آرشیو روزنامه شماره ۴۹۵۷ دنیای اقتصاد

اخبار بازارچه - روزنامه شماره ۴۹۵۷

 • افزایش ۱۱۰ درصدی قیمت کابینت

  دنیای اقتصاد: با گران‌شدن خانه در تهران و قیمت‌های نجومی آن یکی از به‌صرفه‌ترین اقداماتی که می‌توان انجام داد بازسازی خانه‌های قدیمی به‌خصوص خانه‌های ۱۵ سال به بالاست تا بتوان محیط خانه را تغییر داد.
 • آینده مبهم بازار چرم

  سعید حیاتی رئیس فروشندگان چرم طبیعی و مصنوعی
 • صادرات؛ دلیل اصلی گرانی حبوبات

  بازار حبوبات از سال گذشته حدود ۹۰درصد به صورت میانگین افزایش قیمت داشته که البته بخشی از این افزایش قیمت ماحصل سیر صعودی قیمت‌ها در کل بازار است. از دلایل گرانی حبوبات می‌توان به عدم واردات و صرفه بالای اقتصادی صادرات این محصول اشاره کرد. پس از افزایش نرخ ارز بسیاری از تولیدکنندگان بازار صادراتی را به بازار داخلی به سبب اختلاف سود قابل توجه ترجیح دادند و تولیدات خود را به آن طرف مرزها عرضه کردند. از سوی دیگر دولت نیز تعرفه ۵ درصدی برای واردات حبوبات اعمال کرد که در کنار برداشته شدن ارز نیمایی و دولتی برای واردات این قسم از خوراک سبد معیشتی و از بین رفتن جذبه بازار داخلی، تولیدکنندگان را به سوی صادرات و بازار را تاحدی به سمت کمبود در عرضه و افزایش قیمت سوق داد.
 • موز به قیمت قبل برمی‌گردد

  نمودار امروز بازارچه به روند یک‌ساله قیمت موز اختصاص دارد. موز از معدود محصولات باغی بود که پس از شیوع کرونا به همراه زنجبیل و لیمو با افزایش قیمت شدیدی روبه‌رو شد. قیمت این میوه در اسفندماه گذشته با وجود رکود برآمده از قرنطینه در بازار میوه، به بالای بیست هزار تومان هم رسید؛ اما پس از عادی شدن شرایط با کاهش روبه‌رو شد. قیمت این میوه نسبت به سال گذشته با افزایش ۵۰درصدی همراه بوده، در حالی که به نقل از مرکز آمار ایران نسبت به ماه گذشته ۸/ ۲۵ درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است. دلیل اصلی گرانی این میوه تاثیر آن بر ایمنی بدن و تاکید پزشکان و رسانه‌ها به مصرف این میوه باغی بود که متاسفانه در ابتدای دوران قرنطینه به دلیل بسته شدن مرزها و کاهش عرضه با افزایش قیمت مواجه شد.در حال حاضر قیمت موز در میادین میوه و تره‌بار کیلویی۱۲هزارو۵۰۰ تومان نرخ‌گذاری شده‌ است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر