آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۱ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۵۱۰۱

 • افتتاح ۱۴ طرح عمران شهری در گرگان به مناسبت دهه فجر

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: شهردار گرگان از افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۴ طرح عمرانی به مناسبت دهه فجر در شهر گرگان خبر داد. عبدالرضا دادبود گفت: عملیات اجرایی احداث سورتمه با ۴۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری از طرح‌هایی است که اجرای آن به مناسبت دهه فجر آغاز می‌شود و امیدواریم بتوانیم در بهار سال ۱۴۰۰ این طرح را به بهره‌برداری برسانیم. مجوزهای لازم در این باره گرفته شده و تجهیزات موردنیاز آن از چین وارد خواهد شد.
 • افتتاح ۱۱۴ طرح صنعت برق در استان قزوین

  دنیای‌اقتصاد- قزوین: به مناسبت دهه فجر١١٤ طرح صنعت برق استان قزوین به بهره‌برداری می‌رسد. سعید بهادیوندچگینی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین با اعلام این خبر اظهار کرد: در سال جهش تولید به مناسبت دهه فجر ۱۰۵ طرح شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین و ۹ طرح نیروگاهی در بخش‌خصوصی شهرستان‌های قزوین، البرز تاکستان، بوئین‌زهرا، آبیک و آوج به بهره‌برداری می‌رسد. وی افزود: این طرح‌ها در قالب توسعه و احداث، نیرورسانی، اصلاح و بهینه‌سازی، روشنایی معابر، رفع ضعف ولتاژ و جابه‌جایی شبکه با هزینه ۲۳۸میلیارد و ۹۳ میلیون ریال و ۹ طرح نیروگاهی با اعتبار ۵۷۶ میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال افتتاح می‌شوند. از طرح‌های یاد شده در شهرستان قزوین ۴۰ طرح، در تاکستان ۱۵ طرح، در آبیک ۱۲ طرح، در آوج ۱۰ طرح، در البرز ۹ طرح، در بوئین‌زهرا ۱۵ طرح و در محمدیه ۱۳ طرح به بهره‌برداری خواهد رسید.
 • مرمت ۴ رشته قنات در نی‌ریز

  دنیای‌اقتصاد- شیراز- محمد صداقت: کارشناس اداره فنی و زیربنایی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان نی‌ریز گفت: براساس درخواست‌های مردمی، از محل کمک‌های فنی و اعتباری امسال و خودیاری، عملیات احیا و مرمت ۴ رشته قنات با اعتبار ۳۸۰ میلیون تومان در این شهرستان آغاز شده است. سیدمحمد طباطبایی افزود: به همین منظور، اجرا و مرمت قنات «شورویه» در منطقه قطرویه هم با اعتبار ۹۵ میلیون تومان به طول ۳۰۰ متر شروع شده است.
 • آغاز عملیات اجرایی دو طرح آبرسانی در استان مرکزی

  دنیای‌اقتصاد- اراک- محمدرضا اکبری‌اصل: مدیر‌عامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی از آغاز عملیات اجرایی طرح آبرسانی رینگ‌جنوبی خط انتقال آب سد کمال صالح به شهر اراک و آغاز عملیات اجرایی قطعه دوم آبرسانی به شهر ساوه از خط انتقال سد کوچری به مناسبت دهه فجر خبر داد و گفت: با تکمیل طرح آبرسانی رینگ جنوبی خط انتقال آب سد کمال صالح به شهر اراک ۱۰۰ درصد مردم شهر از آب شرب سد کمال صالح منتفع می‌شوند. آمره‌ای ادامه داد: این طرح که در مجاورت راه کمربندی جنوبی شهر اراک ساخته می‌شود شامل خط انتقال به طول حدود ۱۴ کیلومتر با لوله‌های فولادی در سایزهای ۵۰۰ و ۷۰۰ میلی‌متری است که با اجرای آن ۲۰ درصد دیگر از جمعیت شهر از آب سد کمال صالح منتفع خواهند شد. وی با اشاره به اینکه برای تکمیل این طرح ۴۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، اظهار کرد: برای اجرای این رینگ در سال جاری حدود ۱۵ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده که اکنون ۶ میلیارد تومان تخصیص داده شده است و برای تکمیل طرح به حدود ۳۰میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز داریم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر