آرشیو روزنامه شماره ۵۰۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۰۷۱

 • تفاوت در نرخ سود تسهیلات اصناف

  دنیای‌اقتصاد: اصناف یکی از اقشاری هستند که در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا آسیب‌های جدی دیدند و رکود و تعطیلی بر کسب‌وکار آنها حاکم شد اما به‌رغم وعده و عیدهای حمایتی، نسبت به عدم اهتمام جدی دولت در حمایت از صنوف آسیب دیده گلایه‌مند هستند.
 • تایید غیر مجاز بودن افزایش قیمت مواد شوینده

  دنیای‌اقتصاد: در جلسه ستاد تنظیم بازار که دیروز در وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور وزیر و اعضای ستاد برگزار شد مقرر شد قیمت نان و شوینده‌ها ثابت بماند. این تصمیم بعد از افزایش ناگهانی و البته غیر مجاز برخی مواد شوینده در بازار اتخاذ شده تا از گرانفروشی و فشار به مصرف‌کننده جلوگیری شود.در همین حال مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران نیز اخیرا اعلام کرده برخی از کالا‌های مربوط به مواد شوینده افزایش قیمت داشته‌اند که آن افزایش مجاز نبوده است. این مقام مسوول تاکید کرد مواد شوینده مدتی پیش ۲۰درصد و ماه گذشته هم حدود ۴۰ درصد افزایش قیمت داشته‌اند و حالا مجوزی برای افزایش قیمت ندارند.
 • تداوم ممنوعیت برای تالار و قلیان

  تسنیم: پس از کاهش نسبی شیوع کرونا و مرگ‌ومیر در کشور با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا بسیاری از مشاغل کار خود را از سر گرفتند. اما فعالیت برخی مشاغل همچنان ممنوع است.رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز به دو نمونه از مشاغلی که هنوز مجوز فعالیت دریافت نکرده‌اند اشاره کرد.
 • صادرات دام زنده همچنان ممنوع است

  مهر: رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام با بیان اینکه ۱/ ۴ میلیون راس دام سبک و سنگین مازاد در کشور وجود دارد تاکید کرد پیگیری‌ها برای صادرات دام زنده راه به‌جایی نبرده و صادرات همچنان ممنوع است.
 • دردسر قالیشویی‌ها در تحویل بار

  محدودیت تردد خودرو‌ها در شهرهای بزرگ کشور که از سوی ستاد مبارزه و کنترل کرونا آغاز شده،باعث آسیب به قالیشویی‌ها شده است.حمید محمدی، رئیس اتحادیه قالیشویان تهران در این خصوص گفت: «دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا محدودیت فعالیتی برای اتحادیه قالیشویان اعمال نکرده است، اما این واحدها حق فعالیت تا ساعت ۲۰ را دارند.فعالیت اعضای اتحادیه و کارخانه‌های قالیشویی در این ایام به حداقل خود رسیده و واحدها با ۱۰ تا ۲۰ درصد ظرفیت و نیروهای خود فعالیت می‌کنند.»رئیس اتحادیه قالیشویان تهران بیان کرد: «دلیل این کاهش فعالیت‌ها تعطیلی بسیاری از دفاتر و اداره‌ها است به‌طوری که هیچ سفارشی برای شست‌وشو از سوی این مراکز نداریم و معدود سفارش‌ها از سوی واحدهای مسکونی است.»
 • رشد ۵۲ درصدی تولید لوازم‌خانگی

  فارس: عضو انجمن لوازم‌خانگی با اشاره به افزایش ۵۲ درصدی تولید لوازم‌خانگی با حذف شرکت‌های خارجی، تاکید کرد برای تحقق جهش تولید باید بوروکراسی زائد در بخش تولید حذف شود.
 • هشدار در مورد گران‌فروشی انواع روغن

  ایسنا: دبیر انجمن صنفی روغن نباتی ایران تاکید کرد روزانه بین ۳۵۰۰ تا ۴ هزار تن از انواع روغن مایع و جامد در سراسر کشور توزیع می‌شود و فروش روغن گران‌تر از نرخ مصوب سازمان حمایت گران‌فروشی است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر