امروز با توجه به شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری آن در جهان، دغدغه سلامتی و دسترسی به امکانات درمانی بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است و سازمان‌های سلامت‌ محور نیز با توجه به شرایط جدید حاکم بر نوع ارتباطات و تغییر شرایط زندگی افراد همچنان برای رفع نیازهای ذی‌ربطان خود و یکسان‌سازی خدمات‌شان تلاش می‌کنند. امسال انجمن‌های SIOP و CCI با شعار منتخب «این ماه تو هم طلایی شو» و با اشاره به رنگ طلایی که نماد آگاهی‌رسانی سرطان اطفال است از همگان دعوت کرده‌اند تا در مسیر مبارزه کودکان با این بیماری همراه‌شان شوند.

موسسه خیریه محک نیز به‌عنوان یک سازمان مردم‌نهاد که حمایت از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان را ماموریت خود قرار داده است، در بیانیه ماموریت خود تاکید دارد که از طریق گسترش همکاری با موسسات تحقیقاتی و درمانی ملی و بین‌المللی فعال در زمینه سرطان به کاهش نرخ ابتلا به سرطان در کودکان و روش‌های موثر در درمان دست یابد. در همین راستا اقداماتی را در زمینه آگاهی‌رسانی به جامعه انجام می‌دهد و از همه ذی‌ربطان خود می‌خواهد تا در مورد این بیماری هوشیارتر عمل کنند.

محک اکنون پس از 30 سال فعالیت خود در زمینه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان در سراسر ایران تلاش دارد تا خدمات خود را به کودکانی که در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی اطفال در هر شهری درمان می‌شوند یکپارچه‌سازی کند تا همه کودکان مبتلا به سرطان از خدمات محک به‌طور یکسان بهره‌مند شده و خانواده‌های آنها با دغدغه کمتری، تنها به سلامت فرزندانشان فکر کنند. این اقدام خود می‌تواند مقدمه‎ای برای گسترش آگاهی در جای جای کشور درخصوص سرطان اطفال باشد.

همچنین این سازمان تلاش دارد با گسترش همکاری‌های خود با موسسات تحقیقاتی و درمانی بین‌المللی به به‌روزترین اطلاعات در زمینه درمان سرطان کودک دست یابد و با کمک به کاهش نرخ ابتلا به سرطان و تشخیص زودهنگام آن نقش خود را برای حمایت هر چه بیشتر از فرزندانش ایفا کند. در همین راستا امسال محک همچون گذشته به دعوت دو انجمن CCI و SIOP تلاش کرده است تا به بالابردن سطح آگاهی‌رسانی نسبت به این بیماری کمک کند. طلایی شدن برج میلاد، نماد شهری تهران، پایتخت ایران، همگام با ساختمان‌های شاخصی از 6 کشور دیگر جهان همچون کانادا، انگلیس، بلژیک و... در زمره اقدامات مشارکتی محک با کمپین آگاهی‌رسانی این دو انجمن بین‌المللی است.

درحال‌حاضر بیش از 20 هزار کودک محک در سراسر کشور درحال گذراندن مراحل درمان خود هستند و روزانه به‌طور متوسط 6 کودک به جمع فرزندان محک اضافه می‌شوند. محک آرزو دارد با همراهی نیکوکاران خود، سازمان‌ها و متخصصان ملی و بین‌المللی هر روز تعداد بیشتری از این کودکان را به مقصد سلامتی برساند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند