در بخشی از این گزارش آمده است: «بزرگی و دشواری چالش‌های فنی، فشرده‌‌سازی باتری، شبکه ۵g، محاسبات، دوربین‌‌ها، حسگر لیدار، پروژکتورها و لنزهای خاص در یک عینک جذاب و سبک، نشان می‌دهند که ما به معرفی این محصول نزدیک شده‌‌ایم.»

در ادامه تاکید شده است: «ورود اپل به سمت بازار عینک‌‌ها می‌تواند وضعیت فعالیت در این حوزه را برای تمامی ‌‌بازیگران تغییر دهد، چراکه این فناوری در میان کاربران، عادی و رایج خواهد شد. مجموعه‌‌ای از درخواست‌‌ها برای ثبت پتنت‌‌ها چیزی شبیه به دوران قبل از عرضه ساعت اپل‌واچ را در ذهن‌‌ها تداعی می‌‌کند.»

درباره این عینک واقعیت‌افزوده که در برخی منابع خبری نیز از آن به‌عنوان هدست واقعیت‌افزوده اپل نیز یاد‌شده باید گفت که طبق آخرین اطلاعات، این محصول از قابلیت نمایش اطلاعات متنی و همچنین نوتیفیکیشن روی لنز عینک برخوردار است. نمونه نزدیک به این عینک را پیشتر شرکت‌های گوگل با عینک «Glass» و اسنپ نیز با «Spectalcles» تولید کرده بودند. اخیرا نیز شرکت فیس‌بوک با معرفی عینک هوشمند Ray-Ban Stories خود را به‌عنوان بازیگر جدید این عرصه معرفی کرد.

اما شواهد حاکی از آن است که عینک واقعیت‌افزوده اپل، چیزی فراتر از پخش موسیقی با ضبط ویدئو را ارائه خواهد کرد. گفته می‌شود که این عینک قادر است اطلاعات را از طریق همگام‌‌سازی با دستگاه موبایلی نمایش دهد و جزئیات دقیقی را با توجه به موقعیت مکانی، تقویم، علایق و... عرضه کند. اگرچه هنوز اپل به انتشار این اخبار واکنشی نشان نداده اما انتظار می‌رود که این شرکت در جریان کنفرانس WWDC سال آینده که در سه‌ماهه دوم ۲۰۲۲ خواهد بود، از این عینک واقعیت‌افزوده رونمایی کند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند