آرشیو روزنامه شماره ۵۰۵۰ دنیای اقتصاد

اخبار بازارچه - روزنامه شماره ۵۰۵۰

 • ریسک بازار غیر رسمی لوازم خانگی

  دنیای‌اقتصاد- فرزین محمدی: ممنوعیت واردات، عدم تامین بازار، و گستردگی قاچاق سبب شد که پدیده‌ای به اسم لوازم خانگی بانه‌ای یا بندری شکل بگیرد و اکنون با گذشت ۲ سال از این ممنوعیت‌ها شرکت‌های به وجود آمدند که خیلی راحت این کالاهای قاچاق را گارانتی می‌کنند، اما هیچ خدماتی تحت عنوان تعریف شده گارانتی نمی‌دهند و حتی اصالت کالا را تضمین نمی‌کنند.
 • قیمت انواع یخچال فریزر

  قیمت انواع یخچال فریزر را در جدول زیر مشاهده می‌کنید. کارخانه‌های داخلی در شرایط تحریمی با کاهش تولید روبه‌رو بودند اما همچنان مشتری‌های خود را دارند. مشاهدات میدانی ما نشان می‌دهد به سبب اینکه برندهای داخلی شرایط خرید از دم قسط برای خریداران فراهم کرده‌اند، قشر کارمند مشتری اصلی برندهای ایرانی است.
 • قیمت انواع مایکروویو

  مشاهدات میدانی «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد در بازار لوازم خانگی کالای، قاچاق برنده بازار است. به سبب افزایش غیرمنطقی نرخ لوازم خانگی، کالاهای قاچاق که نصف نرخ بازار به فروش می‌رسند در صدر تقاضا قرار دارند.
 • قیمت ماست پاستوریزه

  نمودار قیمتی امروز بازارچه به ماست پاستوریزه اختصاص دارد. ماست پاستوریزه یک کیلویی در آذرماه سال گذشته ۷ هزار و ۷۰۰ تومان فروخته شد و تا انتهای سال ۹۸ به ۸ هزار تومان رسید. تولیدکنندگان بارها نسبت به بالا رفتن هزینه‌های تولید اعتراض کردند و خواهان آزادسازی قیمت لبنیات شدند. دولت نیز در گام اول آزادسازی لبنیات، کره را از قیمت‌گذاری دولتی خارج کرد. همچنین نرخ پایه فروش شیر از سوی دولت به لیتری ۴ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش پیدا کرد که به‌عنوان ماده اصلی محصولات لبنی روی قیمت آینده آنها تاثیر خواهد گذاشت. این قلم از لبنیات سبد معیشتی امسال را با ۸ هزار تومان شروع کرد و تا آذر به ۱۲ هزار تومان رسید. البته تولیدکنندگان می‌گویند نرخ‌گذاری محصولات را با نرخ قبلی شیر انجام داده‌اند و با توجه به نرخ جدید باید دوباره قیمت‌گذاری صورت گیرد. حال باید دید با توجه به نرخ مصوب جدید نهاده‌‌‌های دامی و شیر، لبنیات چه رفتار قیمتی در بازار نشان خواهند داد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر