آرشیو روزنامه شماره ۴۹۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۹۸۰

 • افتتاح‌ طرح‌های صنعتی در سنندج

  دنیای‌اقتصاد- سنندج- اسرین مقصودی: شهرک صنعتی شماره ۴ سنندج درمراسمی با حضور استاندار کردستان افتتاح شد. بهمن مرادنیا، استاندار کردستان در مراسم بهره‌برداری از شهرک صنعتی سنندج ۴ و کلنگ‌زنی ۱۵ طرح صنعتی در این شهرک با اشاره به اینکه تنها راه برون‌رفت از مشکلات بیکاری و تولید در استان حضور سرمایه‌گذاران بومی است، افزود: برای ایجاد تولید و اشتغال نباید منتظر حضور سرمایه‌گذاران دیگر نقاط کشور باشیم. وی اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی بانه جزو طرح‌های بلاتکلیف در استان بود که با تلاش شهرک‌های صنعتی و تعامل مدیران اجرایی استان مصوب و زمین آن آماده واگذاری به متقاضیان شد.
 • صرفه‌جویی ۲/ ۴ میلیون دلاری در پتروشیمی جم

  دنیای‌اقتصاد- بوشهر: رئیس خودکفایی و پشتیبانی ساخت شرکت پتروشیمی جم گفت: با پشتکار متخصصان و بومی‌سازی بسیاری از قطعات مورد نیاز این شرکت برای نخستین بار در ایران، ۲/ ۴ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی شد و از خروج ۶/ ۵ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری شد.
 • ایجاد اتاق فکر در سازمان جهادکشاورزی فارس

  دنیای‌اقتصاد- شیراز - محمد صداقت: رئیس سازمان جهادکشاورزی استان فارس با بیان اینکه این استان بیش از ۱۰ درصد تولید کشاورزی کشور را عهده‌دار است، افزود: با استفاده از همه ابزارها اعم از دانش‌افزایی در ترویج سرمایه‌گذاری‌های بخش‌خصوصی، اعطای تسهیلات ارزان و حمایت‌های دولت، بالا بردن ضریب مکانیزاسیون، آبیاری تحت فشار، توسعه گلخانه، اجرای طرح گندم‌بنیان، استفاده از مدل کشاورزی حفاظتی برای حفظ آب، توجه به تولید و بازار مصرف، اتاق فکر را برای بالا بردن بهره‌وری بیشتر، بنیان‌گذاری کرده‌ایم. محمدمهدی قاسمی تصریح کرد: استفاده از همه ابزارهای موجود برای افزایش سطح بهره‌وری و جهش تولید، از اولویت‌های کشاورزی اقتصادی در سال زراعی این استان است.
 • ایجاد فضای سبز در ۴ هکتار از اراضی کشاورزی گرگان

  دنیای‌اقتصاد - گرگان: رئیس شورای شهر گرگان گفت: تفاهم‌نامه شهرداری گرگان و جهادکشاورزی گلستان در دویست و چهل‌وپنجمین جلسه رسمی و علنی شورا مبنی بر واگذاری ۴ هکتار از اراضی جهادکشاورزی استان در خیابان شهید بهشتی به شهرداری مصوب شد. سیدمحمد مرتضوی افزود: براساس این مصوبه ۴ هکتار از اراضی واقع در مجموعه ۱۰ هکتاری جهادکشاورزی به شهرداری گرگان واگذار و شهرداری نیز متعهد به ساخت بنای اداری برای سازمان جهادکشاورزی به متراژ هزار مترمربع خواهد شد که این لایحه با رای مثبت اعضای شورای شهر تصویب شد. مرتضوی افزایش سرانه‌های فضای سبز، جلوگیری از ساخت‌وساز غیرمتعارف و کنترل ترافیک در هسته مرکزی شهر و جانمایی و ساماندهی مناسب این فضا را برای احداث پارک شهری از اهداف و رویکردهای اعضای شورای اسلامی شهر در تصویب این لایحه برشمرد.
 • بالاترین نرخ رشد در منطقه ۷ انتقال گاز در دولت تدبیر و امید

  دنیای‌اقتصاد- همدان- مجید ملکیان: منطقه ۷ عملیات انتقال گاز ایران طی هفت سال گذشته همزمان با دولت‌های یازدهم و دوازدهم دارای بالاترین نرخ رشد و توسعه بوده است.
 • راه‌اندازی ۱۴ کمیسیون تخصصی در اتاق تعاون خراسان‌جنوبی

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند- محمد قربانی: رئیس اتاق تعاون خراسان‌جنوبی از فعال شدن ۱۴ کمیسیون تخصصی در اتاق تعاون استان خبر داد وگفت: تمام تلاش خود را برای توسعه همه‌جانبه و کیفی فعالیت‌های بخش تعاونی در حوزه‌های مختلف به‌کار گرفته‌ایم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر