آرشیو روزنامه شماره ۴۹۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۹۶۵

 • وضعیت سر به سر آب شرب در تبریز

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رامین نیک‌رفتار: معاون امور فاضلاب شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی گفت: سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب در استان جمع‌آوری و تصفیه می‌شود.
 • آزادراه تبریز- ارومیه زیر بار ترافیک است

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌ شرقی گفت: ۷۱ کیلومتر از آزادراه تبریز - ارومیه زیر بار ترافیک رفته و ۱۷ کیلومتر درحال اجرا است. ابوالقاسم سلطانی افزود: در زمان کنونی، قطعه یک این آزادراه به طول ۵/ ۲۴ کیلومتر، قطعه ۲ به طول ۵/ ۱۵ کیلومتر و قطعه ۴ به طول ۳۱ کیلومتر تکمیل شده و رفت و آمد خودروها در آنها در جریان است.وی با اعلام اینکه قطعه ۳ به طول ۱۷ کیلومتر نیز درحال انجام است، اظهار کرد: این قطعه دو تونل هر کدام به طول ۲۲۵۰ متر دارد و عملیات اجرایی آن به حدود ۱۷ درصد پیشرفت رسیده است و تلاش می‌شود تا پایان سال ۱۴۰۰ تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد.مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان ‌شرقی با اشاره به اینکه مقدمات واگذاری قطعه ۵ به پیمانکار به طول حدود ۳۰ کیلومتر درحال انجام است، گفت: قطعه ۶ این آزادراه به طول ۳۰ کیلومتر نیز به پیمانکار واگذار شده است.
 • ساخت بزرگ‌ترین مرکز دفن بهداشتی پسماند در تبریز

  دنیای‌اقتصاد- تبریز: مدیرکل حفاظت محیط‌زیست آذربایجان ‌شرقی با بیان اینکه بزرگ‌ترین مرکز دفن بهداشتی پسماند شمال غرب در تبریز درحال ساخت است، گفت: هدف از این اجرای این طرح کاهش مخاطرات زیست‌محیطی دفن پسماندهای شهری و پزشکی است. حمید قاسمی در حاشیه بازدید از روند ساخت این مرکز با بیان اینکه دفن بهداشتی با رعایت تمامی اصول فنی و زیست‌محیطی یکی از ارکان مهم مدیریت دفع پسماندها است، افزود: با راه‌اندازی و بهره‌برداری به‌موقع از این سیستم در کنار اجرای اصولی سایر ارکان مدیریت پسماند همچون تفکیک از مبدا و بازیافت، می‌توان تبریز را به‌عنوان یکی از شهرهای نمونه در مدیریت پسماند و کاهش و کنترل آلاینده‌های زیست‌محیطی ناشی از آن معرفی کرد.
 • اینترنت رایگان در سالن‌های انتظار پایانه مسافربری تبریز

  دنیای‌اقتصاد- تبریز: برای رفاه حال مسافران و پر کردن اوقات فراغت آنها اینترنت رایگان در سالن‌های انتظار پایانه مسافربری مرکزی تبریز راه‌اندازی شد. مسافران می‌توانند با اتصال به شبکه Hamara-Free WiFi و ثبت‌نام در صفحه اصلی و اخذ نام کاربری و کلمه عبور از سیستم، برای استفاده وارد شبکه شده و به مدت حداکثر دوساعت در طول شبانه‌روز از اینترنت رایگان بهره‌مند شوند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر