آرشیو روزنامه شماره ۵۰۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازارچه - روزنامه شماره ۵۰۶۵

 • توزیع‌کنندگان روغن؛ متهم ردیف اول

  دنیای‌اقتصاد- فرزین محمدی: پس از کمبود روغن خوراکی در یک ماه پیش متولیان نسبت به عدم کمبود مواد اولیه و روغن خوراکی اطمینان خاطر دادند اما مشاهدات میدانی ما حاکی از توزیع کند و تدریجی روغن مایع خوراکی در فروشگاه‌‌ها است.
 • توزیع ۸۰ تن روغن خوراکی به چلوکبابی‌ها

  علی‌اکبر نریمانی/ رئیس اتحادیه صنف چلوکباب و چلوخورش تهران
 • قیمت انواع ابزار اندازه‌گیری

  قیمت انواع ابزار مهندسی به سبب وارداتی بودن آن از تنش‌های ارزی تاثیر مستقیم می‌پذیرد. به همین علت قیمت این اقلام از ابتدای سال بر اساس نمودار نرخ ارز تغییر کرده است. با رونق نسبی ساخت‌وسازها نیز بازار این لوازم تاحدودی از کسادی خارج شده است.
 • تغییرات قیمتی لوبیاچیتی و عدس

  نمودار قیمتی امروز بازارچه به لوبیاچیتی و عدس اختصاص دارد. لوبیاچیتی در دی سال گذشته کیلویی ۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان فروخته می‌شد و تا انتهای سال ۹۸ به ۱۸ هزار تومان رسید. عدس نیز در همین مدت از کیلویی ۱۱ هزار تومان به ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان رسید. همانطور که در نمودار مشخص است هر دوی این اقلام در اردیبهشت با افزایش قیمت قابل‌توجهی روبه‌رو شدند، لوبیاچیتی ۲۵ هزارتومان و عدس ۲۰ هزار تومان فروخته شد. ناظران بازار می‌گویند دلیل این جهش قیمت شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزهای تجاری در دوماه سال گذشته است. البته امسال واردات حبوبات بدون هیچ مشکلی صورت گرفت اما تنش‌های ارزی باعث شد که در دی‌ماه لوبیاچیتی کیلویی ۳۲ هزار و ۱۰۰ تومان و عدس ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان نرخ‌گذاری و فروخته شود. کارشناسان عدم واردات کافی و به موقع و همین‌طور صادرات بی‌رویه حبوبات را از دلایل ناآرامی بازار این اقلام از سبد معیشتی می‌دانند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر