این مدل هوش ‌‌‌مصنوعی با در نظر گرفتن ویژگی‌‌‌‌‌‌های مختلف، کاربرانی را که رفتار مشکوک دارند تشخیص داده و آنها را بر اساس فعالیت‌‌‌شان در دسته‌‌‌های با احتمال تخلف متفاوت طبقه‌‌‌بندی می‌کند. این کاربران بر اساس میزان ریسک فعالیت، با مجازات یا محدودیت‌های مختلف مواجه می‌‌‌شوند. کاربرانی که به خاطر فعالیت‌‌‌های مشکوک‌‌‌ یا گزارش‌‌‌های کاربران دیگر، در دسته با احتمال تخلف بالا قرار می‌‌‌گیرند، حساب‌‌‌شان محدود شده و تنها قابلیت دیدن آگهی‌‌‌ها را دارند. این افراد تا زمانی که هویت‌‌‌شان به صورت ویدئویی تایید شود، امکان انتشار آگهی، چت یا دیدن شماره تلفن آگهی‌‌‌های دیگر را نخواهند داشت.

کاربرانی که به خاطر رفتار مشکوک حساب‌‌‌شان محدود می‌شود، تنها با پشت سر گذاشتن احراز هویت ویدئویی می‌توانند از این لیست خارج شوند. در این مدل احراز هویت که توسط هوش‌‌‌مصنوعی انجام می‌شود، فرد در ابتدا باید به عنوان صاحب شماره تلفن همراه، کد ملی و تاریخ تولد خود را وارد کند. در صورت تطابق این موارد کاربر وارد روند احراز هویت ویدئویی با گرفته شدن عکس و ضبط ویدئو (مانند روش‌های باز کردن آنلاین حساب بانکی) می‌شود و در صورتی که این فرآیند را با موفقیت پشت سر بگذارد و هویت او تایید شود، محدودیت‌ها برایش برداشته می‌شود.

یکی از پارامترهای مورد استفاده مدل هوش مصنوعی توسعه داده شده توسط تیم فنی دیوار برای تشخیص متخلفان، گزارش‌‌‌های کاربران است. این مدل می‌تواند با دقت بالایی گزارش‌‌‌های واقعی را از گزارش‌‌‌های جعلی تشخیص داده و از آنها برای جلوگیری از فعالیت افراد متخلف استفاده کند. فراهم‌‌‌ کردن شرایط برای معامله‌‌‌ها و تعامل‌‌‌های امن و راحت کاربران، ‌‌‌ از اصلی‌‌‌ترین هدف‌‌‌ها و ارزش‌‌‌های دیوار است. به همین خاطر، کم‌‌‌کردن آسیب ناشی از فعالیت افراد متخلف در دیوار، از جدی‌‌‌ترین برنامه‌‌‌های تیم‌‌‌های فنی و محصولی دیوار به حساب می‌‌‌آید. با این همه و از آنجا که بخش زیادی از کلاهبرداری‌‌‌ها در خارج از پلتفرم دیوار انجام می‌شود، اثرگذاری این اقدام‌‌‌ها زمانی بیشتر خواهد شد که آگاهی کاربران درباره روش‌های کلاهبرداری و احتیاط آنها در زمان معامله افزایش پیدا کند.