آرشیو روزنامه شماره ۴۹۳۹ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۴۹۳۹

 • تجربه سودآوری بارعایت پروتکل‌های بهداشتی

  دنیای اقتصاد ـ آیت وکیلیان: اگرچه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان آبمیوه، بستنی و کافی شاپ تهران در روزهای شیوع ویروس کرونا، یعنی از قبل عید تا پایان فروردین همچون بسیاری از اتحادیه‌ها و اصناف دیگر تعطیلی اجباری را تجربه کرد، اما با آغاز فصل گرما، مخصوصا در این روزهای گرم تابستان، بازار داغی را به لحاظ فروش و کسب درآمد تجربه می‌کند، به گونه‌ای که می‌تواند خسارت روزها و ماه‌هایی را که مغازه‌ها و اماکن فروش خوراکی‌های مربوط به این صنف تعطیل بود و متحمل زیان مالى بسیار شدند، جبران کند.
 • نیاز به تفکیک تولید و مصرف آب و نان

  ایمان مهدی‌زاده
  آب و نان بنیان‌های امنیت غذایی و ملی محسوب می‌شود و میزان دسترسی شهروندان به این دو مقوله، شاخص مهمی در وضعیت بهداشت و سلامتی جامعه به‌شمار می‌آید. حفظ و نگهداری آب آشامیدنی در ایران نیاز به زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دارد. متاسفانه وضعیت لوله‌کشی اغلب کلان‌شهرها به گونه‌ای است که آب آشامیدنی در استحمام، شستن حیاط و موارد دیگر استفاده می‌شود.
 • تولید صنعتی مسکن در دستور کار

  روز گذشته حشمت‌الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران میزبان قاسم نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران و نمایندگان دستگاه‌های متولی حوزه مسکن شد تا درباره رفع چالش‌های مسکن در استان تهران چاره‌اندیشی کنند.
 • تحویل ماسک در منزل با کد ملی

  غلامرضا حسن‌پور، رئیس سازمان بسیج اصناف کشور گفت: طی هماهنگی‌های به عمل آمده از سوی دبیرخانه کارگروه مقابله با کرونا وزارت صمت، سازمان بسیج اصناف کشور متولی تولید ماسک کارگاهی و نیمه صنعتی با همکاری اتاق‌های اصناف در سراسر کشور و صنوف تولیدی و نیروهای جهادی شده و با برنامه‌ریزی مدون در حال تولید ماسک برای عرضه به شبکه توزیع کشور و مراکز مهم از جمله مترو و… است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر