آرشیو روزنامه شماره ۴۹۸۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازارچه - روزنامه شماره ۴۹۸۵

 • انتقال «سنایی» و «بهار» به فضای مجازی

  دنیای اقتصاد: خیابان‌های سنایی و بهارکه مرکز فروشگاه‌های لباس بچه است در شرایط «کاملا کساد» به سر می‌برد. مشاهدات خبرنگاران «دنیای اقتصاد» حاکی از افت ۶۰درصدی فروش آنهاست در حالی که به گفته فروشندگان «هزینه‌ها دوبرابر شده است.» همچنین قیمت پایین‌تر لباس‌های ایرانی نتوانسته نظر خریداران را جلب کند چراکه هزینه تولید بالا رفته و قیمت جنس ایرانی به حد لباس خارجی رسیده اما نه با کیفیتی مشابه. البته فروشگاه‌هایی که توانسته‌اند ارتباط با مشتری را از طریق فضای مجازی حفظ کنند در جبران بخشی از ضرر فروش موفق شده‌اند.
 • بازار قاچاق گسترده‌تر شده است

  محمدرضا فرجی رئیس اتحادیه فناوران رایانه
 • افزایش تقاضای تبلت

  با رواج آموزش مجازی در دوران شیوع کرونا بازار انواع تبلت‌ هم داغ شده است. مشاهدات میدانی خبرنگار بازارچه نشان می‌دهد که امسال تقاضای خرید تبلت افزایش یافته؛ اما قدرت خرید پایین مردم باعث شده این تقاضا تاثیر چندانی روی دخل فروشندگان نداشته باشد. همین‌طور تمایل خریداران به سبب قیمت بالای تبلت‌‌های خارجی به سمت برندهای ایرانی و جنس قاچاق بیشتر شده است.
 • لوبیا چیتی کیلویی ۲۷ هزار تومان

  نمودار قیمتی یک‌ساله امروز بازارچه به لوبیا چیتی اختصاص دارد. نرخ لوبیا چیتی به‌عنوان یکی از اقلام اساسی سبد معیشتی خانواده‌های ایرانی از سال گذشته روند صعودی طی کرده است. لوبیا چیتی در مردادماه پارسال با قیمت کیلویی ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش رسید که تا پایان سال با افزایش یک هزار و پانصد تومانی کیلویی ۱۸ هزار تومان نرخ‌گذاری شد. این قلم از حبوبات در اولین ماه امسال با ۱۸ هزار تومان وارد بازار شد که دلیل گرانی آن به گفته محمد آقاطاهر، رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی «گران‌فروشی برخی از افراد» بود و هیچ کمبودی در بازار وجود نداشت. این افراد موفق شدند و قیمت لوبیا چیتی در اردیبهشت ماه به کیلویی ۲۰ هزار تومان نزدیک شد و در مردادماه امسال کیلویی ۲۷ هزار و ۵۰۰ هزار تومان به فروش رسید که نشان از افزایش بیش از ۱۰ هزار تومانی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر