آرشیو روزنامه شماره ۴۹۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۹۹۴

 • شارژ ۶۴۹ طرح عمرانی

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند- محمد قربانی: معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی گفت: سال گذشته در مجموع در اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای بیش از ۶ هزار و ۵۶۶ میلیارد ریال اعتبار در قالب ۶۴۹ طرح عمرانی و ۲ هزار و ۳۸۱ طرح در استان توزیع شد.
 • افزایش مجدد نرخ خرید خرما از کشاورز منطقی نیست

  دنیای‌اقتصاد - اهواز- محمد علاف‌پور: رئیس اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران شعبه خوزستان با اشاره به افزایش مجدد قیمت خرید خرما طی یک ماه گذشته از کشاورزان گفت: با توجه به شرایط حاکم بر تجارت خارجی کشور و همچنین افزایش کمی محصول و کاهش تقاضای خارجی که بسیار محسوس و نگران‌کننده است، افزایش مجدد نرخ پایه خرید خرما از کشاورز بعد از افزایش ٥٣ درصدی که ۲۸ مرداد داده شد، با توجه به هزینه‌های سربار، منطقی و عملی نیست.
 • تولید ۶ درصد عسل کشور در اصفهان

  دنیای‌اقتصاد- اصفهان: معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی استان اصفهان گفت: استان اصفهان با داشتن ۴۵۰۰ زنبوردار و ۹۵۰ هزار کلونی زنبور بسته به شرایط آب و هوا سالانه به‌طور متوسط ۵ هزار تن تولید عسل دارد که این میزان ۶ درصد عسل تولیدی کشور است.
 • تست بزرگ‌ترین پمپ آب ساخت داخل در تبریز

  دنیای اقتصاد – تبریز – رامین نیک‌رفتار: بزرگ‌ترین پمپ آب ساخت داخل با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در تبریز تست شد. این پمپ آب دو مکشه برای نخستین بار به دست متخصصان و مهندسان ایرانی در شرکت دانش بنیان پمپیران ساخته شده است. این پمپ توانایی انتقال ۲۸۰۰ مترمکعب آب در ساعت را دارد و در طرح انتقال آب خلیج فارس به مناطق مرکزی ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • رونمایی از تمبر یادبود «بیسیم‌چی» در مخابرات خراسان‌شمالی

  دنیای اقتصاد- بجنورد: به منظور بزرگداشت هفته دفاع‌مقدس و چهلمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی ودوران ۸ سال دفاع‌مقدس، تمبر یادبود «بیسیم‌چی» به‌عنوان نماد ارتباطات و مخابرات در مجموعه مخابرات منطقه خراسان‌شمالی رونمایی شد. به گزارش روابط‌عمومی مخابرات منطقه خراسان‌شمالی، علیرضا هاشمی، مدیر مخابرات منطقه خراسان‌شمالی در این باره گفت: ارتباطات نخستین رکن در جنگ به شمار می‌رود و رزمندگانی که به‌عنوان نیروی مخابرات و بیسیم‌چی در جبهه‌ها مشغول خدمت بودند علاوه بر ویژگی‌های بارز معنوی و اعتقادی، رازدار بوده و نقش بسیار مهمی در دوران دفاع داشتند، به همین منظور درمخابرات منطقه با چاپ تمبر یادبود «بیسیم‌چی» از این طرح رونمایی شد تا یاد و خاطره شهدای گرانقدر ارتباطات، همواره زنده نگه داشته شود.
 • بنزین جایگاه‌های قشم هیچ‌گونه آلایندگی ندارد

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: دادستان عمومی و انقلاب جزیره قشم از استاندارد بودن و نبود هیچ‌گونه آلایندگی و آب در سوخت جایگاه های قشم خبر داد. صفایی با اشاره به دستورالعمل نظارت بر حفظ حقوق عامه از سوی ریاست قوه‌قضائیه و جلوگیری از ایراد خسارت به عموم مردم گفت: بعد از وصول گزارش‌های مردمی درخصوص نارضایتی عمومی و توزیع بنزین با کیفیت نامطلوب، نمونه‌گیری از نازل‌های فروش و تست مخازن سوخت موجود در جایگاه ها انجام شد. نتایج بررسی‌های کارشناسی نشان می‌دهد هیچ‌گونه آلودگی، آب و افزودنی غیرمجاز در سوخت جایگاه‌ها مشاهده نشده است و شائبه تغییر رنگ بنزین توزیع شده در جایگاه‌ها به‌دلیل اضافه کردن آب به بنزین صحیح نیست.
 • افتتاح ۲۹۱ طرح عمرانی در کردستان

  دنیای‌اقتصاد- سنندج: فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: در طول هفته دفاع مقدس ۸۰۰ برنامه فرهنگی، هنری، ورزشی، محرومیت‌زدایی و عمرانی در قالب ۶۰ عنوان در استان برگزار می‌شود. سردار سیدصادق حسینی در نشستی خبری افزود: ۵۰۰ واحد مسکن ویژه محرومان این استان نیز که توسط سپاه در قالب طرح‌های محرومیت‌زدایی ساخته شده، به مناسبت هفته دفاع مقدس به بهره‌برداری می‌رسد. وی افزود: همچنین عملیات اجرایی ۲۹۱ طرح عمرانی و خدماتی جدید با اعتبار ۱۴ میلیارد تومان توسط سپاه کردستان آغاز می‌شود که برنامه بهره‌برداری از آنها برای سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ تدوین شده است. فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان همچنین از برگزاری فاز دوم مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در استان خبر داد و گفت: روند کمک‌های معیشتی به نیازمندان تداوم خواهد داشت و روزبه‌روز بر مشارکت خیرین در این عرصه افزوده می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر