تیمز که در سال ۲۰۱۷ به‌طور رایگان به آفیس ۳۶۵ اضافه شده بود، به تدریج جایگزین اسکایپ برای کسب‌و‌کارها شد و در دوره همه‌گیری کرونا به دلیل قابلیت برگزاری ویدئو کنفرانس بسیار محبوب شد. با این وجود شرکت‌های رقیب اعلام کردند ترکیب این ۲ محصول با یکدیگر مزیتی ناعادلانه به مایکروسافت می‌دهند. این شرکت از ۳۱ اوت سال گذشته میلادی فروش محصولات را به‌طور جداگانه در اتحادیه اروپا آغاز کرد. سخنگوی مایکروسافت در این باره گفت: «ما به منظور تضمین شفافیت برای مشتریانمان گام‌هایی را که سال قبل برداشتیم، بیشتر می‌کنیم. درهمین راستا جداسازی تیمز از M۳۶۵ و O۳۶۵ در منطقه تجاری اروپا و سوئیس به مشتریان در سراسر جهان گسترش می‌یابد.»

مایکروسافت در یک پست وبلاگی اعلام کرد یک سری جدید از مایکروسافت ۳۶۵ تجاری و آفیس ۳۶۵ را معرفی می‌کند که شامل تیمز در حوزه‌های خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس نیست و همچنین محصول جداگانه تیمز را برای مشتریان شرکتی در این مناطق ارائه خواهد کرد. مشتریان از یکم آوریل می‌توانند قراردادهای فعلی خود برای استفاده از محصولات را ادامه دهند، تجدید یا آپدیت کنند یا آنکه محصولات جدید را برگزینند.

برای مشتریان تجاری قیمت آفیس بدون تیمز از ۷.۷۵ تا ۵۴.۷۵ دلار خواهد بود. از سوی دیگر، سرویس تیمز نیز ۵.۲۵ دلار هزینه خواهد داشت. اما ممکن است جداسازی تیمز از محصولات دیگر مایکروسافت در اتحادیه اروپا برای دفع اتهامات آنتی‌تراستی باشد که احتمالا در ماه‌های آینده به شرکت وارد می‌شود.