آمازون و هایسنس نیز از دیگر شرکت‌هایی هستند که به‌تازگی از تصمیم خود برای بر‌گزاری مراسم معرفی از محصولات خود به‌صورت تمام‌دیجیتال خبر داده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و اعلام کردند که هیچ برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای برای حضور فیزیکی ندارند.

هایسنس در حالی قید شرکت فیزیکی در CES سال آینده را زد که در ادوار گذشته و با بر‌گزاری کنفرانس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی مملو از محصولات جدید، نگاه علاقه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مندان زیادی را به خود جلب می‌کرد. این شرکت در بیانیه خود عنوان کرد که در روز چهارم ژانویه و به‌منظور حفظ سلامتی کارکنان خود، طی مراسمی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تمام‌دیجیتال، از آخرین محصولات خود رونمایی خواهد کرد.

شرکت وایمو که از زیرمجموعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های گوگل محسوب می‌شود و در زمینه توسعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهنده فناوری خودروهای خودروان فعالیت دارد، با انتشار بیانیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای اعلام کرد که تصمیم سختی را درخصوص حضور در نمایشگاه CES پیش‌رو گرفته و به‌صورت ‌مجازی در این رویداد حضور خواهد داشت. به گفته این شرکت، تکدرا ماواکانا، مدیرعامل به همراه میشل پیکاک از مدیران ارشد این شرکت با حضور در پنل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف، به‌صورت‌ مجازی درخصوص موضوعات مختلف سخنرانی خواهند داشت.  اینتل نیز از دیگر شرکت‌هایی است که اعلام کرد با توجه به بررسی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و مشورت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های صورت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گرفته، بخش قابل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توجهی از حضور این شرکت در CES به صورت‌مجازی خواهد بود و تنها تعداد محدودی از کارکنان این شرکت با حضور در این رویداد، از علاقه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مندان میزبانی خواهند کرد. شرکت آلمانی تولیدکننده لوازم جانبی HyperX هم اعلام کرد از تصمیم خود برای حضور فیزیکی در این رویداد منصرف شده و به‌صورت آنلاین درخصوص آخرین دستاوردهای خود صحبت خواهد کرد.  این دومینوی کناره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیری از CES ۲۰۲۲ اخیرا به جنرال‌موتورز رسید و این شرکت اعلام کرد که به‌صورت تمام‌دیجیتال در این رویداد شرکت خواهد کرد. این تصمیم در حالی اعلام شد که این شرکت پیشتر اعلام کرد ماری برا، مدیرعامل این شرکت به‌عنوان سخنران اصلی در کنفرانس اختصاصی این شرکت صحبت خواهد کرد و از نسخه‌الکتریکی خودروی Chevrolet Silverado رونمایی خواهد شد، اما طولی نکشید که این برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ریزی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها تغییر کرد.  

در بیانیه جنرال‌موتورز آمده است: تصمیم گرفتیم تا به‌صورت تمام دیجیتال در CES ۲۰۲۲ حضور یابیم. این نمایشگاه یک پلت‌فرم مهم فناوری محسوب می‌شود و در روز ۵ ژانویه اطلاعاتی را درخصوص برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خود از جمله معرفی خودروی الکتریکی شورولت سیلورادو ارائه خواهیم کرد. شرکت گوگل نیز مانند جنرال‌موتورز، پیشتر از تصمیم خود برای بر‌گزاری کنفرانسی فیزیکی برای معرفی آخرین محصولات سخت‌افزاری خود خبر داده بود که اکنون با توجه به تشدید نگرانی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها نسبت به همه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیری کرونا، اهالی مانتین‌ویو نیز به حضور دیجیتال روی آوردند.   

 

 

0 نفر این پست را پسندیده اند