آرشیو روزنامه شماره ۴۹۰۸ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۴۹۰۸

 • ۱۴ رسته جدید مشمول وام کرونا

  دنیای‌اقتصاد: معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار از شناسایی کسب‌وکارهای جدید برای دریافت تسهیلات کرونا خبر داد و اسامی کسب‌وکارهای مشمول تسهیلات کرونا و میزان وامی که به آنها تعلق می‌گیرد را منتشر کرد.
 • بازگشایی تالارها در مناطق سفید

  سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان و دبیر هیات‌عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور در نشست خبری با رسانه‌ها، از بازگشایی تالارها در مناطق سفید در هفته آینده خبر داد و گفت: پس از آن سایر مناطق را نیز پیگیری می‌کنیم تا فعالیت‌شان را با رعایت بهداشت و تصویب ستاد ملی کرونا آغاز کنند.جمشید گلپورهمچنین با اشاره به طرح جامع راه‌اندازی فروش و عرضه محصولات در فضای مجازی، توضیح داد: تمامی واحدهای صنفی در بخش‌های مختلف تولید، توزیع و خدمات که شرایط عرضه در فضای مجازی را داشته باشند تحت پوشش قرار می‌گیرند ضمن اینکه اتحادیه‌های صنفی باید صنوف تحت پوشش خود را به میدان بیاورند.جمشید گلپور با بیان اینکه ۷ هزار اتحادیه صنفی و ۳ میلیون پروانه کسب واحد صنفی در کشور وجود دارد که برای ۵/ ۷ تا ۸ میلیون نفر شغل مستقیم به‌وجود آورده‌اند، تصریح کرد: زندگی ۲۰ تا ۲۵ میلیون نفر از جمعیت کشور وابسته به اصناف است.
 • بایدها و نبایدها

  مهندس مهدی آقایان
  چرا صنعت باتری و ذخیره ساز، یک صنعت کلیدی و راهبردی است؟ نیاز کشور به باتری در حوزه‌های مختلف چقدر است؟ تولید باتری در کشور با چه ظرفیتی و چه سطح فناوری صورت می‌پذیرد و آیا همچنان نیاز به توسعه در این صنعت وجود دارد؟ نقش نهادهای تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر در مدیریت و هدایت این صنعت چیست ؟
 • رکود در صنف مصالح ساختمانی!

  اسماعیل کاظمی قهی، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مصالح ساختمانی با اشاره به رکود در صنف مصالح ساختمانی گفت: در پی همه‌گیری ویروس کرونا، این صنف و تمام صنوف به خواب رفتنه‌اند و تعطیلی در تمامی عرصه‌های کسب‌وکار منجر به ایجاد شرایط بحرانی سخت برای صنف مصالح ساختمانی شده است.
 • کوتاه و گویا

  رئیس اتاق اصناف ورامین : اصناف خواستار رعایت عدالت و اجرای سیستمی منظم و به‌روز برای پرداخت مالیات هستند تا کسبه و بازاریان با آسودگی بیشتری مالیات پرداخت کنند.مشکلاتی مانند مسائل بهداشتی، فروش جنس قاچاق، بی‌اعتمادی مردم به اجناس و رکود اصناف مجوز‌دار از عوارض فعالیت واحدهای غیرمجاز است که اتحادیه‌های صنفی شهرستان ورامین به‌صورت مستمر درحال رصد و برخورد قانونی با این واحدها هستند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر