کره شمالی قرار است برای نخستین بار امکان دسترسی خارجیان را به اینترنت از طریق تلفن‌های همراه، آی‌پد و دیگر دستگاه‌های موبایل فراهم کند. به گزارش موبنا، با اینکه امکان دسترسی خارجیان به اینترنت موبایلی فراهم می‌شود، شهروندان کره شمالی فعلا امکان دسترسی به سرویس اینترنت موبایلی ندارند و احتمالا این سرویس پس از ارائه به خارجیان برای شهروندان این کشور هم فراهم خواهد شد. بر این اساس شرکت‌های پست و مخابرات و شرکت اوراسکام تلکام با همکاری یکدیگر امکان دسترسی خارجیان مقیم پیونگ‌یانگ را به سرویس‌های شبکه نسل سوم و اینترنت موبایلی از اوایل ماه آینده فراهم می‌کنند. این کشور همچنین به تازگی به خارجیان امکان استفاده از تلفن‌های همراه با سیم‌کارت‌های کوریالینک را داده است.

کره‌شمالی یکی از بسته‌ترین کشورهای دنیا است که امکان استفاده از تلفن‌همراه و اتصال اینترنت دو تغییر اساسی است که تاکنون در این کشور امکان‌پذیرشده است.

بر اساس این گزارش، کره‌شمالی امکان دسترسی به سرویس‌های شبکه نسل سوم شامل پیامک، MMS، مکالمه تصویری و دسترسی به روزنامه دولتی را برای کاربران فراهم می‌کند، البته دسترسی به اینترنت موبایلی مشمول اینترنت جهانی نیست.