افزایش 12درصدی ترافیک مرسولات پستی در سال 1402

او در ادامه درباره دلیل تاخیر ارسال مرسوله‌‌‌های پستی در ایام نوروز اظهار کرد: «ما در سال ۱۴۰۲ نزدیک ۱۲‌درصد رشد ترافیک نسبت به مدت مشابه سال قبل داشتیم اما در شاخص‌‌‌های دیگر مانند افزایش بسته‌‌‌های پستی نسبت به پاکت‌‌‌ها رشد بیش از ۲۵‌درصد بوده است. در حوزه تناژ محصولات حدود ۱۸‌درصد افزایش داشتیم. همچنین در حجم محصولات هم حدود ۲۵‌درصد افزایش داشتیم.»

احمدی در ادامه تشریح کرد: «در ایام پایانی سال که از دهم اسفند شروع می‌شود، هرسال ما با این موضوع مواجه می‌شویم و این رشد در نقاط اصلی تا حدود ۴۰‌درصد و بیشتر هم افزایش پیدا کرد که دلایلی متعددی دارد. یکی از دلایل به رفتار مردم، نیازهای آنها و ارسال مرسولاتشان توسط پست بازمی‌گردد که الزاما متناسب با رویه مرسوم نیست. دلیل دیگر هم این است که اپراتورهای بخش خصوصی و فعالانی که در این حوزه کار می‌‌‌کنند معمولا از یک هفته قبل از عید دیگر کارهای خود را خلوت می‌‌‌کنند و در تعطیلات هم حضور ندارند، ما به خاطر تعهدی که داریم بار ترافیک سایر مجموعه‌‌‌ها به این شرکت سر ریز می‌شود.»  مدیر فنی و بازرگانی شرکت ملی پست همچنین تصریح کرد: «همچنین ناوگان حمل‌‌‌ونقل بخش خصوصی که ما از آن در شرایطی که ظرفیت شبکه پر می‌شود، استفاده می‌‌‌کنیم، به دلیل مشغله‌‌‌های عمومی که در شب عید اتفاق می‌‌‌افتد، کمتر در دسترس هستند. علاوه بر این، عوامل دیگری مانند خراب شدن برخی ماشین‌‌‌ها هم دست به دست هم داد تا چنین شرایطی پیش بیاید.»

او درباره میزان ترافیک مرسولات در سال گذشته نیز اظهار کرد: «در مجموع کل ترافیک مرسولات پستی که سرویس‌‌‌های الکترونیکی هم در آن هستند، بیش از ۲۷۰ میلیون است و مرسولات ثبتی در سال گذشته حدود ۱۷۵ میلیون مرسوله است، اما به صورت روتین ۲۵‌درصد رشد داشت که در هفته آخر اسفند ماه به ۴۰‌درصد هم رسید.»