آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۳ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۱۱۳

 • تغییرات مکرر قیمت گوشت قرمز

  تداوم بارندگی‌ها در غرب کشور، عرضه دام را بیش از روزهای گذشته کاهش داده است. به همین دلیل رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی پیش‌بینی کرده در هفته پیش رو باید منتظر افزایش قیمت گوشت قرمز در پی کاهش عرضه باشیم. معمولا ماه آخر سال زمانی برای تامین کالاهای پر مصرف ایام نوروز بوده و یکی از این کالاها گوشت قرمز است. درحال‌حاضر گوشت قرمز از گران‌ترین منابع پروتئینی برای خانواده‌ها به‌شمار می‌رود و برخی امکان خرید آن را ندارند.
 • رشد ۲۰درصدی تولید تایر

  طبق آمار اعلام شده توسط تولیدکنندگان تایر، از ابتدای سال‌جاری تا پایان دی‌ماه، ۲۲۵ هزار و ۲۶۹ تن تایر تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۰ درصد افزایش یافته است.
 • اعلام قیمت تخم‌مرغ درب مرغداری

  باشگاه خبرنگاران: مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن با اشاره به اینکه مشکلی در تولید تخم‌مرغ نداریم، قیمت این محصول در مرغداری‌ها را اعلام کرد. هدایت‌الله اصغری گفت: «هم‌اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم‌مرغ درب مرغداری ۱۴هزار تومان معادل شانه‌ای ۲۸ هزار تومان است. قیمت منطقی هر عدد تخم‌مرغ در بازار هزار و ۱۰۰ تومان است. براین اساس قیمت هر شانه تخم‌مرغ ۳۰ تایی برای مصرف‌کننده ۳۳ هزار تومان است و از عرضه با نرخ‌های بالاتر جلوگیری می‌شود.»
 • پلمب واحدهای صنفی و تالارهای متخلف

  ایسنا: معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه از پلمب بیش از ۱۹ هزار واحد صنفی استان در دوران شیوع کرونا به‌دلیل تخلفات کرونایی و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.
 • فروش شیرینی با ۱۵ درصد تخفیف

  وزارت صمت و اتاق‌های اصناف برای ماه پایانی سال، فروش فوق‌العاده از طریق برخی اصناف خواهند داشت. این درحالی است که اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی‌فروشی و کافه قنادی نیز در این جشنواره حضور خواهند داشت.
 • به‌دنبال ثبات قیمت مرکبات

  رئیس اتحادیه میوه‌‌وتره‌بار استان یزد ضمن بیان این موضوع که سرمازدگی و ارزانی میوه به یک بحران برای کشاورزان تبدیل شده است، از تلاش برای ثبات قیمت مرکبات در آستانه پایان سال صحبت کرد. حسین مشرف در مورد افزایش قیمت موز و خیار گفت: «دلیل افزایش قیمت میوه و مرکبات در استان بحران سرمازدگی و زیان کشاورزان بوده است. موز هندی در هفته اخیر دچار کاهش قیمت بوده و با قیمت ۳۵ هزار تومان در میادین میوه‌‌وتره‌بار یزد به فروش رفته است. خیارسبز گلخانه‌ای یزد و خیارسبز جیرفت هم از ۱۳ هزار تومان به ۱۱ هزار تومان کاهش قیمت داشت و اکنون نیز با قیمت ۹ هزار تومان در میادین به فروش می‌رسد.» رئیس اتحادیه میوه‌‌وتره‌بار استان یزد ضمن تاکید بر ثابت نگه داشتن قیمت‌ها گفت: «نرخ‌های فعلی برای کشاورز بحران‌آور است و باید قیمت‌ها به‌گونه‌ای نگه داشته شود که کشاورز از ادامه کشت صرف‌نظر نکند؛ چراکه آنگاه کمبود محصول و گرانی‌های بیشتر را شاهد خواهیم بود.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر