به گزارش «ایسنا» ارزش سهام اسنپ ۲۲‌درصد ریخت و حدود ۲۵ میلیارد دلار از ارزش بازار این شرکت که اکنون در حدود ۹۵میلیارد دلار قرار دارد، پاک کرد.  دورنمای محتاطانه‌‌ای که از سوی اسنپ‌‌چت مطرح شد، بر سایر همتایان این شرکت که به درآمدهای تبلیغاتی متکی هستند نظیر آلفابت، فیس‌‌بوک، توییتر و پینترست سایه افکنده و ارزش سهام هر‌کدام از این شرکت‌ها بین دو تا چهار‌درصد سقوط کرد.

در مجموع هشدار اسنپ باعث ریزش ۹۴ میلیارد دلار از ارزش بازار این شرکت و همتایانش در روز جمعه شد. ایوان اشپیگل، مدیرعامل اسنپ در جلسه پس از اعلام درآمدها با تحلیلگران گفت: مقررات جمع‌‌آوری دیتا که از سوی اپل معرفی شده است، سنجش و مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی را برای تبلیغ‌‌کنندگان دشوار کرده است. اسنپ درآمد خالص بین ۱۳۵ تا ۱۷۵ میلیون دلار را برای سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۲۱ پیش‌‌بینی می‌کند که بسیار پایین‌تر از ۳/ ۲۹۹میلیون دلار پیش‌‌بینی شده از سوی وال‌‌استریت است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل اوایل امسال همه اپلیکیشن‌ها در پلت‌فرم iOS ۱۵ را ملزم کرد برای ردیابی کردن کاربران به‌منظور اهداف تبلیغاتی اجازه آنها را دریافت کنند. تحلیلگران هشدار می‌دهند تاثیر این مقررات ممکن است ادامه‌‌دار باشد در حالی که محدودیت‌های زنجیره تامین در شرکای تبلیغاتی اسنپ احتمالا موقتی خواهد بود.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند