آرشیو روزنامه شماره ۵۰۴۲ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۵۰۴۲

 • بازدید استاندار از نیروگاه شهید رجایی

  دنیای‌اقتصاد- قزوین: استاندار قزوین با اشاره به ظرفیت‌های تخصصی و فنی داخلی کشور گفت: کشور ما دارای ظرفیت‌های بسیار مناسبی برای توسعه و پیشرفت‌های صنعتی است؛ به‌طوری‌که به‌واسطه این ظرفیت‌ها و حضور دانشمندان و جوانان خوش‌فکر و پرتلاشمان است که به‌رغم اعمال تحریم‌های گسترده علیه کشور توانسته‌ایم از دهه‌های گذشته تاکنون به پیشرفت‌های بزرگی در صنایع، به‌ویژه در صنعت برق، دست یابیم.
 • مجوز مشروط برای آزادراه تبریز- سهند

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: رئیس‌کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: برای حفظ حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم، تنها به شرط رعایت شاخص‌های احداث آزادراه و مسائل ایمنی اجازه افتتاح آزادراه تبریز- سهند داده خواهد شد.
 • صرفه‌جویی سوخت مایع در خراسان‌جنوبی

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند– محمد قربانی: مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی گفت: طی سه سال اخیر در بخش‌های صنعت و کشاورزی استان ۲۱۴ میلیون لیتر در مصرف سوخت استان صرفه‌جویی شده است. ‎ سیدمحمود هاشمی با اعلام این خبر گفت: طی سال اخیر در بخش صنعت ۱۳۰ میلیون لیتر سوخت مایع جایگزین شده است.
 • تعمیر چاه‌های نفتی در جنوب

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: شیرآلات سرچاهی معیوب چاه تزریق پساب ۱۱۶ و مانده‌‌یابی چاه ۱۵۳ مارون با تلاش کارکنان مدیریت تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌های مناطق نفت‌خیز جنوب با موفقیت انجام شد. یونس عباسی‌لرکی در این باره گفت: این شیرآلات که از مدار عملیات خارج شده بودند پس از بررسی و ایمن‌سازی چاه، تجهیزات معیوب تعویض و تعمیر شدند و با انجام آزمایش فشار مطابق استاندارد، چاه به‌صورت آماده عملیات در اختیار شرکت بهره‌بردار قرار گرفت. وی افزود: تعمیر این چاه بدون نیاز به دکل انجام شد و در سریع‌ترین زمان با رعایت دستورالعمل‌های پدافند غیرعامل به‌منظور جلوگیری از آسیب رساندن به محیط‌زیست و تجمع حجم عظیمی از پساب، مجددا در مدار عملیات قرار گرفت. عباسی لرکی ادامه داد: همچنین در پی اعلام مانده‌گذاری در چاه تزریق گاز شماره ۱۵۳ مارون، همکاران مجرب خدمات فنی این مدیریت، وسایل باقی‌مانده در چاه را با مهارت کم‌نظیر بازیافت کردند و این چاه نیز آماده تحویل به شرکت بهره‌بردار شد. مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌های مناطق نفت‌خیز جنوب تصریح کرد: انجام این کار ارزشمند بدون حضور دکل علاوه بر پیشگیری از وقفه چندماهه عملیات تزریق گاز، باعث جلوگیری از هزینه‌های آماده‌سازی محل چاه، هزینه‌های دکل تعمیراتی و تجهیزات کمیاب و گران‌قیمت رشته تکمیلی و تاج چاه شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر