آرشیو روزنامه شماره ۴۹۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۴۹۵۶

 • جابه‌جایی‌ها ۸۰ درصد کمتر شده است

  دنیای اقتصاد: تابستان که از راه می‌رسد فصل جابه‌جایی شروع می‌شود و شهروندان به‌ویژه مستاجرها از مشتریان پر و پا قرص باربری‌ها به‌شمار می‌آیند. از آنجا که طبق نظر کارشناسان هر سه تا چهار بار اثاث‌کشی معادل یک آتش‌سوزی به لوازم آسیب می‌زند، جابه‌جایی‌ها موجب اختلاف نظر بر سر قیمت و تخریب بین مشتریان و دفاتر باربری می‌شود. تابستان امسال اما بیماری کووید- ۱۹ باعث کاهش تقاضای این جابه‌جایی‌ها شده و دفاتر باربری سفارش‌هایشان تا ۸۰ درصد نسبت به سال پیش کاهش پیدا کرده است.
 • افزایش بازرسی‌ها تخلفات صنفی را کم کرد

  سرپرست معاونت نظارت و بازرسی اتاق اصناف ایران گفت: در چهار ماه اول سال ۹۹ با افزایش ۱۶درصدی بازرسی از اصناف، شاهد کاهش تخلفات گران‌فروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور صورت‌حساب، تقلب و احتکار بوده‌ایم.
 • بازنگری در «قانون کار» سبب ایجاد ۵/ ۱ میلیون شغل جدید توسط اصناف

  اتاق اصناف ایران: جلال‌الدین محمد شکریه نایب رئیس اتاق اصناف ایران یکی از فواید و کارکردهای مثبت بازنگری در قانون کار را بسترسازی برای ایجاد بیش از یک و نیم میلیون شغل جدید توسط اصناف تلقی و اظهار کرد: اصناف و واحدهای صنفی متناسب با آسیب‌های وارده ناشی از شیوع ویروس کرونا مورد توجه قرار نگرفتند.
 • عراق جایگزینی برای برق ایران ندارد

  برنا: رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق درخصوص وضعیت تجارت مشترک ایران با این کشور گفت: در سال گذشته ایران حدود ۱۲ میلیارد دلار صادرات به عراق داشت و پیش‌بینی می‌شود که صادرات در سال ۹۹ نیز به همین میزان برسد.یحیی آل‌اسحاق، رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: بازار عراق یک بازار سنتی و استراتژیک برای ایران به شمار می‌آید و به‌رغم مشکلات به‌‌وجود آمده پس از شیوع بیماری کرونا برای اقتصاد عراق، پیش‌بینی می‌شود که صادرات ایران به عراق در سطح سال گذشته حفظ شود.او ادامه داد: مرزهای شمالی ایران با عراق مانند، باشماق، پرویزخان و سایر مرزهای اقلیم باز هستند.
 • الان زمان سورپرایز کردن مردم نیست

  عضو اتاق بازرگانی تهران با انتقاد از نحوه برخورد برخی مسوولان با اطلاع‌رسانی درباره اخبار اقتصادی به مردم، می‌گوید با توجه به مشکلاتی که اقتصاد ایران در ماه‌های گذشته با آن رو به رو بوده، الان زمان مناسبی برای سورپرایز کردن جامعه نیست.
 • بیکاری غواصان همدانی

  ایسنا: رئیس هیات غواصی و غریق نجات استان همدان اعلام کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تمام فعالیت‌های هیات غواصی تعطیل شده و از آنجا که غواصان ما فاقد بیمه هستند، هیچ کمکی به آنها از طرف استان نشده است.سیروس سوریان اظهار کرد: تمام فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزشی، کلاس‌ها و مسابقات هیات غواصی استان از زمان شیوع ویروس کرونا تعطیل است.سوریان ادامه داد: با توجه به اینکه غواصان توسط هیات به‌کار گرفته نشده‌اند و خود موظف به یافتن شاگرد هستند، فاقد بیمه هستند و در این ایام کاملا بیکار شده‌اند.
 • قیمت ماسک نباید بیش از ۱۵۰۰ تومان باشد

  رئیس اتاق اصناف تهران با تاکید بر اینکه مواد اولیه تولید ماسک تامین شده و محدودیتی در تولید نداریم، گفت: انبار کالاهای اساسی مملو از کالا بوده و هیچ مشکلی در تامین کالا نداریم.قاسم نوده فراهانی درخصوص وضعیت تولید ماسک اظهار کرد: مدتی پیش درخصوص مواد اولیه تولید ماسک ( پارچه) با کمبود روبه‌رو بودیم زیرا پارچه‌ای که پیشنهاد شده بود باید توسط سازمان غذا و دارو تایید می‌شد، نهایتا اواسط هفته گذشته این پارچه تایید و پنج شنبه گذشته (۱۶ مرداد) مجوز استفاده از این پارچه به ما ابلاغ شد.وی ادامه داد: بر همین اساس مشکل کمبود مواد اولیه حل و از این پس کارگاه‌ها و بخش صنعتی می‌توانند از این پارچه برای استفاده عموم مردم ماسک تولید کنند. بنابراین ماسک به اندازه کافی تولید خواهد شد و قیمت آن نیز برای مصرف‌کننده ۱۵۰۰ تومان تعیین شده است.
 • ماندگاری زعفران تا ۳ سال

  میزان: علی حسینی عضو شورای ملی زعفران درخصوص آخرین وضعیت قیمت زعفران در بازار گفت: در حال حاضر هر کیلوگرم زعفران با توجه به کیفیت با قیمت ۶ میلیون و ۵۰۰ تا ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد. وی افزود: یک نمونه زعفران ویژه نیز در بازار وجود دارد که با قیمتی بیش از ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود که مورد تایید شورای زعفران نیست و مشتریان خاص خود را دارد. عضو شورای ملی زعفران گفت: زعفران ویژه با دستکاری همراه است و با قیمت بالاتری به مشتریان خارجی فروخته می‌شود و به دلیل تغییر شکل ظاهری زعفران ممکن است در آینده به‌عنوان حربه‌ای علیه زعفران ایرانی استفاده شود.حسینی در مورد روند صادرات زعفران در مدت اخیر گفت: صادرات در حال انجام است، اما به دلیل آنکه بازار‌های صادراتی همانند گذشته نیست و تحت تاثیر ویروس کرونا قرار دارد به کندی انجام می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر