ممنوعیت ناگهانی واردات کالاهای فناوری اطلاعات

به گزارش سیتنا به نقل از اتاق اصناف تهران، محمدرضا فرجی‌تهرانی از ممنوعیت ناگهانی واردات کالاهای فناوری اطلاعات در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری خبر داده و می‌گوید: ممنوعیت واردات کالاهای آی‌تی باعث سردرگمی مردم و افزایش نارضایتی واردکنندگان در این بازه زمانی حساس شده است. چرا که برخی از واردکنندگان به سازمان‌های دولتی کالای مربوطه را فروختند و باید به تعهدات‌شان عمل کنند، اما یک‌ شبه و به دلایل نامشخص واردات کالای برخی اقلام آی‌تی ممنوع می‌شود.

او با اشاره به التهاب بازار در پی این اقدام بیان کرد: نمی‌دانیم هدف از این ممنوعیت اقلام آی‌تی آن هم در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری چیست؟ مصرف‌کننده در بازار به دنبال خرید کالای مربوطه است، اما زمانی که از فروشنده می‌شنود کالای مربوطه در بازار موجود نیست معترض و دلسرد می‌شود. این رفتارها از سوی برخی مدیران وزارت صمت در حالی رخ می‌دهد که در این بازه زمانی کاندیداهای ریاست‌جمهوری به دنبال جلب رضایت مردم و آمدن آنها بر سر صندوق‌های رای هستند.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران به عملکرد مدیران وزارت صمت و اقتصاد در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: در دوره سه ساله شهید رئیسی برخی بخشنامه‌ها از سوی وزارت صمت و اقتصاد به اشتباه صادر می‌شد و با دوندگی‌ها و نامه‌نگاری‌هایی که با مدیران این وزارتخانه‌ها داشتیم برخی از این اشتباهات اصلاح می‌شد و با مذاکرات ما جلوی گرانی و التهاباتی را که ممکن بود در بازار ایجاد شود، می‌گرفتیم.

فرجی‌تهرانی با اشاره به اهمیت انتخاب وزرای صمت و اقتصاد و تاثیر آنها در بازار اظهار کرد: پنج روز به زمان انتخابات ریاست‌جمهوری باقی مانده است و از چهاردهمین رئیس‌جمهور انتظار می‌رود در انتخاب وزرای صنعت، معدن و تجارت و وزارت اقتصاد دقت کافی داشته باشند، چرا که ممکن است از نگاه تجار و بازرگانان ۹۵ درصد مدیران مربوطه در این وزارتخانه عملکرد مطلوبی داشته باشند، اما کافی است پنج درصد از این مدیران نسبت به امور نابلد باشند، همین افراد در سیستم وزارتخانه‌ها خلل ایجاد کرده و به تنهایی عملکرد کل سیستم و دیگر مدیران را زیر سوال می‌برند.