آرشیو روزنامه شماره ۵۰۹۸ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۵۰۹۸

 • بومی‌سازی سیستم‌های کنترل در شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: مدیر برق، ابزار دقیق، سیستم کنترل و فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس از بومی‌سازی قطعات حساس برق، ابزار دقیق و سیستم‌های کنترل در این پالایشگاه خبر داد و افزود: به استناد نتایج به‌دست ‌آمده از تست‌های دوره‌ای، این قطعات کیفیتی مطلوب و در سطح نمونه‌های خارجی دارند. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس، حسین جوکار به موضوع ساخت شیر برقی (Solenoid Valve) اشاره کرد و گفت: با توجه به نیاز ابرپالایشگاه ستاره خلیج‌فارس به این نوع شیربرقی پرمصرف به‌ویژه در شرایط تحریم، تیم تخصصی کارگاه الکترونیک واحد ابزار دقیق به منظور بومی‌سازی این محصول استراتژیک، اقدامات تخصصی و پژوهشی لازم را برای ساخت و بومی‌سازی این محصول آغاز کرد. وی میزان کار صورت گرفته در این طرح را ۵۰۰ نفر-ساعت اعلام کرد و افزود: انجام محاسبات، طراحی بدنه و طراحی بوبین دستگاه با دقت تمام انجام شد و پس از اتمام تمام مراحل ساخت، نمونه ساخته‌شده این محصول برای آزمایش‌های دوره‌ای و تست‌های میدانی در اختیار گروه تعمیرات ابزار دقیق قرار گرفت.
 • حفر و تکمیل ۶ حلقه چاه در طرح حفاری ۸+۶

  دنیای‌اقتصاد‌- اهواز‌- محمد علاف‌پور: مدیر طرح‌های حفاری ۶+۸ حلقه چاه اکتشافی در شرکت ملی حفاری ایران گفت: در اجرای این دو طرح مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران عملیات حفر و تکمیل ۶ حلقه چاه خاتمه یافته و ۳ حلقه در مراحل حفاری است. نصرالله عباسی افزود: اکنون دستگاه‌های حفاری سنگین خشکی ۳۱، ۳۲ و ۴۰ فتح درحال حفاری چاه‌ها هستند و ۳۳، ۷۴ و ۸۹ فتح با اتمام حفاری چاه‌های تکمیلی از این طرح‌ها منفک و درحال انتقال به موقعیت‌های جدید قرار دارند.
 • افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۳۲ طرح تولیدی و عمرانی در همدان

  دنیای‌اقتصاد- همدان- مجید ملکیان: سرپرست فرمانداری همدان از افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۳۲ طرح تولیدی، اقتصادی و عمرانی با اعتبار ۳۳۴ میلیارد تومان در همدان همزمان با دهه فجر خبر داد.محمدعلی محمدی در ستاد دهه فجر شهرستان همدان گفت: این طرح‌ها شامل افتتاح ۱۱۱ طرح با اعتبار ۲۰۶ میلیارد تومان و آغاز عملیات اجرایی ۲۱طرح با اعتبار ۱۲۸ میلیارد تومان است.
 • تعدیل روشنایی ۴۸ هزار چراغ معابر در گلستان

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان از تعدیل روشنایی و خاموش کردن ۴۷ هزار و ۶۲۳ چراغ روشنایی معابر با هدف کاهش مصرف برق در فصل زمستان خبر داد. علی‌اکبر نصیری اظهار کرد: خاموشی چراغ‌های معابر به‌صورت یک درمیان و در معابر اصلی شهری و جاده‌ها اجرا می‌شود و چراغ‌های روشنایی محلات شامل این طرح نیست. طبق گفته وی با اجرای این طرح حدود ۱۱هزار و ۸ کیلووات در بار شبکه صرفه‌جویی می‌شود. نصیری اظهار کرد: این طرح همزمان با سایر نقاط کشور در استان اجرا شده که تلاش می‌شود با تعدیل روشنایی معابر درون‌شهری مصرف برق زمستان کاهش یابد.
 • افتتاح ۳۵ طرح صنعتی و معدنی فارس

  دنیای‌اقتصاد- شیراز- محمد صداقت: رئیس سازمان صمت استان فارس از افتتاح ۳۵ طرح صنعتی و معدنی با سرمایه‌گذاری اولیه ۱۹ هزار میلیارد تومان در ایام دهه فجر خبر داد که با راه‌اندازی آنها زمینه اشتغال ۸۳۰ نفر فراهم می‌شود. حمیدرضا ایزدی گفت: انواع آب معدنی طبیعی، بطری از pet فرمالین، انواع سنگ چینی تراورتن، مرمریت، انواع کاغذ، شن و ماسه، سنگ مرمریت کرم، فرآوری انجیر، سنگ، دات پلیمری، انواع کاغذ، فیلم و کارتریج از تولیدات این طرح‌ها به شمار می‌رود. وی خاطرنشان کرد: این طرح‌ها در شهرستان‌های شیراز، فسا، آباده، سپیدان، نی‌ریز، فیروزآباد، استهبان، ممسنی، خرمبید، کازرون، لارستان، مهر، جهرم به بهره‌برداری می‌رسد.
 • راه‌اندازی سه پایگاه اورژانس در متروی تبریز

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌‌رفتار: رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز از راه‌اندازی سه پایگاه اورژانس در متروی تبریز به منظور افزایش کیفیت خدمات اورژانسی خبر داد. فرزاد رحمانی گفت: دو پایگاه در ایستگاه‌های ائل‌گلی و لاله طی روزهای گذشته فعال شدند و پایگاه استاد شهریار هم به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد. وی افزود: امسال پنج پایگاه اورژانس در تبریز به بهره‌برداری رسیده و تعداد پایگاه‌های تبریز به ۳۵ مورد افزایش یافت. وی از جذب ۳۰ کارشناس اورژانس از ابتدای سال‌جاری خبر داد و گفت: ۱۷۰ نفر نیز تا پایان سال‌جاری جذب خواهند شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر