بازار دیجیتال- قیمت سیم‌کارت صفر و کارکرده اپراتور اول روز گذشته در پنج منطقه شرق، غرب، شمال، مرکز و جنوب تهران همچنان ثابت بود و تغییری نکرده است.

بنابر اظهارات فعالان بازار، کاهش خرید و فروش سیم‌کارت در این مناطق بی سابقه بوده و این مهم‌ترین دلیل ثبات قیمت این کالا در چند هفته اخیر اعلام شده است.
بر خلاف تصور فروشندگان که پیش‌بینی می‌کردند با واگذاری سیم‌کارت‌های ثبت‌نامی قیمت سیم‌کارت اپراتور اول با کاهش قیمت مواجه شود، سیم‌کارت‌های صفر و کارکرده همراه اول همچنان با ثبات قیمت روبه‌رو هستند. این ثبات قیمت در میان سیم‌کارت‌های اعتباری نیز وجود داشته و قیمت این سیم‌کارت‌ها در بازار روز گذشته تهران تقریبا ثابت مانده است. در حال حاضر سیم‌کارت‌های اعتباری و دائمی ایرانسل به ترتیب با قیمت 29 و 150هزار تومان خرید و فروش می‌شود. به گفته فروشندگان، ‌روش‌های تبلیغاتی مورد استفاده این اپراتور استقبال از خرید این سیم‌کارت‌ها را افزایش داده است، اما پیش‌بینی افزایش قیمت در مورد آن وجود ندارد. همچنین قیمت سیم‌کارت صفر و کارکرده تالیا نیز ثابت بوده و با قیمت 60 و 45هزار تومان به فروش می‌رسد. بنا بر اظهارات فروشندگان، این سیم‌کارت بازار خرید و فروش خود را از دست داده و استقبال چندانی از آن نمی‌شود و به رغم نبود استقبال از این سیم‌کارت قیمت آن با هیچ نوسان و کاهشی مواجه نبوده است.