آرشیو روزنامه شماره ۴۹۸۹ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۹۸۹

 • ۳۵ طرح نیمه‌تمام آذربایجان شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: ۳۵ طرح با پیشرفت بیش از ۸۰ درصد برای اتمام تا پایان دولت دوازدهم و تامین اعتبار لازم به هیات دولت پیشنهاد شده است. محمدرضا پورمحمدی افزود: بیش از یک‌ هزار طرح با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد تومان در دو سفر اخیر رئیس‌جمهوری به استان افتتاح شده و در مجموع در سفرهای رئیس‌جمهوری به استان، ۳۱ طرح مهم تصویب شد که ۲۴ طرح به اتمام رسیده و ۷ طرح باقی‌مانده نیز بالای ۷۰ درصد پیشرفت دارند.
 • ثبات نسبی انتقال کرونا در مازندران

  دنیای‌اقتصاد- ساری- رقیه سامع: رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: شاهد ثبات نسبی در انتقال و ابتلا به ویروس کرونا در استان هستیم. سیدعباس موسوی در جلسه ستاد استانی مقابله و مهار کرونا با اشاره به اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی تنها راه روند کاهش بیماری است، استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را راهکاری مناسب برای مدیریت و کنترل بیماری دانست. وی از تامین و توزیع واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های هدف شامل افراد مسن و بیماران زمینه‌ای و کودکان زیر پنج سال خبر داد و گفت: نیازی به تزریق واکسن برای همگان نیست. احمد حسین‌زادگان، استاندار مازندران نیز با اظهار اینکه ساده گرفتن پروتکل‌های بهداشتی توسط برخی‌ از دلایل شیوع موج دوم کرونا در استان بوده است، تشدید نظارت از سوی دستگاه‌های متولی را امری ضروری دانست.
 • ساماندهی نهر سنتی مصلی در قزوین

  دنیای اقتصاد – قزوین: مدیرعامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین گفت: مطالعات تهیه طرح اجرایی ساماندهی (کانالیزه کردن) نهر سنتی مصلی به پایان رسید. محمد اسماعیل حافظی افزود: به دلیل قرار گرفتن این نهر در محدوده بافت مسکونی شهرداری منطقه یک و نیاز به ساماندهی و کانالیزه کردن آن به درخواست شهرداری منطقه یک در سال ۹۸، سازمان خدمات طراحی طرح مطالعاتی مزبور را تحت عنوان تهیه طرح اجرایی ساماندهی (کانالیزه کردن) نهر سنتی مصلی در دستور کارخود قرار داد. حافظی اظهار کرد: طول اصلی نهر مصلی که بخشی از باغات سنتی جنوب شرق شهر قزوین را آبیاری می‌کند از ابتدای انشعاب آن در بلوار کمربندی جمهوری اسلامی تا انتهای آن به طول ۲ هزار و ۴۰۲ متر است. این نهر برای انتقال آب آبیاری و عبور ایمن سیلاب شهری به باغات سنتی تحت پوشش به وسعت حدود ۸۵ هکتار است.
 • پایان عملیات اجرایی خط برق شاهد بهبهان – بهمئی

  دنیای اقتصاد – اهواز: مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با اعلام خبر پایان عملیات اجرایی خط ۱۳۲ کیلوولت شاهد بهبهان – بهمئی، گفت: هزینه سرمایه‌گذاری این طرح هزار و ۶۶ میلیارد ریال بوده است. به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه‌ای خوزستان، محمود دشت بزرگ اظهار کرد: خط ۱۳۲ کیلوولت شاهد بهبهان – بهمئی ۸۲ کیلومتر طول مدار دارد و باعث پایداری شبکه و افزایش انتقال ظرفیت شبکه ۱۳۲ کیلوولت در شهرستان بهمئی کهگیلویه و بویراحمد خواهد شد. وی اظهار کرد: با توجه به پیک بار، برقداری و اتصال آن به شبکه به بعد از گذر از پیک موکول شده و تنها تحت ولتاژ ۳۳ کیلوولت قرار گرفته است.
 • انسجام مدیریتی در طرح نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی

  دنیای‌اقتصاد- مشهد: استاندار خراسان رضوی گفت: در طرح جدید نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی، انسجام مدیریتی وجود دارد که می‌‌توان اختلاف درخصوص این طرح را رفع و با مدیریت دادگستری استان، طرح جدید را با مشورت همه نهایی کرد.
 • جزئیات اکتشافات معدنی در اسفراین

  دنیای اقتصاد – بجنورد: معاون وزیر صمت و رئیس هیات‌عامل ایمیدرو گفت: تعهدی را که در زمینه معدن آلبلاغ اسفراین پذیرفته‌ایم، بدون‌شک انجام می‌دهیم از این‌رو اکتشافات در این معدن یک‌ساله انجام می‌شود. غریب‌پور در هشتمین جلسه شورای معادن خراسان‌شمالی افزود: ۵/ ۱۱میلیارد تومان اعتبار حفاظتی برای معدن آلبلاغ در نظر گرفته شده که به این منظور مناقصه‌ای را برگزار کردیم اما کسی اظهار تمایل نکرد از این‌رو دوباره در ۱۵ مهر این مناقصه تکرار می‌شود. وی خاطرنشان کرد: ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای اکتشافات معدن آلبلاغ از طریق ایمیدرو برای سال‌جاری لحاظ شده است.
 • گازرسانی به ۴ روستای سرپل ذهاب

  دنیای اقتصاد – کرمانشاه – الهام اکبری: مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: با توجه به اهداف شرکت گاز استان مبنی بر خدمت‌رسانی به روستاهای استان بهره‌برداری از گازرسانی به ۴ روستای شهرستان سرپل ذهاب با حضور استاندار کرمانشاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان شهبازی گفت: برای گازرسانی به این روستاها (هنیدرمفروضه، هنیدرابراهیم خان، ریخک علیا و سفلی) با ۱۴۸ خانوار، ۵۵۰۰ متر شبکه‌گذاری و ۸۳ علمک نصب شده که اعتبار ۱۳ میلیارد ریال هزینه شده است. اکنون ۶۴ روستای این شهرستان گازدار وطرح گازرسانی به ۸۵ روستای باقی مانده در حال اجرا است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر