آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۳ دنیای اقتصاد

اخبار بازارچه - روزنامه شماره ۵۱۰۳

 • بازار بی‌رونق پوشاک چرمی

  دنیای‌اقتصاد: اگر قصد خرید انواع کیف، کفش یا کاپشن چرم را داشته باشید حتما اسم خیابان فردوسی را که بورس فروش این محصولات است شنیده‌اید. خیابانی یکطرفه که به‌جرات می‌توان گفت پاتوق چرم‌بازها است.
 • تامین کالاهای اساسی برای نوروز

  فرامک عزیز‌کریمی، در گفت‌وگو با «ایلنا» درباره آخرین وضعیت ذخایر استراتژیک انواع کالای اساسی در کشور اظهار کرد: در حال‌حاضر در شرایط بسیار مطلوبی از نظر ذخایر استراتژیک کالای اساسی قرار داریم. آخرین آمار از ذخایر نشان می‌دهد دست‌کم برای ۸ ماه آینده هیچ مشکلی برای تامین کالای اساسی کشور وجود ندارد.
 • قیمت انواع محصولات چرمی

  فروش محصولات چرمی هم نسبت به سال گذشته حداقل ۵۰ درصد کاهش داشته است. البته با گذشت زمان از کرونا و فرارسیدن مناسبت‌ها خیابان فردوسی شلوغ‌تر شده است، اما کاسبان می‌گویند هزینه‌ها آنقدر بالاست که فعلا باید ضررهای پیشین را جبران کنند و فعلا وقتی برای سودآوری نیست.
 • نمودار قیمتی پرتقال

  نمودار قیمتی امروز بازارچه به پرتقال اختصاص دارد. این میوه خوشرنگ و زمستانی در بهمن سال گذشته کیلویی ۵هزار و ۶۰۰ تومان فروخته شد و یک‌ماه بعد با ۶ هزار و ۸۰۰ تومان سال ۹۸ را تمام کرد. پرتقال با ۸ هزار تومان امسال را شروع کرد و تا آخر شهریور به ۲۰‌هزار تومان هم رسید. پاییز که محصولات جنوب و شمال وارد بازار شد قیمت این میوه شکست و به ۱۵‌هزار تومان رسید. کشاورزان جنوبی می‌گفتند که دلال‌ها قیمت خرید سر باغ را پایین نگه داشته‌اند و بیشتر از ۵هزار تومان نمی‌خرند، در حالی‌که همان پرتقال در تهران ۱۵‌هزار تومان فروخته می‌شد. به گفته کشاورزان افزایش قیمت نهاده‌های دامی و همین‌طور هزینه کارگر و سبد میوه قیمت تمام‌شده را بالا برد اما واسطه‌ها حاضر به افزایش قیمت نشدند. هم‌اکنون هر کیلو پرتقال شمال در میوه‌فروشی‌های مرکز شهر تهران تا ۱۵‌هزار تومان و در میادین میوه‌وتره‌بار شهرداری تهران ۱۰هزار تومان فروخته می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر