آرشیو روزنامه شماره ۴۲۵۱ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۴۲۵۱

 • مدل موفق حمایت از پیام‌رسان‌ها

  محمود خسروی
  در علم اقتصاد و کسب‌وکار، اثر شبکه‌ای تاثیری است که یک استفاده‌کننده از یک کالا یا خدمات، بر ارزش آن دارد. وقتی اثر شبکه‌ای وجود داشته باشد، ارزش یک محصول یا خدمت به تعداد استفاده‌کنندگان آن بستگی دارد. به عبارت دیگر ارزش یک کالا یا خدمت زمانی که تعداد بیشتری از آن فروخته می‌شود یا مورد استفاده قرار می‌گیرد بیشتر می‌شود.
 • فراخوان سازمان فناوری اطلاعات برای ثبت استارت‌آپ‌های روستایی

  دنیای اقتصاد: رئیس سازمان فناوری اطلاعات از فراخوان این وزارت برای ثبت طرح‌های اشتغال‌زای روستایی بر مبنای ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.
 • بلندگوی هوشمند اپل از راه رسید

  فارس: سرانجام شرکت اپل هم یک بلندگوی هوشمند به نام هوم پاد طراحی و روانه بازار کرد، پیش فروش هوم پاد از پس فردا آغاز می‌شود و علاقه‌مندان از ۹ فوریه می‌توانند آن را خریداری کنند. هوم پاد شرکت اپل ۳۵۰ دلار قیمت دارد و رقیبی جدی برای اکوی آمازون و بلندگوی هوم گوگل محسوب می‌شود. اپل معمولا در بازار محصولات فناوری پیشتاز نبوده، اما به علت تولید محصولات جذاب توانسته رقبا را از میدان به در کند. به‌عنوان مثال در حالی که ده‌ها شرکت در زمینه تولید گوشی‌های هوشمند رقابت می‌کردند اپل با عرضه آی‌فون با نمایشگر بزرگ و حذف صفحه کلید اکثر رقبا را به عقب راند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر