آرشیو روزنامه شماره ۴۹۸۶ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۹۸۶

 • افزایش مشکلات در حاشیه مشهد

  رئیس شورای‌شهر شهرستان مشهد گفت: اکنون شهرداری تلاش می‌کند تا با دفاتر تسهیلگری و بودجه‌ای که در اختیار دارد معضل مسکن در حاشیه شهر را حل کند اما قوانین و سیاست‌گذاری‌های دست‌وپاگیر نه‌تنها سرپناهی برای مردم ایجاد نکرده است، بلکه شهروندان مجبورند فرش زیر پای خود را نیز بفروشند.
 • افزایش ۱۸ درصدی صادرات از مرزهای کردستان

  دنیای‌اقتصاد- سنندج- اسرین مقصودی: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از افزایش ۱۸ درصدی صادرات استان به لحاظ ریالی خبر داد و گفت: ۸۳درصد از صادرات استان از طریق مرز باشماق انجام می‌شود. محمد دره‌وزمی در سومین جلسه کارگروه توسعه صادرات استان کردستان که با حضور معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، اظهار کرد: در چهار ماه امسال بیش از ۳۰ میلیون تن کالا به ارزش ۸ میلیارد دلار از کشور صادر شده است.
 • مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی مدیر برتر استانی شد

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند- محمد قربانی: به پاس خدمات ارزنده و تخصصی سیدمحمود هاشمی، مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی در جشنواره شهید رجایی، وی برای دومین سال متوالی به‌عنوان مدیر برتر استانی انتخاب شد. بیست و سومین جشنواره شهید رجایی با حضور استاندار خراسان‌جنوبی و مسوولان استان در بیرجند برگزار شد. در این جشنواره با اهدای لوح تقدیر از سید محمود هاشمی، مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی به‌عنوان مدیر برتر استان برمبنای اقدامات برجسته در زمینه فعالیت‌های تخصصی تجلیل شد.
 • صدور سند مالکیت حمام تاریخی شیشه به نام شهرداری سنندج

  دنیای‌اقتصاد- سنندج- کاروان نامدار: شهردار سنندج از صدور سند مالکیت حمام شیشه به نام شهرداری سنندج خبر داد و گفت: حمام تاریخی شیشه پس از توافق با مالک و با هزینه ۵ میلیارد ریالی به‌طور کامل در تملک شهرداری قرار گرفت. حشمت‌الله صیدی افزود: حمام تاریخی شیشه در ضلع شمالی بلوار کردستان در سنندج و مجاور پل و مسجد ملاویسی قرار دارد و از بناهای قدیمی و آثار تاریخی محسوب می‌شود. وی اظهار کرد: مالکیت ۵/ ۴ دانگ از حمام شیشه در سال ۱۳۸۶ توسط مالک اولیه در تملک شهرداری قرار گرفت و ۵/ ۱ دانگ بقیه نیز در تملک بخش‌خصوصی باقی ماند. وی عنوان کرد: در سال ۹۱ این شهرداری برای خریداری و تملک ۵/ ۱ دانگ این حمام اقدام کرد؛ سپس در سال ۹۳ هیات کارشناسی سه نفره برای هر متر زمین قیمت تعیین کرد که در کمیته انطباق مورد تایید قرار نگرفت و پس از آن هم سال‌های گذشته دو بار کارشناسی شد. صیدی افزود: در این دوره و با هدف تملک کامل این بنای تاریخی توافقاتی در شورای اسلامی شهر سنندج در مورد قیمت ۵/ ۱ دانگ آن که در تملک بخش‌خصوصی بود انجام و در اواخر سال ۹۸ مجوز هیات تطبیق فرمانداری هم اخذ شد.
 • فراخوان نخستین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» در سنندج

  دنیای‌اقتصاد- سنندج: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان از برگزاری نخستین جشنواره سراسری «کتاب‌خوان و رسانه» خبر داد و گفت: فراخوان این جشنواره منتشر شده و علاقه‌مندان و فعالان حوزه رسانه می‌توانند در آن مشارکت کنند.
 • واگذاری سیم‌کارت دانش‌‌آموزی شاد توسط مخابرات گلستان

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: در دیدار مدیر مخابرات منطقه گلستان با مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان نحوه واگذاری سیم‌کارت دانش‌آموزی شاد بررسی شد. غلامعلی شهمرادی، مدیر مخابرات منطقه گلستان با تاکید بر اینکه خدمات مخابراتی باید به‌طور یکسان در اختیار مردم استان قرار گیرد، افزود: بر اساس تصمیمات اتخاذ‌شده مقرر شده است به تمام دانش‌آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف سیم‌کارت دانش‌آموزی شاد واگذار شود. وی افزود: دانش‌آموزان با فعالسازی این سیم کارت می‌توانند به راحتی به سامانه شاد متصل شده و از برنامه‌های آموزشی آن بهره مند شوند. مدیر مخابرات منطقه گلستان با اشاره به اینکه این سیم‌کارت هم به دانش‌آموزان و هم به معلمان اختصاص می‌یابد، استفاده از آن را رایگان دانست و گفت: اینترنت موردنیاز برای اتصال به سامانه شاد توسط سیم کارت دانش‌آموزی شاد رایگان است و هیچ‌گونه هزینه در بر نخواهد داشت.
 • رشد ۵ درصدی پیک بار برق خوزستان

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: مدیر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: پیک بار مرداد ماه سال‌جاری نسبت به پیک بار در مدت مشابه سال قبل ۴۳/ ۵درصد افزایش داشته است. فرامرز شادفر اظهار کرد: کل تولید برق استان در ۵ ماه اول امسال ۲۱ هزار ۵۲۸ گیگاوات ساعت بوده است. وی افزود: سهم نیروگاه‌های برق آبی در این مدت برابر ۹ هزار و ۶۸ گیگاوات ساعت (معادل ۴۲ درصد)، سهم نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی برابر ۱۲ هزار و ۳۲۱ گیگاوات ساعت (معادل ۵۷ درصد) و سهم نیروگاه‌های تولید پراکنده ۱۳۹ گیگاوات ساعت از کل انرژی تولیدی بوده است. مدیر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان اظهار کرد: از ۱۲ هزار و ۳۲۱ گیگاوات ساعت برق تولیدی نیروگاه‌های گازی و حرارتی ۴۲ درصد توسط بخش دولتی (نیروگاه رامین و ماهشهر) و ۵۸درصد توسط بخش‌خصوصی (نیروگاه های زرگان، آبادان، خرمشهر، بهبهان و فجر) تولید شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر