آرشیو روزنامه شماره ۵۰۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۵۰۹۱

 • کاهش نرخ بیکاری کرمانشاه

  دنیای‌اقتصاد- کرمانشاه- احسان اکبری: جلسه شصت و دوم شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی استان کرمانشاه با بررسی وضعیت بیکاری استان و همچنین مشکلات مالیاتی بنگاه‌های اقتصادی کرمانشاه برگزار شد.
 • تسهیلات اقتصاد مقاومتی برای سه طرح گردشگری آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رامین نیک‌رفتار: مسوول طرح‌های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید میراث‌فرهنگی آذربایجان‌شرقی از تصویب ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی به سه طرح گردشگری استان خبر داد. احد قهرمانی گفت: به‌دنبال برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی و جهش تولید استان، پرونده پنج طرح گردشگری برای دریافت تسهیلات مورد بررسی قرار گرفت و اعطای تسهیلات به سه طرح بزرگ به تصویب رسید. وی هدف از اعطای تسهیلات ویژه مالی از سوی دولت به طرح‌های گردشگری را کمک به بخش‌خصوصی و حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه گردشگری اعلام کرد و گفت: برای تسهیل روند اجرایی و پیشبرد اهداف توسعه گردشگری استان تسهیلات اقتصاد مقاومتی به سه طرح مجتمع تجاری گردشگری هلیا، هتل ۵ ستاره تبریز پالاس و آبگرم تاپتاپان آذرشهر تخصیص یافت.
 • کاهش نرخ ریسک پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: مدیر ریسک شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس از کاهش نرخ ریسک پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس از ۳۵/ ۱ به ۲/ ۱ در روندی دوساله خبر داد و افزود: اگر با همین روند پیش برویم می‌توانیم تا دو سال‌آینده به نرخ ریسک ۱/ ۱ برسیم که در نوع خود اقدامی سترگ است. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس، مهدی علیزاده با بیان اینکه نرخ ریسک در هزینه‌ بیمه بسیار تاثیرگذار است، تشریح کرد: هرچه نرخ ریسک پایین‌تر بیاید حق بیمه‌ پرداختی نیز کاهش خواهد یافت. وی با اشاره به اینکه کاهش ریسک تنها مبتنی بر فعالیت مدیریت ریسک نیست، تاکید کرد: کار ما معرفی کامل مجموعه اقدامات اصولی صورت گرفته در پالایشگاه به بیمه‌گر است و این روند نزولی ریسک نتیجه‌ تلاش بی‌وقفه و اقدامات همکاران‌مان در حوزه‌های مختلف است.
 • دریافت گواهینامه سیستم مدیریت انرژی توسط نفت و گاز مارون

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون به‌عنوان نخستین شرکت در میان ۵ شرکت بهره‌بردار تابعه شرکت ملی ‏مناطق نفت‌خیز جنوب، موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی‎ (ISO ۵۰۰۰۱:۲۰۱۱) ‎ شد‎.‎ مدیرعامل نفت و گاز مارون با اعلام این خبر اظهار ‏کرد:‌ این اقدام پیرو دستور وزیر نفت مبنی بر استقرار سامانه مدیریت انرژی در صنعت نفت و ‏سیاست‌های راهبردی کلان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در دستور کار قرار گرفت. ‏ حمید کاویان افزود: با استقرار ‏این سیستم ساختارهای لازم برای نهادینه‌سازی، طرح ریزی، استفاده بهینه از انرژی، کاهش هزینه‌های مصرف انرژی، کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی و تامین میزان انرژی مناسب با کیفیت و هزینه ‏مورد نظر در سازمان ایجاد می‌شود.
 • تعمیرات در کارخانه اکسیژن فولاد خراسان

  دنیای‌اقتصاد- مشهد: همت و دانش فنی سخت‌کوشان واحد اکسیژن مجتمع «فولاد خراسان» در تعمیرات اساسی قطعات اصلی کمپرسورهای هوای فشرده که برای نخستین بار به دست توانای کارکنان این صنعت به اجرا درآمد، توانست جلوه‌ای دیگر از اراده سبز پولادمردان صنعت سرخ را به نمایش بگذارد. مهدی محسنی، رئیس گازرسانی، تولید اکسیژن و هوای فشرده «فولاد خراسان» در توضیح این موفقیت افزود: همکاران تلاشگر واحد اکسیژن موفق شدند اورهال اساسی کمپرسورهای هوای فشرده را بدون حضور شرکت‌های پیمانکار انجام دهند. ابراهیم آرمان نسب، سرپرست این تیم تعمیراتی هم گفت: نخستین بار است که متخصصان مکانیک و تولید واحد اکسیژن «فولاد خراسان» توانسته‌اند با اجرای کامل تعمیرات این قطعات حساس، قدمی مهم برای بومی‌سازی توانمندی‌های صنعتی در این ابرشرکت تولیدی با موفقیت بردارند. مسوول نگهداری و تعمیرات گازرسانی در تشریح دلایل انجام این اورهال در داخل مجتمع گفت: از دست دادن زمان زیاد در صورت واگذاری به خارج از شرکت که خود منجر به تحمیل هزینه اضافی خواهد شد مهم‌ترین دلیل ترغیب ما به انجام تعمیرات اساسی در داخل مجتمع شد.
 • قدردانی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور از فولادمبارکه

  دنیای‌اقتصاد- اصفهان: رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اهدای لوح تقدیر به مهندس عظیمیان، مدیرعامـل شرکت فولاد مبارکه، از تلاش‌هــــای ایـــن شـرکت درخصوص رعایـــت دستورالعمل‌های حوزه پدافند غیرعامل قدردانی کرد. در پی دریافت این لوح تقدیر، کریم فخارزاده، دبیر کمیته پدافند غیرعامل و مدیر حراست فولادمبارکه در تشریح اقدامات فولاد مبارکه در این حوزه گفت: پیشبرد اهداف دفاعی و پایداری همگام با رونق و جهش تولید در فولادمبارکه موجب موفقیت این مجموعه در بخش پدافند غیرعامل کشور شده است.
 • ضرورت بازنگری تعریف راه‌ها در خراسان‌شمالی

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد- اسد ابراهیمی: نایب‌رئیس اول کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: تعریف راه‌های اصلی استان همچون راه‌های بین شهری و بین استان باید بازنگری شود که این افزایش اعتبارات ملی را در پی خواهد داشت. محمد وحیدی در دیدار مدیرکل و شورای معاونان راه‌وشهرسازی خراسان‌شمالی افزود: در استان بخش راه‌وشهرسازی مهجور مانده است و کمبود امکانات و اعتبارات به چشم می‌آید. وی توسعه حوزه شهرها را یکی از مشکلات دانست و افزود: در طرح‌های مطالعاتی جامع و تفصیلی، کاهش محدوده شهرها باعث مشکلات و آسیب‌هایی برای مردم شده است که لازم است اصلاحات نقشه‌ای و طرح توسعه‌ای سرعت گیرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر