آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۴ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۵۱۱۴

 • آسیب‌شناسی محلات کم‌برخوردار در بجنورد

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد- اسد ابراهیمی: به منظور آسیب‌شناسی محلات کم‌برخوردار شهری در خراسان‌شمالی، معاون اجتماعی دادگستری خراسان‌شمالی و شهردار بجنورد در محله صادقیه و الهیه حضور یافتند.
 • برپایی نمایشگاه فرش در اصفهان

  دنیای‌اقتصاد- اصفهان: محل دائمی برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان از امروز تا هشتم اسفند میزبان بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان به‌عنوان زیباترین نمایشگاه تخصصی سال خواهد بود. این نمایشگاه که مجموعه‌ای بی‌نظیر از هنر دست هنرمندان فعال در حوزه فرش دستباف را گرد هم جمع خواهد کرد، در ۱۲ هزار مترمربع فضای نمایشگاهی و با حضور ۱۵۱ شرکت، موسسه و فعال حوزه فرش از استان‌های مختلف کشور برپا خواهد شد. تولیدکنندگان، فروشندگان، طراحان و نقاشان فرش دستباف در کنار فعالان حوزه رنگرزی و ریسندگی و تولید کرک و پشم در این نمایشگاه حضور خواهند داشت. بهترین و شناخته‌شده‌ترین برندهای تولید فرش اصفهان مانند صفدرزاده حقیقی، صیرفیان، عصاچی و دردشتی نیز در این نمایشگاه حضور دارند و همراه با فعالان این بخش از استان‌های اصفهان، تهران، یزد، قم، آذربایجان‌شرقی، چهارمحال و بختیاری، خراسان‌رضوی، خراسان‌جنوبی، کرمان، فارس و گلستان به ارائه زیباترین آثار خلق‌شده توسط هنرمندان فرش دستباف می‌پردازند.
 • تعیین تکلیف دو طرح صنعتی پیشران توسعه کردستان

  دنیای‌اقتصاد-‌ سنندج‌- اسرین مقصودی: دو طرح صنعتی پیشران توسعه کردستان در نهاد ریاست‌جمهوری تعیین تکلیف شد. طرح‌های پتروشیمی بعثت و شرکت گسترش تایر رازی کردستان در جلسه‌ای که به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت. پیش‌بینی کل سرمایه‌گذاری برای طرح پتروشیمی بعثت کردستان ۱۸۳ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال معادل ۷۵۰ میلیون یورو است که تامین اعتبار این طرح از محل صندوق توسعه ملی و با عاملیت کنسرسیومی به سرپرستی بانک ملت انجام می‌شود و به‌زودی قرارداد آن با مجری، بانک‌های عامل و صندوق توسعه ملی امضا و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد. این طرح که زمین آن واگذار، جواز تاسیس صنعتی صادر و زیرساخت‌های آب و برق نیز تامین شده است، برای ۸۰۰ نفر ایجاد اشتغال خواهد کرد. براساس این گزارش، پیش‌بینی سرمایه‌گذاری طرح گسترش تایر رازی ۵۶ هزار میلیارد ریال و ارزبری آن ۱۸۰ میلیون یورو است که اعتبار مورد نیاز طرح از محل منابع بانک‌های ملی و سپه و صادرات به‌عنوان بانک عامل تامین خواهد شد. اشتغال‌زایی شرکت گسترش تایر رازی یک هزار و ۱۵۰ نفر پیش‌بینی شده و زمین واگذاره شده نیز دیوارکشی شده است.
 • هوشمندسازی مراکز اتفاقات برق در خراسان‌جنوبی

  دنیای‌اقتصاد‌- بیرجند- ‌محمد قربانی: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی از اجرای طرح هوشمندسازی مراکز اتفاقات مدیریت برق شهرستان‌های استان خبر داد. مهدی دادگر در بازدید از مرکز فوریت‌های برق در ستاد شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی اظهار کرد: طرح ملی هوشمندسازی مراکز اتفاقات برق (هما) با هدف کاهش زمان خاموشی‌ها و تسریع در رفع مشکلات مشترکان در مرکز فوریت‌های برق ۱۲۱ شرکت راه‌اندازی شد. وی با اشاره به افزایش سطح رضایتمندی مردم و یکپارچه‌سازی اطلاعات و داده‌های مربوط به حوادث و اتفاقات شبکه اظهار کرد: طرح هما از ابتدای بهمن امسال با سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد ریال بهره‌برداری شد. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی گفت: اجرای طرح ملی هما در ۱۱ شهرستان استان و ۱۵ بخش به‌صورت کامل درحال اجرا است. دادگر با اشاره به فعالیت‌های زیربنایی برای اجرای طرح افزود: با استقرار و پیاده‌سازی طرح «هما» فعالیت تیم‌های عملیاتی به شکل هوشمند و چندمنظوره درآمده و شاخص‌های عملکرد به‌ویژه در حوزه زمان ارائه خدمات و تامین رضایت مشترکان به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد. وی افزود: رسیدگی، تعمیر و نگهداری شبکه‌های توزیع به‌ویژه در مواقع بروز خاموشی‌های ناخواسته طی چند سال اخیر در دستور کار شرکت توانیر قرار گرفته است و اجرای این طرح منجر به کاهش مدت زمان خاموشی‌ها می‌شود.
 • افتتاح طرح افزایش ظرفیت واحد پلی‌اتیلن پتروشیمی تبریز

  دنیای‌اقتصاد‌- تبریز-‌ سیما نیک‌رفتار: طرح افزایش ظرفیت واحد تولید پلی‌اتیلن شرکت پتروشیمی تبریز با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی، نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از مسوولان به بهره‌برداری رسید. این طرح در مدت زمان هشت ماه تکمیل و برای بهره‌برداری از آن بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است. هدف از اجرای این طرح، افزایش ظرفیت واحد پلی‌اتیلن موجود است که علاوه بر نقش موثر در افزایش تولید، امکان تولید همزمان دو نوع محصول پلی‌اتیلن در قالب گریدهای تعریف شده یا ترکیبی (COMPAND) را فراهم می‌کند. به گفته مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز، درآمد حاصل از این افزایش ظرفیت، بسته به نوع گرید تولیدی تا حد ۹ هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود. ظرفیت تولیدی این واحد تولیدی در شرکت پتروشیمی تبریز، ۱۰۰ هزار تن انواع پلی‌اتیلن سنگین و سبک خطی است.
 • تولید ۴۰۰ هزار تن شکر در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: ۴۰۰هزارتن شکر در واحدهای هفت‌گانه نیشکری وابسته به شرکت توسعه نیشکرو صنایع جانبی خوزستان تولید شد. عبدعلی ناصری افزود: از ابتدای برداشت نیشکر در ۲۸ مهر امسال تاکنون ۹/ ۳ میلیون تن نیشکر در ۶۲هزار هکتار از اراضی شرکت‌های کشت و صنعت سلمان فارسی، امام خمینی(ره)، میرزاکوچک خان، دهخدا، حکیم فارابی، امیرکبیر و دعبل خزاعی برداشت شده که از این میزان نیشکر ۴۰۰هزار تن شکر استحصال شده است. وی با بیان اینکه تاکنون ۶۶درصد اراضی نیشکری در طرح‌های هفت‌گانه برداشت شده است، پیش‌بینی کرد تا پایان فصل، برداشت محصول نیشکر به ۵/ ۵ میلیون تن خواهد رسید و ۶۰۰هزار تن شکرخام تولید شود.
 • افتتاح شعبه اقماری سازمان تامین‌اجتماعی در اینچه برون

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: طی مراسمی باحضور مسوولان، هشتمین شعبه اقماری سازمان تامین‌اجتماعی در اینچه‌برون افتتاح شد. زنجانی، مدیرکل تامین‌اجتماعی استان گلستان در این مراسم به بیان خدمات قابل ارائه در شعب اقماری سازمان پرداخت و بر توسعه جغرافیایی ارائه خدمات تامین‌اجتماعی تاکید کرد. وی با بیان اینکه ۳۰ خدمت سازمان به‌صورت غیرحضوری از طریق سامانه es.tamin.ir قابل دسترسی است طرح ۳۰۷۰ را موفقیت بزرگی در ارائه خدمات الکترونیک تامین‌اجتماعی دانست. زنجانی افزود: اکنون سازمان تامین‌اجتماعی در استان گلستان دارای ۱۳ شعبه اصلی، ۹ کارگزاری رسمی و ۸ شعبه اقماری برای ارائه خدمات حضوری است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر