شماره روزنامه ۵۵۶۲
|
آرشیو روزنامه شماره ۵۵۲۴ دنیای اقتصاد

اخبار بازارچه - روزنامه شماره ۵۵۲۴

 • کاهش شدید مصرف شکر

  دنیای اقتصاد: پس از اصلاح ارز ترجیحی نوسانات بازار شکر برطرف شده و این بازار با آرامش نسبی روبه‌‌‌‌‌‌‌‌رو شده است، به‌طوری‌که هم‌اکنون از میزان مصرف شکر ۳۰۰‌هزار تن کاسته شده و با افزایش واردات شاهد رقابتی‌‌‌‌‌‌‌‌تر شدن توزیع توسط شرکت‌های تولیدکننده قند و شکر و کاهش نرخ این محصول در بازار هستیم. بخش زیادی از مصرف کاذب این کالای اساسی به صنایع بیسکوئیت، شیرینی و شکلات اختصاص می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یافت به‌طوری که این شرکت‌ها عمدتا محصول خود را با ارز ترجیحی دریافت کرده و با نرخ بسیار بالا به کشورهای مختلف صادر می‌کردند.
 • حباب قیمت‏‏‏‏‏‏‌ برنج ترکید؟

  دنیای‌اقتصاد: ممنوعیت واردات برنج تایلندی به‌‌‌‌‌‌‌رغم عدم‌استقبال مردم از آن برداشته شد. حال باید دید که دولت با لغو واردات و افزایش تولید برنج ایرانی می‌تواند قیمت‌ها را کنترل کند یا خیر. این در حالی است در عین افزایش تولید و واردات، همچنان بیم کمبود برنج در بازار وجود دارد.
 • تقاضای خرید گوشت همچنان پایین است

  دنیای‌اقتصاد: فروش انواع گوشت قرمز در طول سال‌اخیر کاهش محسوسی داشته است. فعالان بازار چند دلیل را برای این اتفاق عنوان می‌کنند که ناهمخوانی قیمت فروش با میزان قدرت خرید مصرف‌کننده مهم‌ترین آن است.
 • میوه با فراوانی هم ارزان نشد

  رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار اعلام کرد متاسفانه به‌رغم انتظار، کاهش قیمت میوه با فراوانی محصول هم محقق نشد. اسدالله کارگر در گفت‌وگو با بازار درخصوص وضعیت بازار میوه و تره‌بار، گفت: «از ابتدای ایام محرم تاکنون میزان خرید میوه نه‌تنها در تهران بلکه در کشور کاهش پیدا کرده است که این امر کاملا طبیعی بوده چراکه در ‌ماه‌های محرم و رمضان، مراسم‌ها تولد و عروسی برگزار نمی‌شود و سبب کاهش میزان خرید در مقایسه با‌ ماه‌های دیگر می‌شود.‌»
 • افزایش قیمت برخی حبوبات؟

  دنیای‌اقتصاد: براساس گزارش مرکز آمار بیشترین رشد ماهانه نرخ درمیان حبوبات طی تیرماه با رقم ۳/ ۷درصد به لوبیاچیتی مربوط بوده است. انواع فله لوبیاقرمز و لوبیاچیتی نیز در ۲ماه اخیر به‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‌ترتیب ۱۶و ۱۵هزار‌تومان افزایش نرخ داشتند. به این ترتیب آمار نرخ تورم ماهانه لوبیاقرمز در تیرماه ۶درصد اعلام‌شده است. فعالان این بازار افزایش برخی هزینه‌ها مثل دستمزد کارگر، انواع کود و سم و همچنین کم‌آبی در برخی مناطق کشور را از جمله دلایل این افزایش قیمت قلمداد می‌کنند. در ادامه قیمت فروش انواع حبوبات در بازار را مشاهده می‌کنید:
 • انواع ماشین لباسشویی در بازار چند؟

  دنیای‌اقتصاد: در‌ ماه‌های اخیر مشکلات بازار لوازم‌خانگی دستخوش تغییراتی شده و روزبه‌روز بی‌رونقی در این بازار رو به افزایش است، مشکلاتی که برخی فعالان این حوزه یکی از دلایل آن را بی‌ثباتی قوانین عنوان می‌کنند. حسین شهرستانی عضو هیات‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‌مدیره اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی اخیرا گفته: «تصمیمات غیرکارشناسی و احساسی در این حوزه سبب‌شده گره مشکلات کورتر شود، یکی از مشکلات این روزهای صنعت لوازم‌خانگی نحوه قیمت‌گذاری است. تصمیم‌گیری‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‌های غلط، عدم‌برند‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‌سازی برای کالاهای داخلی و بازار آزادانه کالای قاچاق زمینه‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‌ساز مشکلات کنونی در حوزه صنعت لوازم‌خانگی شده است.‌» در ادامه قیمت‌های فعلی برخی از ماشین‌های لباسشویی در بازار را مشاهده می‌کنید:
 • آخرین قیمت انواع ماکارونی

  دنیای‌اقتصاد: انواع ماکارونی بعد از حذف ارز ترجیحی که باعث افزایش قیمت یکباره آن شد، در ‌ماه‌های اخیر تقریبا متعادل بوده و تغییر زیادی نداشته است. البته برخی کارشناسان بازار طی ‌ماه‌های قبل اعلام کرده بودند که این محصول نیز مانند برخی خوراکی‌های دیگر با کاهش خرید مواجه شده است، اما در هفته‌های اخیر آمار جدیدی در این مورد منتشر نشده است. در ادامه قیمت فروش برخی از انواع ماکارونی در بازار را مشاهده می‌کنید: ماکارونی۵۰۰‌گرمی آلفابت تک‌ماکارون ۱۱‌هزار و هشتصد، ماکارونی۵۰۰‌گرمی اسپاگتی قطر ۵/ ۱ زرماکارون ۱۵‌هزار و چهارصد، ماکارونی۵۰۰‌گرمی شلز زرماکارون ۱۷‌هزار و نهصد، ماکارونی۵۰۰‌گرمی فیوره مانا ۱۷‌هزار و پانصد، ماکارونی۵۰۰‌گرمی فرمی گوش‌ماهی مانا ۱۹‌هزار و هشتصد، ماکارونی فرمی ورمیشل۲۰۰‌گرمی انسی ۱۹‌هزار و هشتصد، ماکارونی۶۵۰‌گرمی سنتی شاهنگ ۲۴‌هزار و ماکارونی شاهنگ ورمیشل ۵۰۰ گرم آشیانه سبزیجات با قیمت ۲۸‌هزار و دویست ‌تومان به فروش می‌رسند.
 • نرخ فروش انواع کرم ضد‌آفتاب

  دنیای‌اقتصاد: تقریبا همه پزشکان متخصص پوست بر اهمیت استفاده از کرم ضدآفتاب تاکید داشته‌اند و استفاده از آنها را اولین قدم و مهم‌ترین راه برای سلامت پوست در طولانی‌مدت می‌دانند. از سوی دیگر اشعه UV خورشید با تاثیر منفی که روی پوست می‌گذارد، باعث تخریب بافت پوست شده و به تدریج موجب پیری آن خواهد شد. به همین دلایل استفاده از ضد‌آفتاب را باید جدی گرفت. در ادامه قیمت این محصول را مشاهده می‌کنید:

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر
مدیران خودرو