت خصوصی در ماه نیز به حساب می‌آید. قرار است نوکیا پست‌های مخابراتی را به وسیله موشک اسپیس ایکس در ۲۰۱۹ میلادی به ماه بفرستد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر