آرشیو روزنامه شماره ۴۹۹۷ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۹۹۷

 • گام جدید در فناوری معدنی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: یک گام دیگر در مسیر توسعه فناوری‌های معدنی برداشته شد. با حضور مدیر طرح توسعه نوآوری و فناوری‌های حوزه معدن و صنایع‌معدنی و مدیرعامل سازمان منطقه ویژه ربع‌رشیدی تفاهم‌نامه‌ای با هدف ایجاد منطقه ویژه فناوری‌های معدنی منعقد شد تا زیست‌بوم نوآوری و فناوری‌های حوزه معدن رونق بگیرد.
 • گام‌های بلند بنیاد مستضعفان برای رفع محرومیت در خراسان‌جنوبی

  دنیای‌اقتصاد - بیرجند - محمد قربانی: شهرستان مرزی درمیان در خراسان‌جنوبی در همسایگی مرز افغانستان چند ماهی است که با اقدامات ارزشمند و توجه ویژه بنیاد مستضعغان نسیم خوش توسعه و آبادانی را برای زدودن چهره فقرومحرومیت به‌عنوان «شهرستان معین» بنیاد مستضعفان تجربه می‌کند. براساس این گزارش، گام‌های بلند و توسعه‌محور محمدصادق معتمدیان استاندار جهادی خراسان‌جنوبی این روزها حرکتی نو برای تحولی ماندگار در خراسان‌جنوبی حکایت می‌کند. در دیدار معتمدیان استاندار خراسان‌جنوبی با پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان، معتمدیان گزارش کاملی از اقدامات موثر بنیاد مستضعفان بعد از سفر پرویز فتاح به استان ارائه کرد.
 • گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای برای پالایشگاه گاز سرخون و قشم

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای طرح تربیت فرماندهان صحنه حوادث صنعت نفت به رئیس HSE شرکت پالایش گاز سرخون و قشم اعطا شد. به گزارش روابط‌عمومی این شرکت طرح تربیت فرماندهان صحنه حوادث صنعت نفت در سال ۹۶ با اعزام منتخبان چهار شرکت اصلی که طی فرآیند ارزیابی صلاحیت حرفه‌ای با محوریت HSEوزارت نفت تعیین و انتخاب شده بودند در فرانسه برگزار شد. به همین منظور مراسم اعطای گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای نفرات با حضور مقام عالی وزارت نفت و ارتباط ویدئوکنفرانس در مناطق عسلویه و اهواز برگزار و با توجه به موفقیت مهندس مسلم علی‌محمدی رئیس HSE و نماینده شرکت پالایش گاز سرخون و قشم در این دوره گواهینامه فوق به ایشان اعطا شد.
 • ضرورت تسریع در تهیه طرح جامع گردشگری گلستان

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: رئیس کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی شورای شهر گرگان بر ضرورت تسریع در تهیه طرح جامع گردشگری تاکید کرد. به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، حسین ربیعی در شصت و سومین جلسه کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی گرگان ضمن تشکر از تلاش‌های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در بافت تاریخی، اقدامات شهرداری در این حوزه را گامی موثر در رونق بخشیدن به بافت تاریخی گرگان برشمرد. وی با اشاره به اینکه طرح کلی جامع گردشگری استان گلستان توسط سازمان میراث و گردشگری استان درحال تدوین است، گفت: این طرح می‌تواند در شهرداری نیز با پرداختن به جزئیات بیشتر مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
 • پیشرفت ۲۵ درصدی تعمیرات واحد ۴ بخار نیروگاه شهیدرجایی

  دنیای اقتصاد- قزوین: بیستمین روز از فعالیت‌های تعمیرات اساسی واحد شماره ۴ بخاری نیروگاه شهیدرجایی مطابق با برنامه‌ریزی تعریف شده ادامه دارد. به گزارش روابط‌عمومی مدیریت تولید برق شهیدرجایی، تعمیرات واحد شماره ۴ بخاری به ظرفیت ۲۵۰ مگاوات درحالی ادامه دارد که با انجام برش کاری لوله‌های «رهیت»، دمونتاژ توربین HP، IP و LP و تعویض بسکت‌های «GAH» پیشرفت این فعالیت تعمیراتی به ۲۵ درصد رسیده است. قلیاشویی بخشی از بویلر، انجام تست‌های الکتریکی روی روتور ژنراتور، پاکسازی لوله‌های بویلر از رسوبات، همچنین دمونتاژ والوهای اصلی توربین، تعمیرات ۴ دستگاه الکتروموتور و فن ۶/ ۶ کیلوولت و تعمیرات اساسی «ترین» شماره ۴ تصفیه‌خانه شیمی، از دیگر فعالیت‌های تعمیراتی است که با موفقیت به پایان رسیده یا درحال انجام است. در این دوره از برنامه‌های تعمیراتی، دودکش این واحد هم تعمیرات اساسی خواهد شد به‌طوری که اکنون دیواره سیمانی این تجهیز درحال تخریب است تا با دیواره جدید، جایگزین شود.
 • کاشت گیاه روغنی کاملیا در فارس

  دنیای‌اقتصاد- شیراز - محمد صداقت: مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه کاملیا یکی از گیاهان روغنی مهم است که بعد از گیاه کلزا به لحاظ درصد وخواص روغن آن مورد توجه است، گفت: با هدف تنوع‌بخشی به تولید محصولات زراعی و تولید روغن با کیفیت، کاشت آزمایشی کاملیا در ۸ شهرستان این استان انجام شده است. احمد دهقان افزود: متوسط عملکرد کاملیا در شرایط دیم بیش از یک تن در هکتار است که با انجام آزمایشی کاشت کاملیا در شرایط دیم امید می‌رود سطح زیرکشت این گیاه به سرعت افزایش یابد. دهقان اظهار کرد: مقاومت این گیاه روغنی به سرما و مصرف کم آب آن، از مزایای این گیاه است همچنین طی مراحل مختلف رشد هیچ‌گونه آفتی ندارد و محصولی سالم و استاندارد تولید خواهد شد.
 • تولید ۵۰ درصد طلای کشور در کردستان

  دنیای‌اقتصاد- سنندج- اسرین مقصودی: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: پارسال ۴ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم طلا در کردستان تولید شده که بیش از ۵۰ درصد طلای کشور است. محمد دره‌وزمی در جلسه مدیریت تولیدی و صنعتی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: در معدن طلای زرکوه کردستان یک هزار و ۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم دارند که پارسال ۵۰میلیارد تومان ارزش ‌افزوده به حساب مالیاتی واریز و بین شهرداری‌ها تقسیم شده است. سهم دولتی نیز به حساب خزانه واریز شده است و این یعنی حداکثر استفاده از ظرفیت معادن کردستان. دره‌وزمی اظهار کرد: حوزه معدن را یکی از ظرفیت‌های استان شناخته‌ایم که در کردستان برای فرآوری معادن مسیری مشخص کرده‌ایم که از خام‌فروشی جلوگیری شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر