آرشیو روزنامه شماره ۴۹۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۹۷۱

 • بزرگ‌ترین دهکده ورزشی در سهند

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رامین نیک‌رفتار: مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند با بیان اینکه وعده‌هایی که برای افتتاح آزادراه تبریز- سهند داده شده، به‌زودی عملیاتی می‌شود، گفت: بزرگ‌ترین دهکده ورزشی کشور در شهر جدید سهند احداث خواهد شد.
 • صدور محصولات کشاورزی آذربایجان‌شرقی به ۵۴ کشور

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: محصولات کشاورزی استان در سال جاری به ۵۴ کشور صادر شده است. اکبر فتحی اظهار کرد: در چهار ماه نخست امسال ۶۰ هزار تن محصولات کشاورزی آذربایجان‌شرقی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد به لحاظ وزنی افزایش یافته است.وی با بیان اینکه ارزش دلاری محصولات صادرشده هنوز جمع‌بندی نشده است، افزود: خشکبار، صیفی، محصولات فرآوری‌شده همچون کشمش و رب از محصولاتی هستند که به ۵۴ کشور صادر شده و روسیه، ارمنستان، عراق و افغانستان به ترتیب بیشترین سهم را دارند. وی ادامه داد: ارزش صادرات محصولات کشاورزی از آذربایجان‌شرقی در سال گذشته ۴۱۷ میلیون دلار بود که نسبت به سال قبل از آن ۴۳ درصد افزایش داشته است.
 • ساخت ۳۰ خانه محروم در آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز: مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: امسال ۳۰ خانه محروم توسط جهادگران بسیجی در استان ساخته می‌شود. سرهنگ پاسدار محمدرضا سلطان‌زاده افزود: این خانه‌های محروم با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره) و توسط گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی در روستاهای آذربایجان‌شرقی احداث می‌شوند. وی اضافه کرد: احداث این واحدهای مسکونی، به‌منظور محرومیت‌زدایی و رفع مشکلات خانواده‌های کم‌بضاعت و نیازمند انجام می‌‌شود و برای احداث این واحدها ۵/ ۴ میلیارد تومان در روستاهای استان هزینه خواهد شد.
 • پتروشیمی تبریز بورسی شد

  دنیای‌اقتصاد- تبریز: مدیرعامل پتروشیمی تبریز اعلام کرد: سهام این شرکت در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.سیاوش درفشی اظهار کرد: پتروشیمی تبریز با پذیرش و درج نام خود در بازار بورس اوراق بهادار در نظر دارد درصدی از سهام خود را در این بازار ارائه کند. وی از مزایای پذیرفته شدن در بورس اوراق بهادار تهران را سهولت در تامین مالی از طریق انتشار سهام و سایر اوراق بهادار، استفاده از معافیت‌های مالیاتی، به روزرسانی ارزش واقعی شرکت، کسب وجهه، اعتبار و اعتماد عمومی، افزایش اعتبار داخلی و خارجی و تمکین مالی و سهولت در استفاده از تسهیلات بانکی و سایر ابزارهای تامین مالی اعلام کرد.
 • صادرات چهار میلیارد دلار کالا از آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز: رئیس سازمان، صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با اشاره به صادرات یک میلیارد دلاری استان در مدت سپری شده از سال‌جاری اعلام کرد: امسال برای صادرات چهار میلیارد دلار برنامه‌ریزی کرده‌ایم. حبیب امین‌زاده در نشست توسعه صادرات غیرنفتی آذربایجان‌شرقی گفت: بیشترین صادرات آذربایجان شرقی به عراق، ترکیه و ارمنستان بوده و در مجموع به ۱۴ کشور همسایه و همین‌طور کشورهای چین، هند، ایتالیا و روسیه کالاهای استان صادر شده است.وی افزود: بیشترین کالاهای صادراتی مواد پلاستیکی و اشیای ساخته شده از پلاستیک، میوه و مواد خوراکی، سوخت‌های معدنی، چدن، آهن و فولاد بوده است.
 • راه‌اندازی‌هاب لجستیک در منطقه ویژه اقتصادی سهلان

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: راه‌اندازی‌هاب لجستیک در منطقه ویژه اقتصادی سهلان در نشستی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی بررسی شد.علی جهانگیری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی در این نشست که در محل شرکت آتیه صبا تشکیل شد، با اشاره به زیرساخت‌های موجود در استان، بر امتیازات منطقه ویژه اقتصادی سهلان و اهمیت راه‌اندازی‌هاب لجستیک در این منطقه تاکید کرد.سیدعلیرضا عظیمی‌پور، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا هم با تشریح سیاست‌های سرمایه‌گذاری در صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت آتیه صبا، از پیشنهاد استان مبنی بر راه‌اندازی‌هاب لجستیک در منطقه ویژه اقتصادی سهلان استقبال کرد.در این جلسه مقرر شد کمیته‌ای تخصصی به‌منظور بررسی این طرح و چگونگی اجرای آن تشکیل شود.
 • صدور ۵ مجوز اقامتگاه بوم‌گردی در آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از صدور پنج مجوز اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان‌های بستان‌آباد، کلیبر و خداآفرین خبر داد.احمد حمزه‌زاده در جلسه کمیته طبیعت‌گردی استان با اشاره به اهمیت توسعه بوم‌گردی، گفت: با صدور پنج مجوز جدید اقامتگاه بوم‌گردی، مجموع مجوزهای صادرشده از ابتدای سال جاری به تعداد ۲۱۸ اقامتگاه در استان رسید.وی افزود: توسعه صنعت گردشگری در قالب گسترش روستاهای مستعد برای بوم‌گردی یکی از برنامه‌های اولویت‌دار میراث فرهنگی آذربایجان شرقی است که می‌تواند با معرفی گسترده به یکی از منابع مهم درآمدی و افزایش قدرت اقتصادی منطقه تبدیل شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر