به گزارش رویترز، اتحادیه اروپا تصمیم دارد طرح‌های خود برای یک پول دیجیتال را اعلام کند. این درحالی است که بسیاری از کشورهای عضو این اتحادیه خواستار روشی ایمن برای دسترسی شهروندان به سرویس‌های بخش عمومی و خصوصی هستند.

طبق گزارش فایننشال‌تایمز، اپ کیف پول مذکور به شهروندان سراسر اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد فقط با استفاده از یک هویت آنلاین به طیف وسیعی از سرویس‌های بخش عمومی و خصوصی دسترسی داشته باشند.

می‌توان در این اپ جزئیات پرداخت و پسوردها را ذخیره کرد، به این ترتیب تمام شهروندان اتحادیه می‌توانند به راحتی وارد وب‌سایت‌های دولتی محلی شوند یا قبوض آب و برق را به وسیله یک هویت تایید شده بپردازند. در کنار موارد گفته شده می‌توان از این اپ برای ذخیره اسناد رسمی مانند گواهینامه نیز استفاده کرد. همچنین احراز هویت کاربر در اپ مذکور به وسیله روش‌های مختلف مانند اثر انگشت یا اسکن قرنیه چشم ممکن می‌شود درهمین راستا مقامات اتحادیه اروپا در بروکسل مشغول مذاکره با کشورهای عضو هستند تا راهنمایی در خصوص استانداردهای فنی برای ارائه کیف پول دیجیتال فراهم کنند. پیش‌بینی می‌شود این اپ یک سال دیگر در دسترس شهروندان قرار گیرد.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند