شماره روزنامه ۵۶۶۸
|
آرشیو روزنامه شماره ۵۵۲۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازارچه - روزنامه شماره ۵۵۲۶

 • گشت و‌گذاری در بازار سفال و سرامیک

  دنیای‌اقتصاد: هنر سفالگری را می‌توان همزاد آدمی دانست. انسان از بدو پیدایش، چهار عنصر آب و خاک و باد و آتش را شناخت و با در‌آمیختن این عناصر بود که زندگی را آغاز کرد و سفالگری را از ترکیب این عناصر آفرید.
 • افزایش ۴۰‌درصدی قیمت خرما

  دنیای‌اقتصاد: به‌‌‌‌‌‌‌‌گفته رئیس انجمن خرمای کشور سرانه مصرف در استان‌های مختلف به‌‌‌‌‌‌‌‌صورت مجزا بسیار متفاوت و بین ۳تا ۳۰کیلوگرم متغیر است که به‌‌‌‌‌‌‌‌طور طبیعی استان‌های تولیدکننده خرما مصرف بالاتری نیز دارند. اگر برای خرید خرما به میادین تره‌بار شهرداری یا دیگر مراکز عرضه انبوه مواد غذایی مراجعه کنید، برای خرید هر کیلوگرم خرمای عرضه‌شده در این بازارها، حدود ۴۵ تا ۷۰‌هزار‌تومان باید هزینه کنید.
 • قیمت‌های عجیب برای فروش گلابی

  طبق اعلام برخی از فعالان بازار میوه، خرید این کالا کاهش محسوسی داشته است. گفته می‌شود تورم و گرانی کالاهای دیگر روی قیمت میوه نیز اثر گذاشته و کاهش قدرت خرید نیز باعث‌شده این بازار رونق مناسبی نداشته باشد.
 • ۲ عامل موثر در افزایش قیمت تخم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مرغ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

  فارس: قیمت تخم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مرغ در بازار افزایش یافته و عرضه آن در مغازه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سطح شهر محدودتر شده است. قیمت تخم‌مرغ در بازار تهران به شانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای ۸۵‌هزار‌تومان رسیده و همین عاملی شده است تا بخشی از مغازه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سطح شهر این محصول را در سبد عرضه خود نداشته باشند، آنها می‌گویند افزایش قیمت، تقاضا را کم کرده و فروش کمتری دارند. این قیمت حدود ۱۰‌هزار‌تومان بالاتر از نرخ مصوبی است که پس از اجرای طرح اصلاح مردمی‌سازی یارانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها برای تخم‌مرغ مصوب شد. به گفته مسوولان وزارت جهادکشاورزی سالانه بیش از یک‌میلیون تن تخم‌مرغ در کشور تولید می‌شود که بیش از نیاز کشور است و بخشی از آن صادر می‌شود.
 • بازار آلوئه‌ورا اشباع نمی‌شود

  یک تولید‌کننده گیاه آلوئه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ورا گفت: بازار آلوئه‌ورا به هیچ‌عنوان در کشور اشباع نخواهد شد، چرا‌که محصولات تولیدی بر پایه این گیاه هر روز نسبت به گذشته در حال افزایش است. این تولیدکننده در برنامه تابلوی صادرات رادیو اقتصاد افزود: این گیاه در چهار صنعت غذایی، بهداشتی، آرایشی و دارویی مورد‌استفاده قرار می‌گیرد.
 • صدای مشتری - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹

  چند روز پیش برای خرید گیاه دارویی به عطاری... مراجعه کردم. بعضی از محصولات این مغازه در ظرف‌های بدون درپوش قرار داشت و تمام قفسه‌های مغازه را لایه‌ای از خاک فراگرفته بود. به فروشنده که تذکر دادم، گفت اگر ناراحتی برو چندبرابر پول بده و داروهای بی‌خاصیت را از داروخانه بخر! آخر این هم شد جواب؟ نمی‌دانم کدام ارگانی مسوول رسیدگی به این موضوع است تا به آنجا زنگ بزنم. / حسام شریفی- کرمان
 • قیمت فروش انواع شامپو، صابون و خمیردندان

  دنیای‌اقتصاد: مواد شوینده و بهداشتی بخش بزرگی از سبد کالای خانوار را تشکیل می‌دهند. این کالاها طی یک سال‌اخیر بارها با نوسان قیمتی مواجه شده‌اند. آخرین‌بار دو‌ماه پیش بود که اعلام شد براساس مجوز سازمان حمایت، تولیدکنندگان مواد شوینده مجاز‌شدند قیمت پودر شوینده دستی و ماشینی را به میزان ۲۵‌درصد افزایش دهند و همچنین این تولیدکنندگان مجاز‌شدند تا قیمت سایر شوینده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها آرایشی و بهداشتی مانند صابون و خمیردندان را ۴۰‌درصد افزایش دهند. یکی از فعالان انجمن مواد شوینده و بهداشتی مدتی پیش درخصوص وضعیت این بازار و قیمت‌های اعمال‌شده گفته بود: «افزایش دستمزد و افزایش هزینه بیمه در قیمت تمام‌شده محصولات را باید در‌نظر گرفت. افزایش حقوق کارگران و هزینه بیمه در سال‌جاری ۶۲‌درصد بر قیمت تمام‌شده اثرگذار بوده است. همچنین افزایش کرایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های حمل کالاهای داخلی و خارجی بر قیمت تمام‌شده تولیدات اثرگذار است.‌» با این توضیح در ادامه قیمت فروش سه کالای پرفروش مواد شوینده و بهداشتی را مشاهده می‌کنید:
 • قیمت جدید گوشت مشخص شد

  دنیای‌اقتصاد: قیمت جدید گوشت گرم گوسفندی و گوساله در خرده‏‏‏‏‏‏‏‏‏‌فروشی‏‏‏‏‏‏‏‏‏‌های سطح شهر تهران اعلام شد. بر اساس مشاهدات میدانی از خرده‏‏‏‏‏‏‏‏‏‌فروشی‏‏‏‏‏‏‏‏‏‌های سطح شهر تهران قیمت گوشت گرم گوسفندی و گوساله به این شرح است: آبگوشتی ۱۱۸‌هزار و دویست، خورشتی گوسفندی ۲۸۳هزار و پانصد، ران گوسفندی ۱۸۹‌هزار و سیصد، گردن گوسفندی ۱۵۲‌هزار و ششصد، شقه گوسفندی ۱۵۵‌هزار و پانصد، راسته گوسفندی ۲۹۵‌هزار، سردست گوسفندی ۱۴۶هزار، راسته با استخوان گوسفندی ۱۸۳‌هزار و ششصد، سرسینه گوسفندی ۶۵‌هزار، قلم گوسفندی ۴۹‌هزار و چهارصد، قلوه‏‏‏‏‏‏‏‏‏‌گاه گوسفندی ۱۴۴‌هزار و صد، ماهیچه گوسفندی ۲۰۵‌هزار و دویست، کف‌دست گوسفندی ۱۸۵‌هزار و پانصد، ران گوساله ۲۲۵‌هزار و ششصد، سردست گوساله پاک‌کرده ۲۰۹‌هزار و هفتصد، فیله گوساله ۲۸۰‌هزار و هشتصد، خورشتی گوساله ۲۳۰‌هزار و پانصد، راسته گوساله ۳۰۲‌هزار و چهارصد، قلوه‏‏‏‏‏‏‏‏‏‌گاه گوساله ۱۷۹‌هزار و سیصد، قلم گوساله ۹‌هزار و نهصد و ماهیچه گوساله با قیمت ۲۲۶‌هزار و هفتصد‌تومان به فروش می‌رسد.
 • نرخ فروش انواع چمدان

  دنیای‌اقتصاد: هنگامی که تصمیم گرفتید به مسافرت بروید یکی از اولین موضوعاتی که ذهن شما را درگیر می‌کند، داشتن چمدان مناسب است. با این وسیله شما می‌توانید به‌راحتی وسایل خود را جابه‌جا کنید و همچنین امنیت آنها را نیز بالا ببرید. چمدان‌ها انواع مختلفی دارند که نوع برزنتی پرتنوع‌ترین آنها است. این محصولات با قیمت‌های مختلفی در بازار یافت می‌شوند و جالب اینکه برخی از انواع خارجی آنها حتی قیمت‌هایی تا ۱۰‌میلیون‌تومان نیز دارند. در ادامه قیمت برخی از انواع این کالا را مشاهده می‌کنید: چمدان یورو‌کلاسSml ۰۷ سایز کوچک ۵۸۴‌هزار، چمدان کمل C۰۶۰۶ سایز کوچک ۷۳۰‌هزار، چمدان ویرسون تراولی ۹۷۵‌هزار، مجموعه دو عددی چمدان پرادا ۹۹۰‌هزار، ساک سفری چرخ‌دار تورنتو یک‌‌میلیون و چهارصد‌هزار، چمدان پارتنر۰۱ سایز بزرگ یک‌‌میلیون و نهصد و پنجاه‌هزار و چمدان رونکاتو BOX YOUNG سایز بزرگ با قیمت ۸‌میلیون‌تومان به فروش می‌رسند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر
مدیران خودرو