آرشیو روزنامه شماره ۵۰۴۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازارچه - روزنامه شماره ۵۰۴۶

 • شاید آجیل شب یلدا نداشته باشیم

  دنیای اقتصاد: صنف آجیل و خشکبار هنوز نمی‌داند جزو گروه یک مشاغل است یا گروه ‌دو،از سوی دیگر ۲۰ روز به شب یلدا مانده و هنوز آجیل‌ها فرآوری نشده، اتحادیه هم اعلام کرده با شرایط فعلی نمی‌تواند قیمت آجیل شب چله را اعلام کند.
 • کاهش تخلف اصناف

  خبرآنلاین: بهنام نیک‌منش در مورد میزان تخلفات اصناف در دوره محدودیت‌های دوهفته‌ای کرونایی اظهار کرد: میزان تخلفات اصنافی که در معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران محاسبه کردیم کمتر از ۱۳ درصد بوده است که بیشتر آنها مربوط به باز بودن واحدهای صنفی که موظف به تعطیلی در این دو هفته بودند می‌شد.
 • کاهش قاچاق سیگار

  ایسنا: جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که برآورد قاچاق سیگار در ۷ ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹/ ۸ درصد افزایش یافته و بعد از مدت‌ها در سال جاری میزان افزایش قاچاق سیگار تک رقمی شده است.
 • بازار کم‌رمق گوشت قرمز

  ایسنا: علی‌اصغر ملکی، رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفند گفت: بازار گوشت قرمز کم رونق است و شرایط به نحوی شده که مردم تنها در هفته اول هر ماه پس از دریافت حقوق می‌توانند گوشت قرمز خریداری کنند و پس از آن بازار از رمق می‌افتد. ملکی قیمت توزیع هر کیلوگرم لاشه گوسفندی برای مغازه‌داران را ۱۰۸ تا ۱۱۲ هزار تومان عنوان کرد و افزود: معمولا مغازه‌داران با احتساب سود ۱۰ درصدی گوشت را به دست مشتری می‌دهند.وی قیمت خرید هر کیلوگرم دام زنده از دامدار را کمی بیش از ۵۰ هزار تومان اعلام کرد. به گفته ملکی، قیمت در نقاط مختلف کشور تقریبا یکسان است و تنها ۱ تا ۲ هزار تومان اختلاف قیمت وجود دارد.
 • افزایش قیمت حبوبات

  شاید حبوبات را بتوان پرچمدار افزایش قیمت در حوزه کالاهای تولید داخل دانست.این اقلام پر مصرف در هفته گذشته یک جهش قیمتی دیگر داشت و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال نیز این روال افزایش قیمت با شدت کمتری ادامه داشته باشد.
 • تخم‌مرغ کیلویی ۱۴ هزار تومان

  نمودار قیمتی یک ساله بازارچه امروز به تخم‌مرغ اختصاص دارد. تخم‌مرغ در آذر سال گذشته کیلویی ۱۰ هزار تومان نرخ‌گذاری شد و تا انتهای سال ۹۸ به ۱۱هزار تومان رسید. تولیدکنندگان نسبت به کمبود و توزیع ناعادلانه نهاده‌ها و خوراک دام اعتراض دارند، چراکه آنها تنها ۵۰ درصد از خوراک موردنیاز طیور را با قیمت دولتی می‌خرند و مابقی نیاز خود را باید از بازار آزاد گاه با ۴ برابر قیمت تهیه و تامین کنند. به همین سبب هزینه‌های تولید بالا رفته و قیمت این قلم مهم از سبد معیشتی خانواده‌های ایرانی نسبت به سال گذشته با رشد دو برابری همراه بوده است. تخم‌مرغ در فروردین امسال کیلویی ۱۱ هزار تومان فروخته شد، اما در تیرماه به ۱۵ هزار تومان رسید و هم اکنون فروشگاه‌های مرکز شهر تهران تخم‌مرغ را بین کیلویی ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان به مصرف‌کننده می‌فروشند. انتظار می‌رود با راه‌اندازی سامانه بازارگاه مشکل تامین خوراک تا بخش زیادی حل شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر