آرشیو روزنامه شماره ۵۱۴۸ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۱۴۸

 • نان خشک گران‌تر از نان تازه شد

  قامتعلی عزیزی، عضو اتحادیه نانوایان شهرری می‌گوید: با توجه به بالا بودن هزینه‌ها، افزایش قیمت نان لاجرم باید تا قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری اعمال شود، مگر اینکه دولت هزینه‌های واحدهای نانوایی را تقبل کند.
 • صادرات پسته آنتپ به ۸۰ کشور

  براساس داده‌های اتحادیه صادر‌کنندگان جنوب شرقی آناتولی (GAİB) در سه ماه اول سال ۲۰۲۱ سه هزار و ۳۹۴ تن پسته آنتپ ترکیه به ارزش ۳۶ میلیون و ۸۴۵ هزار دلار به ۸۰ کشور جهان صادر شده است.
 • فاسد شدن سیب و پرتقال در انبارها

  دبیر اتحادیه صنف بارفروشان میوه‌وتره‌بار تهران نسبت به فساد حجم زیادی از پرتقال و سیب‌های مانده انبار و سردخانه‌ها هشدار داد و گفت: بیشتر انبارها و سردخانه‌ها تا حداکثر یک‌چهارم ظرفیت تخلیه شده‌اند و حجم زیادی از پرتقال و سیب‌های مانده، درحال فاسد شدن است.
 • جایگاه قانونی تشکل‌های اقتصادی

  وحید تیموری دبیر انجمن صنفی شرکت‌های اتوماسیون صنعتی
  یکی از وظایف اصلی تشکل‌های اقتصادی حمایت‌گیری است. حمایت‌گیری در ادبیات انجمن‌های کسب‌وکار به معنای تلاش برای تاثیرگذاری بر سیاست‌های دولت به شیوه‌ای باز و شفاف است. حمایت‌گیری همچنین بر نمایندگی دیدگاه‌‌های اعضای یک صنف دلالت دارد، و در راستای معرفی این دیدگاه‌ها به قانون‌گذاران، ناظران و سیاست‌گذاران می‌کوشد. بنابراین انجمن‌های کسب‌وکار باید به‌عنوان صدای بخش‌خصوصی اقدامات حمایت‌گیری را به درستی هدایت و اجرا کنند و ضمن شناسایی دقیق تمامی پتانسیل‌ها و ابزارهای موجود، از آنها برای دستیابی به موفقیت در استیفای حقوق صنفی به نحو مناسبی بهره گیرند.
 • قیمت مواد لبنی در ماه مبارک رمضان افزایش نمی‌یابد

  بنی‌طبا، سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی گفت: تلاش می‌کنیم قیمت مواد لبنی تغییر نکند. محمدرضا بنی‌طبا سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی در برنامه «نمودار» درباره قیمت مواد لبنی در ماه مبارک رمضان گفت: در بحث افزایش یا کاهش قیمت مواد لبنی، انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی تلاش می‌کند قیمت‌ها افزایش نیابد. وی در ادامه افزایش هزینه‌های تولید را عامل گرانی مواد لبنی دانست و افزود: اقلامی که از آذر گذشته مشمول قیمت‌گذاری دولتی است به‌رغم بالا رفتن هزینه‌های تولید، هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداشته است.
 • اقتصاد پویا در گرو گردش مالی فعال بازرگانان و تولیدکنندگان است

  علیرضا مناقبی در رادیو گفت‌وگو بیان کرد: اگر ما یک اقتصاد ایستا یا یک تورم توام با رکود داشته باشیم هر میزان هم که پول تزریق کنیم این مسیر حرکت نمی‌کند و به مشکل می‌خورد. بنابراین بابت این کار باید چرخه حرکتی اقتصاد را به راه بیندازیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر