آرشیو روزنامه شماره ۴۹۸۹ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۴۹۸۹

 • افزایش کشتار به‌خاطر گرسنگی دام‌ها

  دنیای‌اقتصاد: کمبود نهاده‌های دام و طیور باعث افزایش قیمت این کالاهای اساسی شده و درحالی‌که تولیدکنندگان و واردکنندگان برای گردش اقتصاد امنیت غذایی کشور تلاش می‌کنند واسطه‌ها و امتیازهایشان چوب لای چرخ تولید کشور گذاشته و تولیدکنندگان با ضرر به کارشان ادامه می‌دهند. از یکسو دست مصرف‌کننده از گوشت به‌عنوان کالای اساسی دورتر می‌شود و از سوی دیگر دامدار تمایلی به ادامه تولید و ضرر ندارد. از این‌رو تولیدکنندگان دام‌هایشان را زودتر راهی کشتارگاه می‌کنند تا هزینه‌های صنعتشان کاهش یابد.
 • حدود ۸۰ درصد مشاغل اینترنتی می‌شود

  ایسنا: یک فعال حوزه کار با تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی برای استفاده از اینترنت در روزهای کرونا، گفت: با توجه به تداوم شیوع کرونا پیش‌بینی می‌شود بیش از ۸۰ درصد مشاغل موجود به شکل الکترونیکی و غیرحضوری ادامه فعالیت بدهند.
 • واردکنندگان نقشی در توزیع نهاده‌ها ندارند

  دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران گفت: واردکنندگان نهاده‌های دامی صرفا مباشر دولت در تامین نهاده‌های دام و طیور هستند و هیچ نقشی در توزیع این کالاها ندارند.
 • افتتاح دانشگاه علمی‌کاربردی اتاق اصناف

  مصطفی گراشی گفت: بیش از ۲ سال بود که دنبال ایجاد مرکز علمی برای اصناف و بازاریان استان بودیم و بالاخره تلاش‌ها نتیجه داد و برای سال تحصیلی جدید توانستیم مرکز علمی کاربردی اصناف را با ۴ رشته افتتاح کنیم که در بهمن ماه ۶ رشته جدید دیگر اضافه خواهد شد.
 • هشدار درباره کاهش جوجه‌ریزی

  میزان: رئیس هیات‌مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: قیمت مرغ و تخم‌مرغ در مسیر واقعی‌سازی قرار گرفته اما ستاد تنظیم بازار بدون اطلاع از هزینه تولید مرغ با دخالت و قیمت‌گذاری غیردقیق، مشکلات فراوانی برای این بخش به وجود آورده است.
 • تشکل‌ها سکاندار صنعت مرغداری

  اعضای هیات‌مدیره اتحادیه مرکزی مرغ تخم‌گذار کشور با کاظم خاوازی وزیر جهادکشاورزی دیدار کردند و ضمن اعلام مشکلات این صنف پیشنهادهایی برای توسعه آن ارائه دادند. وزیر جهادکشاورزی در این نشست گفت: تشکل‌های حوزه صنعت مرغداری باید خود تنظیم کننده تولید و صادرات باشند. کاظم خاوازی خواهان استفاده بیشتر از ظرفیت اتحادیه‌ها برای توزیع نهاده‌های کشاورزی شد و اظهار کرد: کمک به اصلاح قیمت تخم‌مرغ در دستور کار وزارت جهادکشاورزی قرار دارد؛ چراکه حمایت از تولید وظیفه این وزارتخانه است. خاوازی تاکید کرد: درخصوص تامین نهاده‌های دامی جای نگرانی وجود ندارد و به‌طور مستمر درحال انجام است و برگزاری جلسات مستمر با اتحادیه‌ها در دستور کار قرار دارد تا تصمیم‌گیری‌ها با مشارکت تشکل‌ها انجام پذیرد.
 • رونق فروش اینترنتی گل

  رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا و حضور کمتر مردم در واحد‌های صنفی، فروش انواع گل و گیاه در فروشگاه‌های اینترنتی رونق گرفته است. اکبر شاهرخی اظهار کرد: این روزها تقریبا تمام صنوف و کسب‌وکارها فضای مجازی را برای خود دارند تا در آن محصولات خود را به فروش برسانند. وی افزود: با شیوع ویروس کرونا فروش انواع گل و گیاه با کسادی مواجه شد و فروش بسیاری از واحدها به حداقل رسید؛ اما با گذشت زمان، هر یک از واحدها برای خود فروشگاه اینترنتی تاسیس کردند و تا حدودی با این اقدام بازار رونق گرفت. شاهرخی با ذکر این مطب که آدرس فروشگاه‌های مجاز در سایت آنها ثبت شده است، ابراز کرد: مشتریان در صورتی که قصد خرید گل و گیاه از فروشگاه‌های اینترنتی دارند، ابتدا آدرس و شماره ثبتی واحد را بررسی سپس اقدام به خرید کنند.
 • صحت قاچاق انواع لپ‌تاپ

  رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران درباره افزایش قیمت لپ‌تاپ در بازار‌ داخلی و بحث واردات قاچاق این کالا به کشور اظهار کرد: متاسفانه قاچاق انواع لپ‌تاپ نو و دست دوم به کشور صحت دارد و دلیل آن افزایش قیمت‌ها در بازار داخلی است.
 • مژده بازگشت ارزش افزوده زعفران

  ایانا: محسن احتشام رئیس شورای ملی زعفران ایران درباره تشکیل کارگروه ملی زعفران در سازمان توسعه تجارت ایران اظهار کرد: هفته پیش در جلسه‌ای در سازمان توسعه تجارت مقرر شد کارگروه ملی زعفران متشکل از سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها و تشکل‌های ذی‌ربط و دست‌اندرکاران بخش زعفران تشکیل شود.
 • بی‌برنامگی در حوزه ارز؛ عمده مشکلات واردات

  رئیس اتحادیه ماشین‌ساز و فلز تراش تهران گفت: درحال‌حاضر نابسامانی در حوزه ارز و بی‌برنامگی در میزان اختصاص آن برای واردات مواد اولیه از مشکلات حوزه تولید است. دولت باید بسترهای لازم برای واردات مواد اولیه را بیش از پیش فراهم کند. اگر مواد اولیه مورد نیاز نباشد کارخانه تعطیل می‌شود و کارگران بیکار خواهند ماند.
 • تغییر کاربری ۵۰ درصد تالارهای پذیرایی

  نایب‌رئیس دوم اتاق اصناف تهران و رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران اظهار کرد: ۵۰ درصد این صنف به‌دلیل ورشکستگی تغییر کاربری داده‌اند و مشکلاتی بسیاری بین مالک و مستاجر نیز به‌وجود آورده است. همچنین. نزدیک به هزار نفر از کارمندان مرتبط با این صنف در استان تهران بیکار شده‌اند.خسرو ابراهیمی‌نیا در مورد آخرین وضعیت فعالیت تالارهای پذیرایی گفت: متاسفانه تالارهای پذیرایی بیش از هشت ماه است که به‌طور کاملا تعطیل و حتی بسیاری از آنها ورشکسته شده‌اند. برخی از مشاغل چند روز در هفته فعالیت دارند؛ اما ما هشت ماه تماما تعطیل هستیم و مانند دیگر مشاغل نمی‌توانیم درآمدی داشته باشیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر