از‌این پس ارسال‌کنندگان مرسولات پستی می‌توانند برای اطلاع یافتن از سرنوشت مرسوله خود از طریق پیام کوتاه با وارد کردن کد ۲۰ رقمی ‌رهگیری و ارسال آن به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ مرسوله خود را رهگیری کنند. مجتبی نصیری، معاون فنی شرکت پست در گفت‌وگو با موبنا با بیان‌اینکه شرکت پست در سال جاری بهبود کیفیت خدمات و جلب اعتماد افراد را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار کرد: ضرورت استفاده از فناوری‌های جدید ارتباطی در انجام خدمات پستی از یک سو و ترافیک موجود بین پست و سازمان‌های اجرایی از سوی دیگر، شرکت پست‌،‌این شرکت را بر آن داشت تا تسهیلات ویژه‌ای را برای مشتریان و دستگاه‌های اجرایی فراهم آورد.

وی گفت: متقاضیان می‌توانند ازوضعیت قبول‌، تجزیه و توزیع و گزارش‌های مدیریتی و رهگیری مرسوله‌های خود از طریق سایت شرکت پست، سیستم پیام کوتاه و تلفن گویا اطلاع یابند.

وی با بیان ‌اینکه سیستم رهگیری مرسولات به منظور نظارت و پیگیری لحظه به لحظه مسیر مرسولات پیشتاز در سراسر کشور طراحی و ‌ایجاد شده، افزود: افراد می‌توانند ارائه گزارش‌های متنوع از وضعیت ترافیک در کل کشور و در هر استان به مدیران شرکت پست از‌ این طریق را داشته باشند.

به گفته نصیری در‌این روش متقاضی با تایپ حرف لاتین R و تایپ شماره بارکد خود که ۱۰ رقمی ‌یا ۲۰ رقمی ‌است و ارسال آن به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ می‌تواند از آخرین وضعیت مرسوله خود آگاهی یابد.

پیش از ‌این ارسال‌کنندگان مرسولات پیشتاز فقط قادر به رهگیری مرسوله با کد رهگیری از طریق پورتال شرکت پست بودند، اما از‌این پس ارسال‌کنندگان ‌این نوع مرسولات می‌توانند بعد از ارسال مرسوله امضای شخص گیرنده مرسوله را مشاهده کنند. البته زمانی که توزیع‌کنندگان به دستگاه‌های PDA تجهیز شوند، امکان مشاهده آنلاین امضای گیرنده هم میسر خواهد شد.

افزایش درآمد از موبایل بانکینگ

یک کارشناس فناوری اطلاعات با بیان ‌اینکه در حال حاضر کمتر از ۲۰ میلیون نفر در منطقه خاورمیانه از خدمات بانکی بر بستر موبایل استفاده می‌کنند، پیش‌بینی کرد که ‌این رقم تا چهار سال آینده ۱۰ برابر شود.

محمد فرجو در گفت‌وگو با مهر با بیان ‌اینکه در برابر پنج میلیارد کاربر موبایل در دنیا تنها ۷/۱میلیارد حساب بانکی موجود است، افزود: با توجه به ظرفیت ارائه سرویس و خدمات بانک‌ها بر بستر تلفن همراه، انتظار می‌رود با ۱۰ برابر شدن میزان کاربران موبایل به همان نسبت نیز درآمد اپراتورها از ارائه سرویس‌های بانکداری روی موبایل افزایش یابد.

وی با بیان ‌اینکه در حال حاضر کمتر از ۲۰ میلیون نفر در منطقه خاورمیانه از موبایل بانکینگ استفاده می‌کنند، گفت:‌ این رقم ظرف چهار سال آینده ۱۰ برابر می‌شود و میزان درآمد اپراتورهای تلفن همراه نیز به همین نسبت افزایش خواهد یافت.

این کارشناس فناوری اطلاعات با اشاره به وجود ۷/۱ میلیارد حساب بانکی در دنیا خاطرنشان کرد: ‌این رقم نشان می‌دهد فرصت خوبی برای استفاده از بستر موبایل در ارائه سرویس‌های بانکی وجود دارد. فرجو از رشد قابل توجه سرویس پرداخت از طریق موبایل - موبایل پیمنت - در دنیا خبر داد و گفت: در زمان حاضر در دنیا ۹۰ سرویس بانکی از طریق تلفن‌های همراه ارائه می‌شود که به زودی ۹۷ سرویس دیگر نیز به ‌این سرویس‌ها اضافه خواهد شد.

وی با تاکید بر‌ اینکه ۸۰ درصد‌این سرویس‌های بانکی در کشورهای در حال توسعه استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: ‌این آمار نشان می‌دهد که ارائه سرویس‌های موبایل بانکینگ و موبایل پیمنت به زیرساخت‌های پیچیده‌ای نیاز ندارد، اما بهره و درآمد بالایی هم برای اپراتورهای موبایل و هم برای بانک‌ها به همراه خواهد داشت.

فرجو گفت: ضریب نفوذ موبایل و حساب‌های بانکی در کشور ما نشان می‌دهد،‌ ایران نیز بازار خوبی برای ارائه سرویس‌های بانکی بر بستر موبایل دارد.

خرید شارژ ‌ایرانسل از طریق سایت بانک‌ملی

خرید شارژ سیم‌کارت‌های اعتباری ‌ایرانسل از طریق سایت‌اینترنتی بانک ملی‌ایران امکان‌پذیر شده است.

مشتریان بانک ملی‌ ایران که از سیم‌کارت‌های اعتباری ‌ایرانسل استفاده می‌کنند، می‌توانند کارت شارژ‌ این خطوط را با مبالغ ۱۰۰،۵۰‌، ۲۰‌، ۱۰ و ۲۰۰ هزار ریالی از طریق ورود به سایت بانک ملی و خدمات الکترونیکی و خدمات مبتنی بر کارت، خرید شارژ کارت‌ایرانسل خریداری کنند.

پیش از ‌این امکان خرید کارت‌های اعتباری همراه اول،‌ ایرانسل و تالیا از طریق دستگاه‌های خودپرداز، همراه بانک و پایانه‌های فروش بانک ملی‌ایران برای دارندگان کارت‌های عضو شبکه شتاب فراهم شده بود.