آرشیو روزنامه شماره ۴۹۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۴۹۲۳

 • دود دورزدن قانون در چشم بخش خصوصی

  دنیای اقتصاد ـ آیت وکیلیان: بارکدهایی که روی بسته‌های لوازم آرایشی، بهداشتی و غذایی جا گرفته‌اند، همان شناسه کالاست که معرف کاربر واردکننده یا تولیدکننده است. این بارکد توسط سامانه شناسه کالا به کاربر داده می‌شود. اگر این بارکد دارای اعتبار بین‌المللی مانند شناسه GTIN باشد به‌عنوان کلید کد شناسنامه شناخته می‌شود که اطلاعات شناسنامه کالا را در اختیار فرد استعلام‌کننده قرار می‌دهد. شرکت‌های واردکننده باید برای هر سایز یا مدل از یک قلم کالا کد IRC جداگانه‌ای دریافت کنند. روند کار به این صورت است که ابتدا شرکت در قسمت ثبت کالا کد IRC مادری را ثبت کرده و سپس با درج کد GTIN و توضیحات صحیح مربوط به آن سایز یا مدل، کد IRC فرزندی دریافت کند.
 • انبارداران ری، چشم انتظار دولت

  فارس: نایب رئیس اول اتاق اصناف شهرستان ری گفت: طرح بارانداز ری به منظور ساماندهی انبارها، سال ۹۷ روبه‌روی آرادکوه در زمینی به مساحت هزار و ۱۰۰ هکتار کلنگ زنی شده اما به دلیل پاره‌ای از مشکلات هیچ پیشرفتی نداشته است.
 • تعطیلی در کمین آجرپزی‌ها

  ایسنا: رئیس اتحادیه صنف فخاران استان تهران از قطع سهمیه مازوت این صنف و عرضه آن در بورس خبر داد که موجب افزایش بیش از ۱۰برابری قیمت مازوت شده است و هشدار داد در صورت ادامه این روند احتمال تعطیل شدن بخشی از واحدهای آجرپزی وجود دارد. مرتضی منبع‌چی با اشاره به فعالیت ۳۰۰ واحد تولیدی آجر در تهران تصریح کرد: یک سوم این واحدها نیمه فعال هستند و در کل این واحدها ۳هزار نفر اشتغال دارند.
 • موز ۹هزار تومان ارزان شد

  ایسنا: رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران از کاهش ۱۰ تا ۱۵درصدی قیمت میوه‌های فصل در هفته‌های آینده خبر داد و گفت: قیمت موز حدود ۹هزار تومان کاهش یافته است. اسدالله کارگر با بیان اینکه امسال در میوه و صیفی فراوانی داریم و با انبوه بار مواجه هستیم، اظهار کرد: قیمت میوه‌های فصل تابستان از زمان ورود به بازار تاکنون با کاهش ۶۰ تا ۷۰ درصدی مواجه شده است. وی با اشاره به اینکه برخی اقلام مانند لیموترش و گیلاس در هفته‌ها و ماه‌های گذشته دچار افزایش قیمت شد ولی در حال حاضر قیمت آن کاهش یافته است، اظهار کرد: علت افزایش قیمت برخی اقلام «نوبرانه بودن» آن بود که با ورود انبوه به بازار، قیمت‌ها نیز کاهش یافت. به گفته وی، لیموترش سنگی که در ماه‌های‌گذشته حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان فروخته می‌شد، درحال حاضر قیمت عمده آن به کیلویی ۱۵ هزار تومان رسیده و قیمت لیموترش ریز نیز بین ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان است. رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران همچنین از کاهش ۸ تا ۹ هزار تومانی قیمت موز خبر داد.
 • پاشنه آشیل فعالیت‌های تشکلی

  محمد زائری
  تشکل اقتصادی قاعدتا توسط افرادی تشکیل می‌شود که در یک فعالیت تولیدی مشخص کار می‌کنند مانند تولید محصولات صنعتی مختلف و بعضا درخصوص یک محصول خاص در قسمتی از زنجیره آن محصول قرار می‌گیرند نظیر صادرکنندگان برق. یا با وجود فعالیت‌های مختلف، واجد یک نقطه مشترک هستند مانند جوانان کارآفرین.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر