آرشیو روزنامه شماره ۵۰۰۳ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۵۰۰۳

 • الگوی خراسان‌جنوبی برای گردشگری

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند- محمد قربانی: نماینده قوه مقننه در شورای‌عالی گردشگری کشور، گردشگری را فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی دانست. حجت‌الاسلام نصیرایی با اعلام این مطلب در جلسه هم‌اندیشی با فعالان بخش گردشگری که در محل استانداری خراسان‌جنوبی برگزار شد، خاطرنشان کرد: در شرایطی که مستکبران برای زیرسلطه بردن فرهنگ یک منطقه از قالب‌های آموزشی، سبک زندگی، غذا، موسیقی و بازی‌های رایانه‌ای استفاده می‌کنند ما هم باید برای ترویج فرهنگ ایمانی، دینی و انقلابی خود از همه ظرفیت‌ها بهره‌برداری کنیم.
 • محل طرح کاد مدیران دولتی

  سهیلا منصوری / کارشناس ارشد برنامه‌ریزی توسعه
  رسیدگی به وضعیت روستاها و بالا بردن سطح رفاه عمومی آنها برای نگهداشت جمعیت روستایی، در همه برنامه‌های سال‌های قبل و بعد از انقلاب رویکرد غالبی بوده است. در این زمینه گام‌های موثری هم از سوی بخش دولتی و هم از سوی بخش غیردولتی به‌خصوص نهادهای مردمی برداشته شده است.
 • نمایشگاه صنعت ساختمان در اصفهان

  دنیای‌اقتصاد- اصفهان: بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی جامع صنعت ساختمان از ۱۴ تا ۱۷ آبان‌ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان برگزار می‌شود. علیرضا آموخته، مجری برگزاری این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه که تاکنون بیست و دو دوره از آن برگزار شده به‌عنوان یکی از نمایشگاه‌های تخصصی مهم و پر مخاطب در کشور شناخته می‌شود و شرکت‌های بسیاری علاقه‌مند به حضور در آن و ارائه محصولات و خدمات خود هستند. وی با اشاره به اینکه حضور ۸۰ شرکت در این نمایشگاه بین‌المللی قطعی شده است، افزود: تاکنون ظرفیت ۶ هزار و ۲۰۰ مترمربع فضای مفید این نمایشگاه تکمیل شده اما پیش‌بینی می‌شود با توجه به زمان باقی‌مانده تا آغاز نمایشگاه، تعداد شرکت‌های حاضر در این رویداد نمایشگاهی افزایش یابد. وی درباره زمینه فعالیت‌ شرکت‌های حاضر در نمایشگاه ساختمان اصفهان تصریح کرد: شرکت‌های فعال در زمینه تولیدات و محصولات دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه، نما و پوشش‌های خارجی ساختمان، تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، محصولات مرتبط با سبک‌سازی و مقاوم‌سازی ساختمان، مصالح اولیه ساختمانی و تولیدات مربوط به بهینه‌سازی مصرف انرژی ساختمان در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و محصولات، خدمات و دستاوردهای خود را به نمایش می‌گذارند.
 • ثبت‌نام مرحله دوم طرح کمک‌ودیعه اجاره مسکن در خراسان‌شمالی

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد: مدیرکل راه‌وشهرسازی استان خراسان‌شمالی از تمدید ثبت‌نام طرح کمک‌ودیعه اجاره مسکن خبر داد. به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره‌کل راه‌وشهرسازی خراسان‌شمالی، سیدعبدالمجید نژادصفوی از ثبت‌نام مرحله دوم طرح کمک‌ودیعه اجاره مسکن تا پایان مهر خبر داد. وی اعلام کرد: آن دسته از متقاضیان طرح کمک‌ودیعه اجاره مسکن که موفق به ثبت‌نام در این طرح نشده‌اند، پایان مهر در این طرح ثبت‌نام کنند. مدیرکل راه‌وشهرسازی خراسان‌شمالی در پایان اضافه کرد: شهروندان همچنین می‌توانند با مراجعه به بخش «تکمیل ثبت‌نام تسهیلات کمک‌ودیعه» سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس tem.mrud.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
 • افزایش سرمایه پدیده شاندیز تایید شد

  دنیای‌اقتصاد- مشهد: با ارسال مدارک و مستندات درخواست افزایش سرمایه شرکت توسعه بین‌المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز، سازمان بورس با افزایش سرمایه گشان موافقت کرد. به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل گروه شرکت‌های پدیده گشان با سرمایه فعلی ۵۲۱,۵۴۱ میلیون ریال و تعداد سهام قابل انتشار ۹۶۴,۰۰۰,۰۰۰، به میزان ۱۸۵ درصد افزایش سرمایه می‌خورد. براساس گزارش بارگذاری شده روی کدال، مبلغ افزایش سرمایه۹۶۴,۰۰۰ میلیون ریال است و موضوع این افزایش نیز اصلاح ساختار مالی تایید شده است. محل تامین افزایش سرمایه، سود انباشته ۹۶۴,۰۰۰ میلیون ریالی (۱۰۰ درصد) است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر