آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازارچه - روزنامه شماره ۵۰۸۶

 • نان باگت جایگزین نان سنتی شد

  دنیای‌اقتصاد: مردم به‌خاطر مسائل بهداشتی و بسته‌بندی نان باگت را به نان ایرانی ترجیح می‌دهند ضمن آنکه دور‌ریز این نوع نان‌ها کمتر است و مصرف‌کننده کمتر مشکلات گوارشی و ترش کردن معده دارد.
 • نمودار قیمتی پیاز

  نمودار قیمتی امروز بازارچه به پیاز اختصاص دارد. این قلم از صیفی‌ها در دی سال گذشته کیلویی ۵ هزار تومان فروخته شد و تا انتهای سال ۹۸ به ۹ هزار تومان نزدیک شد. دلیل این افزایش قیمت شروع قرنطینه و افزایش تقاضای ناگهانی در بازار بود. پیاز سال ۹۹ را با ۸ هزار و ۵۰۰ تومان شروع کرد و در اواخر بهار با عرضه محصولات جنوب به بازار متعادل شد و ۳هزار و ۵۰۰ تومان فروخته شد. این روند کاهشی تا آخر تابستان ادامه داشت اما با رسیدن فصل پاییز پیاز به ۶ هزار و ۵۰۰ تومان هم رسید. ناظران بازار هزینه‌های بالای تولید اعم از سبد، دستمزد کارگر و حمل‌ونقل را دلیل اصلی افزایش قیمت می‌دانند. کشاورزان هم می‌گویند قیمت خرید سر زمین پایین است و واسطه‌ها محصول را گران به‌دست مصرف‌کننده می‌رسانند. هم‌اکنون پیاز کیلویی ۵ هزار تومان در میادین میوه‌و‌تره‌بار فروخته می‌شود، البته میوه‌فروشی‌های مرکز شهر تهران تا کیلویی ۸ هزار تومان هم نرخ‌گذاری کرده‌‌اند.
 • سود ۱۵۰ درصدی واسطه‌ها

  دنیای‌اقتصاد: یکی از تولیدکنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی می‌گوید تحریم‌ها و بخشنامه‌های دولتی شرایطی ایجاد کرده که تولیدکنندگان خرد بالاجبار برخی از نیازهایشان را از طریق تولیدکنندگان کلان تامین کنند و عملا «با ساز آنها برقصند». این تولیدکننده که نخواست نامش فاش شود، گفت: مشکلات جابه‌جایی پول و همین‌طور ترخیص کالا از گمرک باعث شده فعالان متوسط و کوچک بازار آرایشی و بهداشتی از طریق کانال‌های فعالان کلان مشکلات اموری همچون خرید مواد اولیه، پرداخت پول و ترخیص کالا را رفع‌ورجوع کنند.
 • قیمت انواع جاروبرقی

  بازار لوازم‌ خانگی هنوز به سبب قیمت‌های غیرمنطقی کساد است، اما برعکس بازار قاچاق که محصولات را نصف قیمت نمایندگی‌ها نرخ‌گذاری می‌کنند و شرکت‌های خدمات پس‌ از فروش هم آنها را گارانتی می‌کنند وضعیت بهتری نسبت به بازار رسمی لوازم خانگی دارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر