آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۳ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۴۲۳۳

 • اختلال اقتصادی قطع اینترنت

  دنیای اقتصاد: اختلال اینترنت ناشی از اتفاقات اخیر به یکی از چالش‌برانگیزترین بحث‌های مربوط به کسب و کارهای اینترنتی تبدیل شده است. با توسعه کسب‌وکارهای اینترنتی و رشد استارت‌آپ‌ها از یکسو و توسعه بسترهای دیجیتالی و ارتباطی از سوی دیگر میزان وابستگی صنایع، نهادها و بخش‌های اقتصادی به اینترنت قابل مقایسه با ۸ یا ۱۰ سال اخیر نیست. بر اساس اعلام نایب رئیس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران به نقل از بزرگ‌ترین فعالان بازار کسب‌وکارهای اینترنتی، ارائه‌دهندگان اینترنت، فروشگاه‌های اینترنتی و تاکسی‌های آنلاین از اختلالات چند روزه حدود ۵۰۰ میلیارد تومان ضرر کرده‌اند. وزیر ارتباطات سه‌شنبه این هفته در توییتر از صدها هزار هموطنی که به دلیل شرایط اخیر متضرر شده‌اند عذرخواهی کرد و گفت با بازگشت آرامش در حال مذاکره با شورای امنیت کشور برای رفع محدودیت‌هاست. اما وسعت خدمات و سرویس‌های اینترنتی چقدر است؟ نقطه تماس کسب‌وکارها و اینترنت در ایران در کجاست و آیا مسیری برای حفظ ارتباط در مواقع بحران وجود دارد؟
 • تنظیم مقررات پول‌های مجازی در دستور کار شورای عالی فضای مجازی

  فارس: دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: در سال‌های آینده به‌طور گسترده به تنظیم نظام مقررات خواهیم پرداخت. ابوالحسن فیروزآبادی اظهار کرد: اشتغال در فضای مجازی با سرمایه‌گذاری کمتری ایجاد می‌شود و به همین دلیل مرکز توجه دولت قرار گرفته است و مطالعات گسترده‌ای انجام گرفته تا در ساختار شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی هم به اقتصاد دیجیتال به‌طور ویژه پرداخته شود.
 • دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات منصوب شد

  دنیای اقتصاد: رئیس‌جمهوری در حکمی و بنا به پیشنهاد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رسول سرائیان را به‌عنوان «دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات» منصوب کرد.
 • فرار مالیاتی ۷/ ۳ میلیارد دلاری گوگل

  مهر: بسیاری از شرکت‌های فناوری برای فرار از پرداخت مالیات‌های کلان به روش‌های گوناگونی متوسل می‌شوند و به تازگی فرار مالیاتی بی‌سابقه گوگل در هلند نیز افشا شده است.
 • فناوری تشخیص چهره در وی‌چت

  ايسنا: اپلیکیشن پیام‌رسان وی چت در چین به فناوری تشخیص چهره و احراز هویت کاربران مجهز می‌شود و به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به کارت شناسایی، کارهای موردنیاز خود را انجام دهند. این قابلیت جدید که به زودی به این اپلیکیشن اضافه خواهد شد به کاربرانش در چین اجازه می‌دهد تا بتوانند هرکاری را که نیازمند احراز هویت و کارت شناسایی آنها است را با سهولت و رفاه بیشتری انجام دهند.

بیشتر