درحالی‌که تا پایان مهرماه و موعد اتمام مهلت ثبت‌نام دریافت تسهیلات حمایتی کرونا ۱۰ روز بیشتر باقی نمانده کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا در بیست و هشتمین جلسه خود اعلام کرد زمان ثبت‌نام دیگر تمدید نخواهد شد.

طی هفته‌های اخیر به‌طور متوسط روزانه بیش از ۲۵۰۰ نفر از شاغلان کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا برای دریافت تسهیلات کرونا در سامانه کارا ثبت‌نام کرده‌اند؛ بر همین اساس کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا از بانک‌های عامل خواسته با جدیت بیشتری نسبت به پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به متقاضیان تا پایان مهرماه اقدام کنند.

بنابر اعلام معاونت توسعه اشتغال وزارت کار، تاکنون ۲۹۲ هزار بنگاه آسیب‌دیده از کرونا موفق به دریافت وام کرونا شده و از مجموع ۷۰۴ هزار پرونده بررسی شده در جریان پرداخت تسهیلات کرونایی، ۵۴۴ هزار پرونده برای پرداخت به بانک‌ها معرفی شده و ارزش تسهیلات پرداختی به ۲۹۲ هزار بنگاه آسیب‌دیده بیش از ۵۸۰۰ میلیارد تومان بوده است.

تاکنون بیش از ۷۰۴ هزار واحد برای دریافت تسهیلات کرونا ثبت‌نام کرده و طی یک ماه گذشته پرداخت تسهیلات حمایتی دولت به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا، بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است. پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا از جمله سیاست‌های وزارت کار در راستای حفظ اشتغال بنگاه‌ها و صیانت از نیروهای کار بوده و بر این اساس ۱۴ رسته شغلی منتخب که بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا متحمل شده و دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش‌فرمایی بودند، برای استفاده از تسهیلات مذکور با مراجعه به سامانه کارا مراحل ثبت‌نام خود را دنبال کردند.

پیش از این کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا مهلت ثبت‌نام وام کرونا را تا پایان شهریور ماه تمدید کرده بود اما براساس تصمیم جدید این کارگروه، مقرر شد تا یک ماه دیگر برای ثبت‌نام به متقاضیان دریافت تسهیلات حمایتی کرونا مهلت داده شود؛ بر این اساس با توجه به آنکه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا اعلام کرده زمان مذکور دیگر تمدید نخواهد شد، متقاضیان دریافت وام کرونا کمتر از ۱۰ روز فرصت دارند تا درخواست خود را در سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir به ثبت برسانند.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند